ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koła do roweru elektrycznego 24 cale i mniejsze
Autor Wiadomość
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Mar, 2019   Koła do roweru elektrycznego 24 cale i mniejsze

Cześć! Jestem tu nowy, tak samo jak w temacie ebików, ale to nie zniechęca mnie od zbudowania full elektrycznego roweru. Poza podstawami o sterownikach, to nie wiem praktycznie nic. Największy problem dla mnie sprawia znalezienie obręczy rowerowych 21-24 cale + opony + wzmocnione szprychy, wraz z tymi niewymiarowymi pod tylne koło silnikowe + przednia piasta. Jest jakiś standard dla ebików, jak duże/mocne mają być obręcze? Parę osób pisze o obręczach motocyklowych, kilka osób poleca DH/FB, a jak mój rower ma ważyć 50-60 kilo + ja, to nie chcę przypadkiem złamać koła na trasie, bo posłuchałem mądrali, co sam nie ma elektryka a się wypowiedział. Na szczęście znalazłem sklep tani i dobry https://megaenergy.com.ua/kits/akses/motot5000Wgearless Wiadomo, w polsce wszystko drogie, słabej jakości, lepiej szukać na ebayu albo na zagranicznych sklepach.


Tak bajdełej, żeby nie zaczynać nowego tematu: Może mnie ktoś pokierować, gdzie czytać elektronice do redukcji mocy? Z np. 5000w na 250w, bo nie wiem czy to w sterowniku, czy w komputerze czy gdzie sie znajduję, jak pisałem, jestem zielony i szukam wiedzy. A co do dokonań - za kilka dni dopiero kupuję ramę i to będzie pierwszy element, jaki będę posiadać. Następna będzie elektronika, potem koła + reszta napędu a na koniec hamulec, opony, nóżka i inne mniejsze pierdółki.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 03 Mar, 2019   

Przede wszystkim sprecyzuj co chcesz mieć bo motor do którego link to nie do roweru a raczej bolidu formuły F1, dodatkowo pożera prąd z baterii jak królik kapustę i pewnie ciebie na taka baterię za kilka tys. złotych nie będzie stać.Do roweru potrzeba silnik który w "porywach" osiąga moc 700-1000W(nominalnie 350W) a do szybkiej jazdy na szosie całkowicie wystarczy do 500W(nominalnie 250W) a nawet mniej. Wysoko wyszkolony kolarz zawodowy potrafi oddać moc na pedały przez kilka sekund do 300-400W a silnik elektryczny o mocy 500-750 W potrafi postawić rower na tylnym kole. Silnik o mocy 250W i tak w momencie startu oddaje moc około 500W a nawet więcej, więc rozważ to jeszcze raz i ustal priorytety.
 
 
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Priorytet to mocne enduro, moc silnika kieruję w podjazdy radzący sobie z podjazdem pod górę/offroad. Na baterię za kilka tys będzie mnie stać, bo pod ten silnik buduję cały rower elektryczny, full. Rama będzie taka: https://www.ebay.pl/itm/2...?ul_noapp=true, reszta osprzętu podobnie. Na taki set potrzebuję niewielkiego koła (obręcz <26 cali), a moc silnika jest tylko po to, żeby 80% potrzebnej mocy zachować w 20% możliwości silnika, około. Taki rower, z taką baterią waży, więc na szosę może i 1500W, ale schody się zaczynają, plus większe zużycie silnika + baterii, gdy zjeżdżamy na polne ścieżki i bezdroża :) Noo, w ostateczności 3KW też powinny mi zapewnić niezbędne warunki, ale w ostateczności, czyli jakbym dorwał o wiele taniej, i od dobrego dystrybutora. Bo nawet silniki, tej samej marki, modele, mogą być zupełnie inne u Austriaka i u nas, o czym fajnie informuje ebay.com (nie .pl)
 
 
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

A komentarze czy mnie stać czy nie, to są Twoje prywatne problemy poza tematem, więc niezbyt mnie interesują ;)
 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

To w takim wypadku ja bym nie tracił czasu na jakieś niepotrzebne pytania i szukania tylko kupił gotowy sprzęt z fakturką i gwarancja.
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
 
 
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

A sprawdzałeś ceny? To nie ma sensu, chyba, że się sprzedaje takie rowery.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 04 Mar, 2019   

Nie będę komentował Twoich "zachcianek" zwrócę jedynie delikatnie uwagę, że rama do której link podałeś na ebayu bardziej nadaje się jako "batuta" do startów na MKS (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna) niż do jazdy enduro bo racz zauważyć, że ona praktycznie nie ma amortyzacji dlatego, że oś (support) jest na wachaczu i wszelkie nierówności bezpośrednio przenoszone są na nogi jeźdzca.Poszukaj raczej lepszego technicznie rozwiązania ramy a zapewniam Cię, że są i to nawet w Polsce.
 
 
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

Mówisz o ramach elektrycznych? Nie znalazłem takich
 
 
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Znalazłem jeszcze taką, droższą ramę, ale np. falcona v2 nie ma nigdzie
https://www.ebay.com/itm/...5.c100010.m2109
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group