ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Leśny Dzik" - Falcon V2
Autor Wiadomość
RafalMarcin 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Vildbjerg
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   "Leśny Dzik" - Falcon V2

Siema
Jestem w trakcie budowy Leśnego Dzika na ramie Falcon V2.
Założenie jest takie, aby do wakacji ogarnąć całą mechanikę, a po wakacjach elektryke.
Narazie projekt jest na etapie malo zaawansowanym co zreszta widać na zdjeciu :roll:
Miałbym w związku z tym kilka pytań, związanych z doborem części :wink:
Na poczatku moze przedstawie co juz mam:
Rama- Falcon V2 RAL 7013
Silnik- Qs205
Amortyzator- Marzocchi 380 CR
Damper- Fox DHX RC4
Koła- moto 19"x1,4" RAL 7013
Opony- Kenda K262 19"x2,75"

Teraz pytania, pewnie dla wytrawnych bikerow będą laickie, ale przygodę i zajawke na rowery załapałem stosunkowo niedawno, wiec prosze wybaczyc :oops:

1. Czy sprężyna amortyzatora K6,5 bedzie wystarczającą do mojej wagi 80kg, czy lepiej poszukać K7,7 bo takie sa dostepne na rynku.
2. Podobnie jak pierwsze, czy sprężyna dampera 400lbs sie sprawdzi czy szukac 600,650?
3. Jaki mostek do przedniego amortyzatora? Podoba mi sie mostek zintegrowany, ale widze w wielu projektach, że montujecie pomimo możliwości montażu mostka zintegrowanego, mostek na rurę sterowa. Jak to sie ma do geometrii, komfortu itd. Jaka jest wasza opinia?
4. Jakie hamulce brać pod uwage powiedzmy do 1200 za nowe?
5. Poprosze o propozycje jakiejś stopki nadającej się do tej ramy i ciężaru ebika.
6. Gdzie moge dostac najmniejszy wolnobieg (12T?). Udalo mi sie znalezc tylko 13T z BMXa, ale on jest na gwincie M30, a w QS205 z tego co mierzylem M35.
7. Jakie propozycje korby z blatem ?

To tyle na poczatek, pytan bedzie zapewne mnóstwo po drodze, ale mamy czas😉

20190423_183828.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 786 raz(y) 3,53 MB

 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

co do hamulcy 1200 za komplet? no to jest w czym przebierać na wyższej półce celuj w konstrukcje 4-tłoczkowe i jesli bedziesz zima uskuteczniac jazdy wybieraj systemy oparte na płynie dot olejowe na mrozie mogą tracić co nieco ze względu na gęstnienie oleju w niskich temperaturach
 
 
RafalMarcin 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Vildbjerg
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2019   

Co do ceny to miałem na mysli caly komplet razem z tarczami😉
Zrobilem research 4 tloczkowych hamulcow i wybor padł na Magura MT5 poniewaz sa w bardzo dobrej cenie tu gdzie miszkam (350zl)za sztuke 🙂 Co prawda pracuja na oleju, ale nie ma tu mrozów jakis wielkich, a poza tym w zimie jedyna trase ktora będę pokonywać to 1km do pracy, takze mija sie z celem taka inwestycja.
Jesli chodzi o dystanse do zaciskow to z tego co sie zorientowalem to na przod potrzebuje PM/PM 203,a na tyl PM/IS 203 ? Wszystkie o takich oznaczeniach beda kompatybilne?
Jakiej grubości gotowy dystans kupic pod tarcze hamulcową na tyl?
Wiem, ze sie dorabia ze starych tarcz, ale na ali widzialem gotowe o roznych grubosciach, wiec chcialbym dac w calosci.
Jakies konkretne tarcze i klocki polecacie? Na co zwracac uwage?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

jak lecisz w magure to moze bież tarcze magury hc storm, jesli idzie o klocki najwiekszy power maja ceramiczne i kevlarowe , potem metaliczne, semi metaliczne, organiczne nawet nie bierz pod uwagę tych ostatnich ale które beda najlepsze dla ciebie to musisz sam do tego dojsć bo nie kazdy rodzaj od kazdego producenta dobrze współdziała z taczami róznych producentów. standard w adapterach jest taki że adapter do tarczy frontowej pasuje do tylnej ale o rozmiar mniejszej , jesli zapodajesz na tył tarcze 203 musisz miec adapter dedykowany na tył 203 chyba że w ramie falkonowej mocowania tylne sa na przednim standardzie wykonane
 
 
RafalMarcin 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Vildbjerg
Wysłany: Śro 01 Maj, 2019   

Ok dzieki🙂
Czyli temat hamulcow mam juz ogarnięty.
Mozesz cos napisac co do reszty pytan?
Cos maly ruch tutaj na forum 🤔
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 01 Maj, 2019   

ad1,2,3 to kwestia doboru do indywidualnych preferencji wiec sam musisz sie z tym zmierzyc mi sie udało za 3-cim razem dobrac sprezyne która mnie zadowiła
podobnie ad 5,6,7 trzeba dobrac pod włąsne wymagania i poszperac na miescie a jesli brak to w sieci.
 
 
PikWay 
początkujący


Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Stanislawow Pierwszy
Wysłany: Śro 17 Lip, 2019   

Ładny kolorek.
widzę, że w podobny deseń idziemy, ale mój to narazie kupka niektórych części.
Wicie rozumicie - ukrywam wydatki przed żoną i co miesiąc sobie coś dokupuję.

Jaki sterownik planujesz?
Ja patrze na Sabvotona SVMC072150, ale może to zły wybór dla tego QS205.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group