ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Giant Roam 0 pierwszy elektryk
Autor Wiadomość
maruda325 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Londyn
  Wysłany: Pon 08 Paź, 2018   Giant Roam 0 pierwszy elektryk

Witam wszystkich!!!
Jest to mój pierwszy post na forum dlatego za błędy z góry bardzo przepraszam. Jeśli nie w tym dziale to proszę moderatora o przeniesienie.

Ok do rzeczy, sprawa wygląda tak że potrzebuje dojeżdżać codziennie do pracy około 10km w jedną stronę. Do tej pory robiłem to na rowerze giant rapid 1 (super rower szybki i bardzo lekki) i najpierw pomyślałem że przerobię go na "elektryka",ale przez to że jest on delikatny na wąskich oponach i bez amora pomysł upadł.
Rapid już sprzedany! Teraz trzeba wybrać bazę pod "elektryka".
Z uwagi na to że nie będę jeździł po lasach czy w terenie, ale po asfaltowych drogach (asfalt różnej jakości i progi zwalniające krawężniki) skłaniam się mu wyborze Gianta roam 0. Do tego chciał bym założyć silnik 2kw w tylne koło oraz baterię bidonową 17.5 Ah.

Nie mam doświadczenia z ebike dlatego proszę o poradę czy to dobry zestaw na moje potrzeby (zależy mi na prędkości). ?
Zauważyłem że w pl bardzo popularne są rowery typu kona stinky z pełną amortyzacją, nie ma problemu mogę kupić taką używaną kone i przerobić, tylko czy potrzebuję taki rower na miasto?
Jeszcze ostatnie pytanko jak to jest z rowerem elektrycznym i rozmiarem koła co jest lepsze pod elektryka 28 czy 26 cali?

Z góry bardzo dziękuję za odp. i przepraszam za długiego posta.
Pozdrawiam wszystkich!!!
 
 
maruda325 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią 19 Paź, 2018   

Dziękuję wszystkim za porady :mrgreen:
Roam już kupiony dla potomnych napiszę tylko że do moich celów wybrałem zestaw "bafang bbshd" i baterię 52V 17.5Ah. narazie w fazie testów, ale potencjał jest :mrgreen:
Pozdrawiam!
 
 
lucash 
początkujący


Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: Pon 22 Paź, 2018   

A jakieś foto poglądowe? ;) Ile Cię to kosztowało? Mam Roam 1 i też coś myślę o elektryfikacji.
 
 
maruda325 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Londyn
Wysłany: Śro 14 Lis, 2018   

Sorry że tak długo nie zauważyłem że pisałeś. Z roweru jestem bardzo zadowolony super nadaje się do przerobienia. Całość wyszła mnie około 1850£ dlatego że rower kupiłem przecenione z 1000 na 750£ za bbshd około 1000£ z baterią 52v 17.5Ah. i jeszcze to kupiłem zębatki przednią Lekkie 46t. Jak byś miał jakieś pytania to pisz, postaram się szybciej odpisać.

20181111_183957.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 255 raz(y) 2,56 MB

 
 
lucash 
początkujący


Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: Czw 15 Lis, 2018   

Dzięki :) Jakbyś podał konkretnie który bbshd kupiłes to byłoby super. A może cały zestaw, jakiś link. Ile na tym jesteś w stanie przejechać? Nie masz problemu ze współpracą z defaultową przerzutką? Jaka jest? Ja mam Deore.
 
 
maruda325 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Londyn
Wysłany: Czw 15 Lis, 2018   

Kupiłem zestaw z linka:

Bafang BBSHD 48V1000w zestaw silnik elektryczny bbs03 baterii velo electrique bicicleta electrica 52V17. 5ah UE/US BEZ Podatku
https://s.click.aliexpress.com/e/bRMYzclj

Tylko jeszcze oprócz tego sensory do hamulców hydraulicznych i gear sensor, klucz, kabel do programowania-gratis lampkę przysłali. Co do blatu Lekkie to kupiłem go w UK. Teraz jeszcze zamówiłem smar mobilgrease 28 ale nie mogłem go nigdzie znaleźć to kupiłem na ebay w USA. narazie jeszcze nie przyszedł.
Biegi narazie ok, ja mam przerzutki SLX bardzo ładnie zmienia biegi, ale kaseta mogła by być 7 zamiast 10. zmieniam biegi co 2 a nie po jednym. i słyszałem ze 7 jest mocniejsza ale nie wiem czy da się zmienić 10 n 7?
Zasięg nie wiem- prawie nie używam manetki, zawsze pedałuję (chociaż przy wyższych prędkościach to mielenie w powietrzu, na pojazdach czuć że mu pomagam). robię jakieś 45km na wspomaganiu 7-9 i na ładowarkę bo boję się że mi prądu braknie. Prędkości często ponad 50km/h rzadko schodzę poniżej 30km/h
spec. roweru https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0-disc tam wszystko znajdziesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group