ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik S12S
Autor Wiadomość
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

ANDROZ-R napisał/a:
....wyrzucić ale mam dwa takie sterowniki S12S i w obu przypadkach jest jednakowo............ Męczą mnie również te szare przewody do czego one służą. Pozdrawiam


Osobiście zakupiłbym ten display z 5pinową wtyczką na odpowiednie napięcie i spróbował czy na nim da się uruchomić sterownik (dwa "niedziałające" sterowniki to nie przypadek).

http://sklepebike.pl/pl/p...LED-890-48V/148

Jeżeli test będzie negatywny zawsze możesz odstąpić od transakcji przy "zakupach na odległość"

Szare zwarte przewody to zapewne "blokada 25km/godz" Na stronie ze sterownikiem jest tylko czarno-niebieski zwarty przewód.
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Faz tak wszystkie możliwe kombinacje. jeżeli chodzi o halle to kolory się zgadzały - więc nie robiłem zmian - a powiedz czy to można pozamieniać - rozumiem że chodzi o halle 3 przewody nie o zasilanie czerwony i czarny.
Powiedz co to są te szare przewody spięte wtyczką - połączone.
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Dzięki tkoko - właśnie taki display mam przy jego pomocy uruchamiam sterownik - ale nie działa. Dobrze mówisz iż dwa nie działające to nie przypadek - jeden jest nowiutki a drugi używka ale wg wypowiedzi właściciela działał.
Jestem już bezsilny - brak mi całkowicie koncepcji - proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Sprawdź wszystkie konfiguracje halli i faz, a nie tylko "halli nie ruszałem, zmieniałem fazy"
Tkoko dobrze zauważył, to jest błąd metody, a nie awaria :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Dzięki - jutro kombinuję z hallami i fazami. Opiszę efekty - Pozdrawiam
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

ANDROZ-R napisał/a:
... właśnie taki display mam przy jego pomocy uruchamiam sterownik - ale nie działa....


Nie pisałeś nic że uruchamiasz sterownik Displayem. Skoro tak to Tas na swoich stronach ma instrukcję jak przeprowadzić konfigurację silnika by go uruchomić, skorzystaj z niej
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Prośba do Tas - proszę o wskazanie strony lub opisu jak przy uruchamianiu sterownika Displayem przeprowadzić konfigurację silnika by go uruchomić Kolega Tkoko podał mi info , że "Tas na swoich stronach ma instrukcję jak przeprowadzić konfigurację silnika by go uruchomić, skorzystaj z niej"
Proszę o informację. Dzięki i Pozdrawiam.
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Tu masz link:
http://ebike.nexun.pl/sil...nosc-przewodow/

...ale nie wyklucza wszystkich możliwości, ostatnio się przekonałem, że mogą być inne kombinacje.
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Bardzo duże dzięki - widzę, że nie jest lekko - trzeba brać się do roboty - przepinać połączenia ale fazowe silnika zmieniałem w różnych kombinacjach teraz powtarzam to jeszcze raz ale biorę sie również za halle - rozpinam wtyczki i robię kombinacje różne. Odpowiem jak będzie po próbach. Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam.
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Dzień dobry
Koledzy odpuściłem sterownik S12S do mojego zestawu zamiast posiadanego TDK-2W - wszystko na 36 V 500 W - kombinacji łączeniowych faz silnika i halli wykonałem bardzo duże ilości silnik albo stoi albo szarpie albo brzęczy ale nigdy nie wykazuje ochoty do obracania. Podłączałem sterownik PT-36 V -9 (36 V 20 A 9MOS BestMotor) chodzi pięknie bez problemów. Prawda, że próby były pod dachem ale po zachowaniu widzę, że będzie dobrze.
Do prób z S12S może wrócę ale boję się o halle albo uzwojenie zastanowię się. Aktualnie mnie ciszy, że nareszcie mam sterownik który dobrze działa. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i polecam się na przyszłość. Pozdrawiam.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Buczenie i szarpanie wskazuje, że ominąłeś jakąś konfiguracje halli/faz i prawdopodobnie to jest powodem nie kręcenia kołem.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ANDROZ-R 
początkujący
ANRO-14


Wiek: 76
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 15
Skąd: PIOTRKÓW T
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016   

Na razie odpuszczam - nie mam siły walczyć tych kombinacji jest tyle że głowa mała. Myślę że będę próbował ale na razie zawieszam próby. Dzięki Pozdrawiam.
 
 
techniawka 
początkujący


Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 25
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   

Witam, widzę małą dyskusję na temat naszego kontrolera, nawet zadzwoniono do nas , że jest jakiś problem.
Tas masz rację, jeżeli buczy lub nie chce kręcić , jest duże prawdopodobieństwo że są pomylone czujniki halla, nie znaczy to że zaraz trzeba wyrzucać sterownik przez okno :lol:
Klient przed wczoraj do nas dzwonił, że ma problem więc zaproponowaliśmy aby odesłał go do nas na testy, miał wysłać razem silnik (tego nie zrobił), nie wiem z czym on to łączy ale na naszych silnikach chodzi bez problemów. Kontroler S12S jest chwalony przez naszych klientów tak jak jego słabszy model S06S.
Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom życzy Sklep Ebike z Mrągowa
_________________
www.sklepebike.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group