ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesiadka z motocykla
Autor Wiadomość
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2018   

dwusuw bez urazy ale śmierdzi wiem że gdy jedziesz to nieczujesz miałem kilka i nasłuchałem sie od dziewczyny że "smierdze moturem" ( kwestia przyzwyczajenia ;P) i raczej trudno powiedzieć ze porusza sie bezszelestnie oczywiście nie ma co porównywać silnika o mocy 20-30kw dwusuwowego do 10kW elektryka bo to sa calkowicie inne dwie bajki porównałem jedynie konstrukcje elektryka na bazie motocykla z elektrycznym rowerem o zblizonej mocy w tym przypadku okoó 10kw falkonopodobne bedzie lzejsze a na ramie moto bedzie ciezej ale pancernie i podejrzewam że taniej i najwazniejsze..legalnie dlatego jesli bym miał 10k pln o których by "gromowładna " nie wiedziała i dorwał bym jakas sensowna ramę moto to bym sie pokusił ja wypatroszyc ze spaliniaka i zelektryfikowac włąsnie dla zabawy ..w końcu motocykl typu kros to raczej zabawka ( straz graniczna sie nie liczy oni maja fun w pracy na crosach i quadach i jeszcze im za to płaca :P )
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 26 Wrz, 2018   

Na pewno baza tańsza, ostatnio cross bez silnika widziałem za 500zł :)
 
 
TSL7000 
początkujący


Dołączył: 07 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Sty, 2019   

Witam. Ja tylko dodam że silnik elektryczny QS 3000W ma 182Nm :)
Jak tu porównywać moce. To jak pytać o strój motocyklisty i jego zależne od tego przyspieszenie :)
Dodam tylko że jeżdżę na codzień samochodem 394KM (Lexus) od czasu do czasu wsiade do 70KM BMW i3 i mam duże wątpliwości czy mój Lexus jes zrywniejszy.
 
 
Wojtek 
młodzik


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 59
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 07 Sty, 2019   

Z tym porównywaniem momentu to się tak nie rozpendzajcie. Wartość momentu w spaliniaku mierzona jest na wale korbowym, a dalej jest przełożenie wał/sprzęgło/skrzynia biegów/wałek zdawczy/koło. Zanim zdecydowałem się na budowę elektryka, to przeliczałem sobie czego mogę się spodziewać po mxus 3k 20s 80A vs Simson enduro. Z tego co pamiętam wyniki były bardzo zbliżone zarówno co do momentu na kole(Simson 1bieg, wkręcony na obroty+strzał sprzęgłem) jak i V-max. Jedyna znaczącą przewaga roweru to była dużo mniejsza masa, brak wachlowania biegałką no i bezgłośny start☺. Minus to oczywiście masa nie resorowana huba. Technika jazdy elektrykiem też jest inna, mi osobiście w terenie czasami jednak brakuje sprzęgła, no ale daję radę.😋. I ten brak hałasu, spalin...
 
 
dzikson34 
początkujący
Bionx d500



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 49
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: Nie 17 Lut, 2019   2t

Witam

Tez przesiadlem sie z motocykli i to o duzych pojemnosciach na rower z silnikiem 9c 10x6. W ciagu 2.5 roku pochlonol mase kasiury i jak bym mial porownywac do motocykla to za te pieniadze bylo by niezle enduro. Kazdy musi doswiadczyc to na wlasnej skorzy :) Ja juz z mocnych konstrukcji sie wyleczylem. Wrocilem do czegos sprawdzonego o wiele mniejszej mocy ale o duzej trwalosci. Taki rower to powinien z 5 lat dzialac bez problemowo. Niestety kazdy taki pojazd to prototyp i sila zeczy ciagle pojawia sie cos.
_________________
Ulotne chwile ...
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 18 Lut, 2019   

A koszty eksploatacji / napraw motoru rozumiem że uwzględniłeś w tej kalkulacji ? ;)
 
 
dzikson34 
początkujący
Bionx d500



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 49
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: Pon 18 Lut, 2019   eksploatacja

Tak wziolem eksploatacje pod uwage. Np Bmw f650 nie gs starszy model. Kupujesz za 6-7 tys. Eksploatacja jest smieszna bo sprowadza sie do dolewania oleju bo lubi sobie zlopnac. Mowie na wlasnym przykladzie. Przyspieszenie 5.5 do 100 :) Warunek trzeba miec prawko. Wiadomo masa to jakeis 195 kg po bezdrozach da dobrej oponie da sie polatac. Mialem taka 2010-2013. Bardzo trwala maszyna niewielkie koszty eksploatacyjne poza paliwem :)
_________________
Ulotne chwile ...
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Nie 03 Mar, 2019   

Wojtek napisał/a:
\ to przeliczałem sobie czego mogę się spodziewać po mxus 3k 20s 80A vs Simson enduro. Z tego co pamiętam wyniki były bardzo zbliżone zarówno co do momentu na kole(Simson 1bieg, wkręcony na obroty+strzał sprzęgłem) jak i V-max.


Teoria vs praktyka z Simsonem:
Simson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group