ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobór silnika do niedużego quada
Autor Wiadomość
Umberto 
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Środkowopomorskie
  Wysłany: Śro 10 Paź, 2018   Dobór silnika do niedużego quada

Witam Kolegów.
Rower i motorower już zelektryfikowany :mrgreen: Czas na kolejne pojazdy ale do rzeczy...
Potrzebny silnik do quada. Kupiony bez silnika spalinowego, waga ok 70-80kg na chwilę obecną.
Nie chcę mieć demona bezdroży, tylko do cichej spokojnej jazdy, ale to 30km/h powinien jechać i mieć moment obrotowy aby podjechał pod jakąś górkę i zaciągnął ze 150-200 kg na przyczepce. Quad napęd na dwa koła...
Na chwilę ocecną jest na stanie akumulator 30Ah 60V jak dobrze pamiętam, ale dołożyć do 72V nie będzie problemu.
Mam taki oto silnik:
https://www.aliexpress.co...2859790697.html
i taki
https://www.aliexpress.co...1800557057.html
oraz 1000W szczotkowca z magmy.
Pytanie, bo i tak ten 2000W chcę w weekend montować i zobaczyć efekty- czy jak będzie mało mocy dokładać drugi taki sam? Cudów się nie spodziewam...ale drugi silnik to pewnie i druga bateria...
Czy koledzy polecą jakiś inny dający zakładane osiągi zamontować (4-5kW).
Po konwersji będzie pewnie 140kg+80kg woźnicy.
Jako że jestem lewus z elektroniki to w grę wchodzi gotowe rozwiązanie silnik+ sterownik.
Budżet na silnik dobrze jakby w 1500zł się komplet zamknął.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 11 Paź, 2018   

Co do mocy to Ci nie podpowiem, choć wydaje mi się, że 2kW z przyczepką pod górę to może być problem, jeśli ten silnik ma wyciągać 30km/h.

Natomiast dwa silniki BLDC oznaczają dwa sterowniki, natomiast bateria jak najbardziej jedna (chyba, że ta jest za słaba, to bym drugą podłączył równolegle). Do silników szczotkowych możesz stosować jeden sterownik.
 
 
bialy100k 
początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Irlandia
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Bardzo ciekawy (dla mnie) temat. Potrzebuję czegoś do ogrodu przydomowego (trasy kilkadziesiąt metrów ale po marnym podłożu) co pociągnie przyczepkę - a w razie czego przejedzie się tym z 15km po górkach (już BEZ przyczepki). I quad - elektryk byłby najfajniejszy :) Także jak temat ci ruszy, to dawaj znać.
 
 
Umberto 
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Środkowopomorskie
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Ja też chcę na górki bez przyczepki i na płaskie z przyczepką:) Trochę niedokładnie napisałem. Jutro powinienem mieć silnik od skutera i sterownik- chyba trochę za mocny, ale co tam... Z montażem może się przeciągnąć- mało czasu. Poza tym okazyjny quad ma trochę luzów na przednim zawieszeniu, ale nie ma tragedii, przez zimę wszystko ogarnę- za tą cenę nie będę wybrzydzał :) Zdjęcia na pewno porobię:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group