ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prasa do wyciągania łożysk
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   Prasa do wyciągania łożysk

Witam serdecznie. Ponieważ mam już dosyć zlecania wymiany łożysk w silnikach, a koszty nowej prasy do łożysk nie są super duże, to mam pytanie:

Chciałbym zakupić prasę i nie wiem, jaka siła jest potrzebna do wymiany łożyska 6003 2rs.

http://allegro.pl/prasa-h...iant=6747378145

http://allegro.pl/prasa-h...iant=6747378145

Takie 2 opcje wydają mi sie sensowne. Wymieniam ze 20 łożysk na miesiąc.

Generalnie silniki mają średnicę do 30cm max w przypadku największego amgic pie, większość nie przekracza 25cm, wiec teoretycznie stół roboczy wystarczy w obu przypadkach, a zawsze te 250zł zostałoby w kieszeni...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wolan 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 22
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

obie dadzą radę bez problemu, ważniejsze będzie dobre ustawienie silnika i dopasowane tuleje, podstawy.
Druga da rade, obudowy zawsze jest dobrze podgrzać opalarką nawet do tych 70-100stopni.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

jeżeli obie dadzą radę z niewielkimi łożyskami, to wezmę tańszą, bo zajmuje mniej miejsca, jest węższa :)

A tuleje najlepsze to nasadki od grzechotki 1/2 :D od 15-27 zawsze ich używałem, gdyż łapią bezpośrednio za pierścień zewnętrzny, aczkolwiek praktycznie wyprasowuje 4 rodzaje łożysk, 6902rs od przekładniowców, 6001 2rs sparty i niektóre inne
6002rs bafangi, 8fun
6003rs - bionx, 9c, mxus xf40

Praktycznie 4 tuleje sobie pyknę na tokarce pod wymiar :)

za te 360zł to najwet nie chce mi sie wyciągać miga, tym bardziej, ze starmix już się skończył i musiałbym nabic butlę za 50zł...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wolan 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 22
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

dokładnie, bierz w ciemno tylko kontroluj poziom oleju w moim podnośniku pod skrzynie biegów sporo brakowało pomimo, że był nowy :)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

mam taką prasę 20 ton przy pięciu tonach strach przy niej stać daje rade z wszystkim ale to był nieprzemyślany zakup pod koła rowerowe, jak będziesz chciał wyprasować zapleciony ślinik to masz lipę nie wejdzie mi nie wchodzi 26" bez opony, szukaj prasy szerokiej
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

To są pseudo prasy ...
Każda jedna sama siebie może zutylizować. Przy takich siłach jak podają to się poprzeczki wygną jak zapałki. W jednej z fabryk w jakiej pracowałem kupili cudo tego typu na warsztat mechaniczny (tylko pewnie x razy droższe)
Mechanicy się bawili bezmyślnie gniotąc co w łapy wpadło i powyginali prasę totalnie.
Ty potrzebujesz delikatną prasę ręczną taką maksymalnie z 2 tony do takich filigranowych łożysk. To trzeba czuć łapką jak się wprasowuje czy wyprasowuje łożyska.
Ja używam w serwisie prasę "Bison" ale koło z silnikiem nie wejdzie.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

sirgregs napisał/a:
ale koło z silnikiem nie wejdzie.

no i to jest największa bolączka
a z ciekawostek moja przyszła z śrubami 5,8 :shock:
 
 
Wolan 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 22
Skąd: Nowa Ruda
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

nie przesadzał bym ąz tak, fakt 12 ton może nie wygenerować ale do zastosowań o których była mowa będzie ok, a i nawet tuleje w zawieszeniu można zmienić. Mam taką reczną starą która wygeneruje może tone i nie jest tak wygodna i użyteczna jak hydrauliczna(nawet taka)
 
 
elak2000 
początkujący


Wiek: 24
Dołączyła: 02 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 02 Sty, 2019   

Przy wyborze pracy warto rozważyć to jak duże elementy będziemy wkładali pod nią bo może się okazać że niewiele zrobimy. Dodatkowo uważajcie na te tanie prasy z allegro bo przy większych obciążeniach to wręcz strach przy niech stać tak się wyginają.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 02 Sty, 2019   

Czytam ten temat i ostatni włos staje mi "dęba" na głowie,PRASA DO ŁOŻYSK!!!, ktoś chyba naprawdę upadł na głowę. Łożyska wyprasowuje się i wtłacza zwykłą "prasą" śrubową składającą się ze śruby (śrub o kilku średnicach M6,M8,M10 itp dla różnych łożysk),podkładki (ek) i kilku tulei.To najlepsza i najbezpieczniejsza metoda pozwalająca w każdym momencie kontrolować przebieg wyciskania i wciskania.
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Śro 06 Lut, 2019   

Dokładnie, wystarczy dobre imadło do wciskania wyciskania tych łożysk.
Miałem na warsztacie prase 12 ton z allegro, powyginała się totalnie.
Przerobiłem ją na 30 ton, wyspawałem ze swoich materiałów i tera to dopiero śmiga a koszt materiałów niewielki.
A tak pozatym Wibi to nie wiem czemu wlos staje dęba, jak na codzień w warsztacie wciskam łożyska piast samochodowych na prasie 30 ton i wszystko jest pod kontrolą ?
Pozatym niekiedy nie da się śrubą wcisnąć łożyska jesli nie ma na przestrzał osadzenia.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Jak oddawałem rower na wymianę łożysk to w serwisie widziałem taki wybijak https://allegro.pl/oferta/sciagacz-wybijak-lozysk-wewnetrznych-msw-10-32-mm-7572230368
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 08 Lut, 2019   

Scuda napisał/a:
.... jak na codzień w warsztacie wciskam łożyska piast samochodowych na prasie 30 ton i wszystko jest pod kontrolą ?
Pozatym niekiedy nie da się śrubą wcisnąć łożyska jesli nie ma na przestrzał osadzenia.

Cieszę się, że nie naprawiam samochodu w twoim warsztacie ;-) gdyż wciskanie na prasie nie pozwala na kontrolę wcisku a gdy przypadkiem łożysko będzie miało nieodpowiednie pasowanie (będzie o rząd większe) może nastąpić rozerwanie zazwyczaj aluminiowej obudowy a to już poważne konsekwencje. Wciskając śrubową "praska" czujesz, że coś nie tak i reagujesz odpowiednio. Co do drugiego stwierdzenia to częściowo masz rację, ja w takich przypadkach użył bym ściągacza (ale nie takiego jak w linku wyżej) tylko normalnego,śrubowego.
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Pon 11 Lut, 2019   

wibi napisał/a:
Scuda napisał/a:
.... jak na codzień w warsztacie wciskam łożyska piast samochodowych na prasie 30 ton i wszystko jest pod kontrolą ?
Pozatym niekiedy nie da się śrubą wcisnąć łożyska jesli nie ma na przestrzał osadzenia.

Cieszę się, że nie naprawiam samochodu w twoim warsztacie ;-) gdyż wciskanie na prasie nie pozwala na kontrolę wcisku a gdy przypadkiem łożysko będzie miało nieodpowiednie pasowanie (będzie o rząd większe) może nastąpić rozerwanie zazwyczaj aluminiowej obudowy a to już poważne konsekwencje. Wciskając śrubową "praska" czujesz, że coś nie tak i reagujesz odpowiednio. Co do drugiego stwierdzenia to częściowo masz rację, ja w takich przypadkach użył bym ściągacza (ale nie takiego jak w linku wyżej) tylko normalnego,śrubowego.

Prasa ma zegar z sila nacisku wiec widac odrazu ze nie idzie jak trzeba. Nawet i bez zegara czujesz na silowniku tak samo jak na srubie ze idzie za ciezko. 10 lat robie na warsztacie lozyska na prasie jak i wielu i innych i nikt nie robi tego srubami 😜 jak sie postarasz to zepsujesz material i srubowym sciagaczem.
Srubowymi sciagaczami robie tuleje na wahaczu, nie sciagajac ich z samochodu ale tylko dlatego, ze jest lekki, mamy rowniez mobilna prase hydrauliczna ale to jak sruba nie daje rady albo nie ma jak srubą podejsc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group