ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
13s5p 30A
Autor Wiadomość
Popeye 
początkujący


Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   13s5p 30A

Witam, czy pakiet 13s5p z ogniw LG MJ1 lub Sanyo GA mogę obciążać prądem 30A? Czy jednak koniecznie pomyśleć nad np. Sony VTC6?
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Idź w wysokoprądowe. Taki pakiet zacznie się rozjeżdżać po czasie na GA lub MJ1. Generalnie przeżyje traktowanie takimi prądami chwilowymi, ale znacznie krócej niż powinien.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

VTC6 to też na styk jeśli to prąd stały, VTC5A lepiej
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Paź, 2018   

Wiem, że to stary temat ale mam podobny dylemat.
Dlaczego VTC6 są na styk?

https://www.kronium.cz/up...US18650VTC6.pdf

Wg specyfikacji przy ciągłym prądzie 10A powoli się rozgrzewają.
Popeye pytał o pakiet 13s5p, czyli przy 30A obciążenie opojedyńczego ogniwa powinno wynosić około 6A...
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 29 Paź, 2018   

Wszystkie te karty odnosza sie do pomiarów wykonanych na pojedyńczym ogniwie w pakiecie jest kilkadziesiat/kilkaset ciasno upakowanych ogniw jedno przy drugim, zabezpieczone preszpanem i rekawem termokurczliwym szczelnie okryte i na dodatek zamknięte w ciasnej skrzynce/obudowie wiec ciepło nie ma prosto żeby wyjsc na zewnatrz i ogniwa grzeja sie od siebie na wzajem dlatego pojedyncze ogniwo traktowane takim samym prądem rozładowania mniej sie nagrzeje niz duzy pakiet
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Pon 29 Paź, 2018   

Tak, jednak jeżeli jest to w rowerze niezmiernie rzadko albo wcale nie dasz rady obciążyć ich na 30A w trybie ciągłym. Chyba, ze latasz po gorach i robisz ostre pidjazfy.A takie chwilowe palnikowanie 13s5p na SanyoGA na przykład nie zrobi mu krzywdy.
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Pon 29 Paź, 2018   

Jakie powoli rozgrzewają? Powyżej ok.45stopni ogniwa litowe ulegają degradacji, to vtc6 wzrocowe, nówka z produkcji, najlepsze z najlepszych pod koniec 10A ma prawie 60stopni i oni mają w dupie czy się degraduje :) Jak wrzucisz dostępne u nas na rynku na rozładowanie, to zobaczysz, że tak na prawdę ciągłe obciążenie od pełnego do pustego to max 7A na pojedyncze ogniwo. W pakiecie bedzie tylko gorzej. Na szczęście w ebike nie zawsze jest ciągłe obciążenie, ale nadal jesteś na granicy.
EDIT: znalazłem plik z vtc6 nowym kupionym u nas, pod 10A osiągnęło wg pulsara pod 45st, a że on troszkę niedoszacowuje temperaturę, więc może było z 50, ten jeden dołek to mi czujnik spadł z ogniwa :) :
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group