ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup całego zestawu na portalu aukcyjnym
Autor Wiadomość
dodarka 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2019   zakup całego zestawu na portalu aukcyjnym

Chciał bym zakupić na portalu aukcyjnym cały zestaw do konwersji wraz z bateria u jednego sprzedawcy ponieważ będzie to zakup na raty.

Może ma ktoś na forum doświadczenie w tej sprawie, sprawdzonego sprzedawce lub firmę?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2019   

Osobiście jeśli bym miał kupować w Pl i na raty to wybrałbym sklep. Na aledrogo sprzedawca dziś jest jutro może go nie być. Pośpiech, złym doradca. Popytaj tu i tam, co oferują, jakie warunki kredytu. może jest coś w formie raty 0%.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Józef 
początkujący
Józef


Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 39
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2019   

Poczytaj sobie ten link https://www.e-biker.pl/ właśnie od nich kupiłem zestaw rapid 1100 na 20rat zero procent, natomiast baterie za gotówkę. Jest pełno ofert na portalach ale jest duże ryzyko. Jest firma we Wrocławiu ale ceny mają wyższe niż ta podana wyżej. Jest jeszcze firma w Wolsztynie od Ciebie z Legnicy blisko, tam gość sprzedaje chińszczyznę.
 
 
dodarka 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2019   

a czy własnie te firmy nie sprzedają na allegro?
 
 
Józef 
początkujący
Józef


Pomógł: 2 razy
Wiek: 71
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 39
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2019   

Owszem sprzedają, mają sklep firmowy i sprzedają na allegro. Dają dwuletnią gwarancję jako jedyni. Przed zakupem zestawu szukałem różnych firm i ta wydaje mi się najlepsza. Za jakość się też płaci, zobaczę jak się produkt będzie sprawował. Jeszcze nadmieniam że od nich bateria weszła mi w ramę na styk (bagażnik wykluczyłem). Mój rower posiada małą ramę.
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

powiedz nowo zatrudniony kolego z ebikera jak to jest rozmawiać samemu ze sobą z 3 różnych kont ?
umowa o pracę już jest czy jeszcze okres próbny ?
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Nie wiem po co te uszczypliwości
Moim zdaniem ten hejt jest nieuzasadniony, nie są idealni, ale robia spoko robotę - 3 letnia gwarancja na silniki, 2 na baterie i elektronikę jest honorowana.

Na drugim forum śledzę sobie wątek o urywajacych osiach i też dużo mówione ale faktów nie wiele. Miałem okazję zobaczyć zdjęcie rzekomo polamanej osi od ebikera (silnik u jednego ze znanych na forum twórców mocnych rowerów customowych) który okazał się że nie był od ebikera...
Ale jakoś nie na rękę było to prostowac nikomu
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
Grzesiek.O 
początkujący


Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Jakie jest ryzyko zakupu na allegro? A i jeszcze jedno cale szczescie ze mozna kupic silnik z e-bajkera bo napewno nie pochodzi od chińczyków, hmm może produkuja u Nas albo w USA :) a wracajac do tematu zakupu to jak poczytasz te lub inne forum i zgłębisz ta trudna wiedze to i silnik i baterie znajdziesz w dobrych cenach .
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Jeżeli dobrze kojarzę, tam jest 30dni na zwrot więc ryzyko raczej niewielkie.
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

Rower i ja znamy się od dziecka. Obecnie wiek i stan zdrowia sprawił, że jazda już nie daje mi takiej radości jak kiedyś. Wiatry za silne, podjazdy za strome :cry:
Na szczęście jest internet i m.in to forum. Po dosyć długich "badaniach" zdecydowałem się na konwersję roweru mojego i partnerki z powodów oczywistych :roll:
Niestety ceny w kraju do niskich nie należą. I chociaż nie są to dla mnie kwoty przerażające nie lubię przepłacać. Zauważyłem, że np. bafang występuje jako 8fun czy evbike a miejce urodzenia takie samo.
Czyli im bliżej źródła tym czystsza woda :smile:
Zamówiłem na aliexpres 2 zestawy bafang 36v 350 wat typu mid. Dlaczego takie? Każde auto, także elektryczne ma skrzynię biegów, wiadomo po co. Czy rozsądnie jest pozbawiać rower tego rozwiązania ?. Nie mam zamiaru wznawiać tu dyskusji o wyższości/niższości mida vs hub.
Zamówienie wykonałem 3 kwietnia, strony sklepów są w dosyć poprawnej polszczyźnie, płatność przez przelewy24, odpada opłata karciana, spred itp. Sprzedawca otrzymuje zapłatę po otrzymaniu towaru i moim potwierdzeniu. Paczka przyjechała 19 kwietnia, ups-em z Amsterdamu, więc święta spędziłem w garażu :idea:
Wszystko kompletne, działa bez zastrzeżeń. Jedynie nie doczytałem i zamówiłem baterie 1 z usb 2 bez. okazuje się że są na innych podstawkach i nie będzie podmiany w rowerach. Wykonanie oceniam na solidne, nawet dosyć estetyczne. Widać, że bafang ma doświadczenie.
Pierwsze jazdy: Oczywiście cieszę się "jak murzyn blaszką" :lol: W terenie moc jest wystarczająca dla mnie, trasy których unikałem ze względu na trudność odzyskały młodzieńczy czar. Na trasie trochę brak prędkości, ale to zawsze kusi jaka by moc nie była. Przekonałem się, że mój rower nie nadaje się do trwałej, bezpiecznej jazdy ponad 40 km/h i tyle w temacie. Jazda w przedziale 25-32 km/h to sama przyjemność. Manetka siodełka spod d. nie wyrywa. Wspomaga wyraźnie a o to mi chodziło. Napędy są bezgłośnie, przy braku ruchu łańcucha słychać tylko opony. Zbliża się majówka, trochę km się nabije. Cała inwestycja kosztowała mnie 20% więcej za dwa niż za 1 w kraju. Obie baterie kupiłem 15Ah, mam nadzieję, że uwzględniając optymizm chińczyków i degradację, na jakiś czas dadzą mi co najmnie 50km zasięgu. Nie napotkałem trudności w montażu, potrzeba kilku kluczy i ściągacza do korb+nasadka do supportu. Wyswietlacze dobrałem C18 full hd :lol:
Jest to zakup przemyślany do naszych potrzeb i możliwości. Na zakończenie dziękuję wszystkim na forum, Wasze wypowiedzi wiele rzeczy mi wyjaśniły.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2019   

Grzesiek.O napisał/a:
Jakie jest ryzyko zakupu na allegro?

praktycznie żadne program ochrony kupujacych chroni cie przed oszustwem

Grzesiek.O napisał/a:
A i jeszcze jedno cale szczescie ze mozna kupic silnik z e-bajkera bo napewno nie pochodzi od chińczyków, hmm może produkuja u Nas albo w USA :)
zmartwie/uciesze cie( niepotrzebne skreslic:P ) sa made in china :P

Grzesiek.O napisał/a:
a wracajac do tematu zakupu to jak poczytasz te lub inne forum i zgłębisz ta trudna wiedze to i silnik i baterie znajdziesz w dobrych cenach .
o i to jest właściwe podejście.
 
 
dodarka 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 08 Maj, 2019   

skusiłem się na zakup na raty zestawu w firmie ebiker co jednak potwierdziły sie informacje w sieci firma nie jest warta polecania. Pierwszy raz otrzymałem informacje ze czas oczekiwania 14 dni (nawet krócej) po 14 dniach kolejne dwa tygodnie :( Nie polecam zakupu w tej firmie.
 
 
dodarka 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 08 Maj, 2019   

może ktoś na forum poleci godnego sprzedającego z allegro do zakupu całego zestawu który będzie dostępny ?
 
 
looz 
początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: Śro 08 Maj, 2019   

Z OLX-a mogę polecić po taniości.
Brałem, jeżdżę, działa ;)
Gość ma dwa zestawy do wyboru 1000W z zewnętrznym sterownikiem oraz 1500W ze sterownikiem wbudowanym w silnik. Tego drugiego męczę do prędkości 59km/h i nie grzeje się.

https://www.olx.pl/oferta...67-IDnEWTE.html
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 08 Maj, 2019   

Aledrogo i olx to są "domowi" importerzy, którzy są ogniwem łańcuszka i też muszą zarobić. Poszukaj w kraju producenta a zaoszczędzone pitaki zainwestuj np. w hamulce albo dobrą baterię :lol: O ile rozumiem zakup w krajowej firmie = gwarancja, to 2 w/w źródła są bez gwarancji. Takich opcji do wyboru jakie daje chińczyk to u nas zapomnij.
Zestaw proponowany przez kolegę - ja bym tego nie kupił. cena z baterią wyjdzie jak za mida. Manetka i uchwyty na kierę lipne, kaseta na wolnobiegu - pewnie budżetowa do bólu, zero rozbudowy. Drutologia słabo zaizolowana. Przez pierwsze km będzie radość z potem kac po taniości :oops:
Moim skromnym i prywatnym zdaniem na kupowanie tanich rzeczy stać tylko bogatych :idea:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group