ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Arbiter
Czw 07 Mar, 2019
Hulajnoga elektryczna albo skuter składany
Autor Wiadomość
radomiaczek 
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   Hulajnoga elektryczna albo skuter składany

Dzień dobry Państwu. Poszukuję jak najtańszego, na pierwszy raz skutera elektrycznego składanego albo hulajnogi elektrycznej.

Nie jestem specem w tej dziedzinie. Jestem totalnie zielony.

Chciałbym aby to było jak najtańsze dla użytkownika z wagą 106 kg. Chcę aby to był skuter elektryczny składany albo hulajnoga czy deskorolka ale z siedzeniem. Ponadto chciałbym aby, nie było to wolne aż tak strasznie.

Dizajn bez znaczenia.
 
 
niedoświadczona 
początkujący
niedoświadczona


Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 24
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sob 16 Lut, 2019   

Jeśli masz czas, to odczekaj do wiosny, pojawi się wtedy dużo promocji w supermarketach i będzie wyraźnie taniej. Kupowanie w markecie jest bezpieczniejsze, od razu widzisz co kupujesz.

Dla ciebie najważniejsza będzie waga, bo większość modeli jest na 100kg, i te 100kg liczy się z ubiorem, zakupami, czyli z całym obciążeniem.
Ale są i modele na 120kg, lub na 80kg - ale te traktuję jako dziecinne, mimo, że pojedyncze typowo dziecinne modele (kolorystyka) mają 60kg.
Siedlisko nie jest ograniczeniem, ma go bardzo wiele modeli i zwykle jest możliwość odłączenia.

Ważna jest waga samej hulajnogi: oczywiście, że powinna być jak najlżejsza i możliwość składania.
Ważne są koła, a raczej resory.
Z dętką będą miększe co ważne dla kręgosłupa. Na twardych oponach pomimo resorowania nie da się jechać np po "ekologicznej" kostce.
Ja mam twarde opony, tęsknię za dętkami, ale słyszałam że dętki bardzo złe bo raz na tydzień trzeba łatać, jak ktoś ma doświadczenie raz na miesiąc - i tak za dużo.
Ważna jest wielkość koła: czym większa, tym lepiej dla kręgosłupa, ale cięższa.

Szybkość jest mało ważna. I tak się jej nie wykorzystuje.
Zasięg jest ważny lub nie to zależy do czego ci to potrzebne, gdzie mieszkasz.
Mniejszy zasięg - lżejsza konstrukcja, a to ważne.

Elektronika jest wcale nie ważne, a raczej zbędna bo zawsze może się zepsuć. Ja mam tylko gaz i hamulec, i prawie o hamulec za dużo - używam raz na kwartał.
Ale w internecie znajdziesz modele z komputerem na pokładzie za kilka tys zł.
Metromierz ( szybkościomierz ) można dokupić za 10-30zł rowerowy.

Ja odczekałam w zeszłym roku do połowy czerwca licząc na promocję w najbliższym markecie. W najbliższym nie było hulajnóg elektrycznych, więc musiałam kupić nieco dalej, uważam, że nie masz co czekać dłużej niż do mniej więcej 20 maja. Promocje tego typu sprzętu są też blisko "komunii".

Na końcu kup co będzie w sklepie, byle spełniało warunek wagi.
 
 
VELEX 
początkujący
VELEX


Wiek: 52
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 06 Kwi, 2019   

Ciekawą hulajnogę składaną ale komfortową (amortyzowane siedzenie i przednie koło) zaoferowała polska marka VELEX model ADULT




Często kupowana przez właścicieli przyczep kempingowych czy kamperów.
Więcej można o niej przeczytać na stronie producenta www_velex_pl.
_________________
Pojazdy Elektryczne
 
 
ElectricRider 
początkujący


Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Sie, 2019   

Proponuje zapoznać się z modelem ecorider l8 dualmotor. Posiadam i myślę, że świetnie sprawdzi się jako zastępstwo dla skutera. Najszybciej jechałem 63 km/h a w trybie ekonomicznym udało mi się przejechać aż 93 km na jednym ładowaniu. L8 ma też podwójny port ładowania dzięki czemu można ją szybko jak na taki akumulator naładować (20Ah).

https://eco-way.pl/p/152764/25256/hulajnoga-elektryczna-ecorider-l8a-dual-motor-1600w--hulajnogi-elektryczne.html
_________________
ElectricRider
 
 
bartosz76 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2019
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

ElectricRider napisał/a:
szybko jak na taki akumulator naładować


Witam,

ile trwa w Twoim przypadku takie ładowanie?

Moja wyciąga max70 km na jednym... chyba nie jeżdżę ekonomicznie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group