ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejność podłączenia ładowarki
Autor Wiadomość
manta 
początkujący


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 16
Skąd: gorzów wlkp
Wysłany: Śro 30 Sty, 2019   Kolejność podłączenia ładowarki

Witam. Zakupiłem ładowarkę o taką:
https://pl.aliexpress.com/item/36-v-2A-adowarka-Wyj-cie-42-v-2A-adowarka-Wej-cie-100-240-VAC-Li/32867498797.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2e935c0f461AaR.
Opis sprzedawcy mówi w jakiej kolejności należy podłączać ładowarkę : aku a następnie 230V ,odłączać 230V a następnie aku .
Jest nawet ostrzeżenie o odwrotnej kolejności podłączaniu że można szybko uszkodzić ładowarkę .

Czy tak powinna wyglądać kolejność podłączenia?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 30 Sty, 2019   

Musisz stosowac sie do tego zalecenia. Widocznie włączenie ladowarki be obciazenia, jest dla niej niebezpieczna.
Są różne konstrukcje i rozne zalecenia. Rowniez przy BMS-ach sa rozne zalecenia.
Producent, wie lepiej...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
manta 
początkujący


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 16
Skąd: gorzów wlkp
Wysłany: Śro 30 Sty, 2019   

WojtekErnest napisał/a:
Musisz stosowac sie do tego zalecenia. Widocznie włączenie ladowarki be obciazenia, jest dla niej niebezpieczna.
Są różne konstrukcje i rozne zalecenia. Rowniez przy BMS-ach sa rozne zalecenia.
Producent, wie lepiej...
Dzięki za odpowiedz.
Za nim przeczytałem dokładnie opis , to bawiłem się tą ładowarką , podłączałem 230V następnie aku , odłączałem podczas ładowania i znowu podłączałem .Chyba miałem szczęście bo nadal działa.
Ale czytałem że takie podłączanie jak sprzedawca opisuje może uszkodzić BMS .
Czy wierzyć sprzedawcy czy PRAKTYKOM ?

Własnie sprawdziłem kolejność podłączenia według sprzedawcy aku - 230V i miałem przeskok iskry ,przy podłączeniu do aku , Sprawdziłem odwrotnie 230V - aku brak iskry .Jak żyć PANY?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 30 Sty, 2019   

Jeszcze raz, rzeczywiście aby nie bylo iskry wielu z nas robi tak ze najpierw 230V a potem aku. Ale gdy sprzedawca/producent wyraźnie pisze by tak nie robic, no to ma ku temu podstawy.
Zasilacze mają rożne konstrukcje mimo ze sluza temu samemu i mają te same parametry .
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group