ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryczna damka
Autor Wiadomość
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2019   Elektryczna damka

Cześć, chciałbym przedstawić mój pierwszy rower elektryczny jakim jest damka z silnikiem TranzX zasilanym sterownikiem o mocy nominalnej 350 W. Maksymalnie chwilowo osiąga 54,6 V * 18 A = 980W realnie bliżej 900W ponieważ przy maksymalnym obciążeniu zgodnie z prawami fizyki następuje spadek napięcia. Rower pomimo małego silnika zaskakuje mnie osiągami tj: 42 km/h na pusto i 36 km/h na prostej drodze z kierowcą ważącym 70 kg. Dzięki przekładni planetarnej nawet podczas pokonywania niewielkich górek prędkość spada do około 30 km/h. Z pedałowaniem po prostej udaje mi się jechać 39-40 km/h i to jest prędkość maksymalna dla tej konstrukcji, natomiast prędkość przelotowa rzędu 30-35 km/h po równej drodze to czysta przyjemność. Akumulator to 13s5p na ogniwach SAMSUNG 35E 3500mAh czyli 48V*5*3,5= 840 Wh przy jeździe na manetce z wspomaganiem, po górkach i średniej około 30km/h udało mi się przejechać około 70-80 km myślę że przy jeździe z wspomaganiem i prędkością 25km/h 100km zasięgu jest jak najbardziej realne. Kolejną konstrukcją będzie prawdopodobnie Kona Stinky zasilana akumulatorem 60V i sterownikiem 45A co daje maksymalnie 67,2*45A~3kW.

Co myślicie o mojej pierwszej konstrukcji? Dodam tylko, że akumulator będzie zamocowany na nierdzewne cybanty owinięte gumową rurką tylko jeszcze nie zdążyłem ich zrobić.

_rower_7.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 855 raz(y) 1,83 MB

_rower_6.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 524 raz(y) 436,84 KB

_rower_5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 483 raz(y) 1,52 MB

_rower_4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 448 raz(y) 1,66 MB

_rower_3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 474 raz(y) 830,47 KB

_rower_2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 531 raz(y) 1,84 MB

_rower_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 631 raz(y) 1,42 MB

 
 
AdrianJ 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Zgrabnie, schludnie. Podobają mi się takie konstrukcje :smile:
Jedyne co to dodałbym jakieś czarne oploty na kable
 
 
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Dziękuje za komentarz przewody osłonię tylko prawdopodobnie dopiero po za.kupieniu klamek z czujnikiem hamowania :)
 
 
AdrianJ 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 24 Kwi, 2019   

Pomyślałbym jeszcze na amortyzacją "tyłka", np nad takim wynalazkiem, ktoś miał/używa? 1/3-1/6 ceny porządnej sztycy amortyzowanej a do takiego roweru wydaje się że będzie pasować i nie będzie przerostem :)

Mam nowe na zbyciu klamki od Bafanga(pod linki) z czujnikami, pewnie da się je wykorzystać, TAKIE
 
 
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 24 Kwi, 2019   

Amortyzacja w siodełku to fajna sprawa, dziękuje za podpowiedź. Co do klamek to w sumie źle się wysłowiłem, ja już zakupiłem takie klamki i teraz czekam, aż do mnie dotrą.
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Co to za pudełko na akumulator?
 
 
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Pudełko dostałem wraz z akumulatorem zakupionym u forumowicza PiotrW, a jako że było idealnie dopasowane do akumulatora to grzechem byłoby nie skorzystać.
 
 
korekpl 
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 10
Skąd: OPO
Wysłany: Nie 26 Maj, 2019   

Lepsze pytanie co to za pudełko na sterownik, fajnie jest ukryty, lepiej niż w jakiejś torbie trójkątnej. Dostałeś to razem ze sterownikiem czy dobrałeś?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group