ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BBSHD mocowanie w suporcie
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 06 Lut, 2019   

myślę,że dobrą metodą może być wypiłowanie niewielkich wgłębień na krawędzi rury supportu tak aby wchodziły w te wgłębienia wypustki na uchwycie silnika z lewej strony i dociśnięte nakrętką. Na zdjęciu zaznaczone są te wypustki kolorem białym,jak je dokładnie odwzorować na rurze supportu i dokręcić jak fabryka zaleca to powinno mocno i stabilnie trzymać silnik i zabezpieczać przed obrotem.

bafang_elementy.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 389 raz(y) 100,98 KB

 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Śro 06 Lut, 2019   

wibi napisał/a:
myślę,że dobrą metodą może być wypiłowanie niewielkich wgłębień na krawędzi rury supportu tak aby wchodziły w te wgłębienia wypustki na uchwycie silnika z lewej strony i dociśnięte nakrętką. Na zdjęciu zaznaczone są te wypustki kolorem białym,jak je dokładnie odwzorować na rurze supportu i dokręcić jak fabryka zaleca to powinno mocno i stabilnie trzymać silnik i zabezpieczać przed obrotem.


I dokładnie tak to zrobiłem u siebie.
Jako, ze rama aluminiowa, do wykonania frezów wystarczył mały pilnik ręczny.
Skuteczność potwierdzę po 1000 km.
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro 06 Lut, 2019   

Daj znać lassero, ja zamówiłem dodatkowo te mocowanie co luna ma w swojej ofercie.
https://lunacycle.com/bsbf-1-stabilizer-bar-for-bbs02-and-bbshd/
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 06 Lut, 2019   

Larix napisał/a:
Czytam o jakimś szlifowaniu gwinty, luzach... Ta konstrukcja w ogóle pozwala na przywrócenie roweru do stanu pierwotnego czy skutecznie zabija gwint w ramie ?

Mnie się nic nie luzuje, a po równym raczej nie jeżdżę (patrz https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5560).
Fakt, że mam tylko 500W, a nie HD, w dodatku pasowanie do mufy suportu bez żadnych luzów, aż ciężko było włożyć, i to w dwóch rowerach. Jeden z nich przywróciłem do zwykłego napędu bez problemów. Acha, dokręcanie bez żadnych kluczy dynamometrycznych tylko z użyciem klucza i młotka, oczywiście z czuciem :) .
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 07 Lut, 2019   

Bbs01 i bbs02 są trochę inne niż hd. Jeśli chodzi o to mocowanie. Takie mam wrażenie. Dodatkowo w HD jest jak się wydaje większy moment. Są też różne ramy. Ja wkładałem do ramy ze zwykłym gwintem czyli tzw. włoskim. I średnice tych rur też często się troszeczkę różnią. U mnie problemem było to, że oś bafanga HD jest średnicowo mniejsza niż otwór mojego środka suportu. Powoduje to że cała stabilność tego rozwiązania działa na ścisk po pobocznicy rury środka suportu. Poprzez dokręcenie owymi nakrętkami. Przy dużym ciężarze (np stoimy na pedałach, skaczemy, dużo ważymy itp) powoduje to przesuwanie się mimo wszystko osi i całego Bafanga góra dół. Dlatego zastosowałem dodatkowe toczone podkładki. Do nich oś Bafanga wchodzi pasownie. A dopiero dalej te podkładki wchodzą pasownie na i do rury suportu. Tak skręcony śrubą patent jest stabilny. Nie odkręcił się już po dokręceniu (jakieś 600-800km) a poprzednio odkręcał się co 20-30km. Być może w innych rowerach czy innych modelach Bafanga oś do suportu są bardziej pasowne. Ja zakładałem do ramy Rockrider 500s.
Pozdrawiam.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Paweł R. 
początkujący


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Mar, 2019   

W moim przypadku dokręcanie nie zdało egzaminu - wygląda na to, że materiał, z którego jest wykonana rama jest zbyt miękki. Po kilku równie nieudanych podejściach z mocowaniem na tzw. trytki - zastosowałem rozwiązanie takie jak na załączonym zdjęciu. Czy zda egzamin - dopiero się okaże.

pozdrowienia
Paweł

bbshd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 118,65 KB

 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Czw 21 Mar, 2019   

Moje pierwsze dokręcenie BBS02 poluzowało się bardzo szybko. Dokręciłem więc znacznie mocniej i na razie przetrwało to kilkadziesiąt km ostrej jazdy. Niemniej dzięki za patent z podpiłowaniem pod wypustki, nie wpadłem na to.

Paweł R. napisał/a:
zastosowałem rozwiązanie takie jak na załączonym zdjęciu. Czy zda egzamin - dopiero się okażePaweł


No jak taki pancerny uchwyt miałby nie podołać to nie wiem co by pomogło :) Widzę, że zrobiłeś też porządny amortyzator (nakrętka) :mrgreen:
 
 
Paweł R. 
początkujący


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Mar, 2019   

dar.k napisał/a:

No jak taki pancerny uchwyt miałby nie podołać to nie wiem co by pomogło :) Widzę, że zrobiłeś też porządny amortyzator (nakrętka) :mrgreen:


Testowałem dzisiaj, trzyma się mocno, luzów nie łapie.

A co do amortyzacji silnika - to nie nakrętka, to docięty kawał dość twardej gumy.
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Zawsze jeszcze mozna to zamontowac.

20190220_150529.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 470 raz(y) 2,6 MB

Screenshot_20181029-201736_Chrome.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 450 raz(y) 249,9 KB

 
 
J4c 
początkujący


Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Lut, 2020   Płyta stabilizująca silnik

Cześć!

Czy ktoś z Was może się orientuje gdzie w Polsce można dostać taką płytę stabilizującą do BBSHD? Ewentualnie może dysponujecie gotowym do wykonania projektem?

 
 
malin 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 36
Skąd: gdynia
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

Kiedyś znalazłem taki projekt jak w załączniku, może się przyda.
Jakbyś miał maszynkę CNC zrób jeden dla mnie proszę :)

HolderMotorBBSHD01-2018.07.09_01B.jpg
bafang stabilizer
Pobierz Plik ściągnięto 370 raz(y) 181,84 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group