ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBS01B
Autor Wiadomość
Vampiszon 
początkujący


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   Bafang BBS01B

Witam,

Ostatnio mialem okazje pojezdzic troche e-bikem po karkonoszach (fabryczny Apache z Bafangiem 250W/36v 16AH) i zajaralem sie tym do tego stopnia, ze planuje przerobic mojego Cuba na elektryka. Poczytalem i poogladalem kupe filmikow w temacie, jednak mam jeszcze kilka dodatkowych pytan, jesli ktos moglby doradzic..:

- czy ktos kupowal taki zestawik z tej strony i czy jest ok?
https://www.greenbikekit....be-battery.html
Cena takiego zestawu wraz z bateria 36v 17,4AH to 600 euro, gdzie na polskich stronach sam silnik bez baterii tyle kosztuje! Z tego co wiem cla nie trzeba tam placic. To nie jakas sciema?

- czym rozni sie shift sensor external od internal? I ktory potrzebuje?
- czy dla V-breakow tez potrzebuje czujnika hamowania? Ogolnie nigdy nie krece pedalami kiedy hamuje, wiec zastanawiam sie czy mi to potrzebne...
- raczej nie zamierzam bawic sie w programowanie sterownika przez ten specjalny kabelek i program, ale czy mozna ustawic np 5 stopni wspomagania zamiast 9 za pomoca dostepnych opcji zaawansowanych?
- generalnie zamierzam kozystac tylko z PAS, ale gdyby mi sie zachialo uzyc "gazu" w manetce to czy przy tym silniku/baterii zda to egzamin pod jakies niewielkie wzniesienia czy szybko spale silnik?

Jak ktos ma jescze jakies uwagi dla "swiezaka" to chetnie poczytam:)
Dzieki!
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

Nie wiem co to ten "Shift" sensor i do czego? sadzę, że to czujnik przełożeń raczej nie potrzebny. Czujnik hamowania tylko do hamulców tarczowych (hydraulicznych?) do V-breków nie potrzebny bo standardowe klamki Bafanga odcinają pracę silnika przy hamowaniu.Kabelek do programowania?przydaje się ale jego samodzielne wykonanie to koszt ok.10-15zł. Manetka raczej niezbędna i żadne gadanie typu "ja tylko PAS" tego nie zmieni bo spróbuj ruszyć pod górę o nachyleniu np.15% to zrozumiesz dlaczego.Spalić można każdy silnik ale przekładniowy jak Bafang (4FUN) to trzeba raczej mieć do tego "talent" bo prędzej padnie kółko "nylonowe" niż uzwojenie. Z wyświetlaczy to ten kolorowy ma podobno więcej funkcji ale dokładnie nie wiem,mam 961.Moment obrotowy jakim dysponuje BBS02 i BBSHD przy kółkach 20 cali i pełnym otwarciu manetki stawia rower na tylnym kole a kierowca ląduje na ziemi.Mój BBS01 przewoltowany też to potrafi ale o tym wiem i panuję nad manetką.
 
 
Vampiszon 
początkujący


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

wibi napisał/a:
Nie wiem co to ten "Shift" sensor i do czego? sadzę, że to czujnik przełożeń raczej nie potrzebny. Czujnik hamowania tylko do hamulców tarczowych (hydraulicznych?) do V-breków nie potrzebny bo standardowe klamki Bafanga odcinają pracę silnika przy hamowaniu.Kabelek do programowania?przydaje się ale jego samodzielne wykonanie to koszt ok.10-15zł. Manetka raczej niezbędna i żadne gadanie typu "ja tylko PAS" tego nie zmieni bo spróbuj ruszyć pod górę o nachyleniu np.15% to zrozumiesz dlaczego.Spalić można każdy silnik ale przekładniowy jak Bafang (4FUN) to trzeba raczej mieć do tego "talent" bo prędzej padnie kółko "nylonowe" niż uzwojenie. Z wyświetlaczy to ten kolorowy ma podobno więcej funkcji ale dokładnie nie wiem,mam 961.Moment obrotowy jakim dysponuje BBS02 i BBSHD przy kółkach 20 cali i pełnym otwarciu manetki stawia rower na tylnym kole a kierowca ląduje na ziemi.Mój BBS01 przewoltowany też to potrafi ale o tym wiem i panuję nad manetką.


Dzieki za odp na tematy czujnikow, tak shift sensor to czujnik przelozen, tez tak mi sie wydawalo ze zbedny. A jesli chodzi o klamki to nie bede zakladal tych bafanga bo nie chce kupowac manetki zmiany biegow (mam sprzezone z klamkami).
No ale pod gorke chyba tez mi PAS od razu zadziala bez manetki?
Btw zamawiales moze z tej stronki co podalem? Ile sie czeka na przesylke?
Thx
 
 
mores3 
początkujący
mores3


Wiek: 59
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 10
Skąd: W-wa Tarchomin
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

Nie wiem czy patrzyłeś, ale najniższy koszt przesyłki do Polski to 138EUR, a to już trochę boli...
_________________
Pozdrawiam
Marek
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

Shift Sensor montuje się na linkę przerzutki (rozcina pancerz, przeprowadza linkę przerzutki nad wewnętrzną rolką). Shift Sensor przy ruchu linki przerzutki odcina prąd na 0,5 sekundy.
Kiedyś były 2 typy. "Zewnętrzny" do przerzutek na kasecie (z racji potrzeby dłuższej chwili na zmianę biegu w przerzutce zewnętrznej /ułożenie łańcucha/ na dłużej odcinał prąd) i "wewnętrzny" do przerzutek w piaście. Z tego co widzę dzisiaj są uniwersalne.
Ja kupiłem tu:
https://www.aliexpress.co....27424c4d17oyBW
Działa mi w 99% przypadków prawidłowo. Mam go z Shimano Nexus 8.
Teoretycznie można przestać pedałować i ściągnąć kciuk z manetki zmieniając biegi.
Podłącza się go albo do specjalnego kabla wychodzącego z Bafanga (silnik musi mieć takie wyjście) lub kablami do klamek.
Osobiście kupiłbym go drugi raz.
Samodzielne programowanie (dostosowanie do preferencji) Bafanga jest dla mnie podstawą.
 
 
Vampiszon 
początkujący


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

mores3 napisał/a:
Nie wiem czy patrzyłeś, ale najniższy koszt przesyłki do Polski to 138EUR, a to już trochę boli...


Rzeczywiscie juz nie jest tak rozowo, wciaz jednak 3 tysie to nie prawie 5. No nic zamowilem ten zestaw, olalem czujniki. Dam znac jak dojdzie i zaczne instalowac.
 
 
Vampiszon 
początkujący


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

klient napisał/a:

Samodzielne programowanie (dostosowanie do preferencji) Bafanga jest dla mnie podstawą.


Dzieki, jak bedzie to naprawde kiepsko ustawione i jak dorwe kogos we Wroclawiu z takim kabelkiem to sie pobawie. Bo 200 na allegro za ten kabelek to jakies sieporozumienie. Sam raczej nie dam rady zrobic
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

Vampiszon napisał/a:
... 200 na allegro za ten kabelek to jakies nie porozumienie. Sam raczej nie dam rady zrobic

Kabelka się nie "robi" a składa kupując na Allegro interfejs "USB TTL" za chyba 5 zł https://allegro.pl/modul-konwerter-usb-ttl-pl2303hx-rs232-arduino-fv-i7183969085.html i kilka kabelków z końcówkami też za podobną sumę https://allegro.pl/kabelki-polaczeniowe-40-szt-8390-i7036175255.html. Do tego podstawka pod układ scalony z okrągłymi dziurkami na nóżki układu w obudowie DIL https://allegro.pl/podstawka-dil8-precyzyjna-2szt-i7354675698.html którą "rozłupujesz" by wydłubać te okrągłe dziurki i lutujesz do kabelków j/w nasuwając termokurcze i kabelek gotowy a w kieszeni zostało ok.190 zł na niezłą imprezkę.Końcówki z wydłubane z podstawki nleży trochę zeszlifować (kołnierz) by się nie stykały w złączu Bafanga,ja opiłowałem pilnikiem i wiertarką.
 
 
Vampiszon 
początkujący


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

wibi napisał/a:
Vampiszon napisał/a:
... 200 na allegro za ten kabelek to jakies nie porozumienie. Sam raczej nie dam rady zrobic

Kabelka się nie "robi" a składa kupując na Allegro interfejs "USB TTL" za chyba 5 zł https://allegro.pl/modul-konwerter-usb-ttl-pl2303hx-rs232-arduino-fv-i7183969085.html i kilka kabelków z końcówkami też za podobną sumę https://allegro.pl/kabelki-polaczeniowe-40-szt-8390-i7036175255.html. Do tego podstawka pod układ scalony z okrągłymi dziurkami na nóżki układu w obudowie DIL https://allegro.pl/podstawka-dil8-precyzyjna-2szt-i7354675698.html którą "rozłupujesz" by wydłubać te okrągłe dziurki i lutujesz do kabelków j/w nasuwając termokurcze i kabelek gotowy a w kieszeni zostało ok.190 zł na niezłą imprezkę.Końcówki z wydłubane z podstawki nleży trochę zeszlifować (kołnierz) by się nie stykały w złączu Bafanga,ja opiłowałem pilnikiem i wiertarką.


Ale tu mądrali na tym forum:)
Przez robi oczywiscie mialem ma mysli sklada, przeciez nie mam fabryki komponentow:)
Dzieki za linki!
 
 
lehuu 
początkujący
+50


Wiek: 58
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 10 Paź, 2018   

I jeszcze jedno pytanie jesli ktoś z kolegów może ze 20 słów? Kupując Bafanga centralnego na 36v, jesli podłączę pod baterię 48v, no po załadowaniu 54v, to czy uszkodzi to sterownik? Mam taką baterię, z tego mi się wydaje to raczej nie powinno się nic stać? a czaję się na ten zestaw:

https://pl.aliexpress.com/item/Bafang-Po-owie-Zestaw-Silnik-48-v-350-w-BBS-BBS01B-Rower-Elektryczny-Dysk-Korba-Zestaw/32880040314.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.121f3c00R4Mspy

Zestaw wydaje mi się akuratny jesli chodzi o jazdę rekreacyjną i oszczędność energii. Nie zamierzam się watować.
_________________
nawet jak siedzę to pędzę
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Każdy sterownik Bafanga jest fabrycznie przystosowany do baterii 48V (13s) ale istnieje inny problem związany z wyświetlaczem. Chodzi o to, że po "przewoltowaniu" wyświetlacz będzie sygnalizował błąd (error) jak pamiętam 06?. Jak sobie z tym poradziłem opisałem tu na forum i zamieściłem zdjęcia przeróbki wyświetlacza (C961) ale przy innych typach wyświetlaczy też należy to zrobić w podobny sposób.
 
 
maruda325 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią 19 Paź, 2018   

Nie prawda nie każdy, bbshd działa na 52V :razz:
 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   Re: Bafang BBS01B

Vampiszon napisał/a:
Witam,

Jak ktos ma jescze jakies uwagi dla "swiezaka" to chetnie poczytam:)
Dzieki!


@borsuk chyba coś z dużych gratów kupował w https://www.greenbikekit.com/

Ja kupowałem klucz do nakrętek osi i uszczelniacze osi.
Maja bogaty asortyment części zamiennych.
Wysyłka z Chin.
Czas dostawy 2 do 3 tygodni.

Jeżeli chodzi o ceny to tak właśnie wygląda różnica cen pomiędzy Polska a Chinami.

Czujniki hamowania to takie zabezpieczenie, "kill switch" w przypadku jak odruchy lub elektronika PAS zawiodą.

Ciekawostka :idea: - praktykuje się czasem coś takiego jak jednoczesne pedałowanie i hamowanie: pochyły poprzecznie teren, niestabilne podłoże, bardzo ciasne nawroty.
Ta technika stabilizuje rower zmniejszając ryzyko upadku czy konieczność podparcia.
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   

maruda325 napisał/a:
Nie prawda nie każdy, bbshd działa na 52V :razz:

Zastanowiłeś się co napisałeś? Wiesz jakie jest napięcie baterii 48V czyli 13s? Lepiej przeczytaj lub sobie policz 13x4.2V i już będziesz wiedział.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group