ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerobiony bionx czy nowy voilamart 1500w
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   Przerobiony bionx czy nowy voilamart 1500w

Dzień dobry Koledzy, mam pytanie co bedzie lepsze w sensie bedzie dlużej i szybciej jeździć.Przerobiony pod zew sterownik bionx ,sterownik 48v 35a , czy nowy zestaw voilamart 48v 1500w z podobnej mocy sterownikiem.Mam zagwozdkę bo mi wychodza te zestawy w podobnej cenie okolo 1150zl. Razem z kolem opona wyswietlacz klamki pas manetka itd...
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Sob 16 Mar, 2019   

Z moich doświadczeń wynika, że voliamart to bardzo budżetowy zestaw. Sam silnik, wyświetlacz i sterownik jest w miarę ok, ale obręcz, wolnobieg, zębatki i klamki to bardzo słabej jakości osprzęt.
Moje przygody z voliamartem:
1. Padł wyśwetlacz po podłączeniu zestawu. Raz zadziałał, potem już nie chciał działać. Wczoraj robiłem komuś baterię, podłączył i też miał padnięty wyświetlacz - właśnie w voliamarcie. No comment.
2. Padnięte halle - trzeba było wymienić. Dawały dziwne objawy, bo świrowały po nagraniu się silnika -2-3km jazdy.
3. Krzywa oś silnika - z tym jeżdziłem, ale całe koło biło. Było to widać po wolnobiegu jak się koło obracało cały się poruszał.

Ja bym sobie generalnie voliamarta odpuścił.
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

Wlasnie sie zastanawialem nad tym 1500w zestawem voilamartu, ale jak ma mi sie cos popsuc na starcie to sobie odpuszcze, ten 1500w silnik ma sterownik wbudowany,wiec nie wiem jak by on sie popsul to by pewnie trzeba bylo kupic nowy. Mam bionxa 2gen i sterownik z kt3 z chin i wszystko ladnie smiga tylko mam predkosc na nim 39-40kmh,kumpel lzejszy sie przejechal i mial predkosc 44-45kmh. Ale on wazy 75kg a ja 120. Tez chcailbym pojechac w granicach 45-47 kmh ,czy to jest mozliwe na tym silniku na baterii 48v? On bez obciazenia rozpedza sie do 57kmh . Nie chce zmiejiac baterii na 60v bo bym musial zmienic sterownik a mam dwunapieciowy 36/48 a nie znalazlem takiego 48/60w ktory by pasowal pod lcd kt3.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

Mariusz_p, Mam pytanie do Pana , czy można przerobić baterie 36v 21ah na 48v i czy jest to opłacalne. Mam taki tower jeszcze z silnikiem bafang 250w i na tej baterii przejezdza na manetce 60km. Tylko predkoac w okolicach 27kmh. Czy jakbym ja przerobil na 48v ,ale tez tak zeby mogla ona w przyszlosci dzialac pod innym sterownikiem 35a 48v i oddawac do 1500w mocy to czy by mi bardzo zasieg spadł ? Obliczajac ze tez bym jezdzil mniej wiecej te 27kmh tylko czasem rozkrecal manetke do oporu ?
 
 
Malibu 
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 35
Skąd: gorzów wlkp
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

Bionx to silnik dobrej jakości :) Ja jestem bardzo zadowolny z bioxa :) Koszt też przemawia za bioxem, ostatnio nawet wyrwałem 3 generację za 150 a pierwsza za 300.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

Malibu A jaką masz prędkość na tym bionxie?
 
 
Malibu 
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 35
Skąd: gorzów wlkp
Wysłany: Wto 19 Mar, 2019   

bateria 48V koło 26 i prędkość max jakieś 3 a jak pod pedałowałem na polnej drodze to było 47 ;) Prędkość zdecydowanie za duża już :D

https://.org/viewtopic.php?f=30&t=2161
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group