ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BBSHD error 30
Autor Wiadomość
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob 19 Sty, 2019   BBSHD error 30

Witam,tak jak w temacie ktoś to już przedział error code 30 pokazał się na wyświetlaczu.

IMG-20190118-WA0015.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 607 raz(y) 107,92 KB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   

Byc może :
E30 Brak komunikacji z czujnikiem momentu obrotowego
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019   

Nie,to brak komunikacji ogólnie czyli wyświetlacza ze sterownikiem.Też to miałem a pomogło pryśnięcie sprajem czyszczącym styki na złącze wyświetlacza idące do silnika-sterownika (Higo).W złączu jest 5 pinów, GND,Plus baterii, Plus baterii z wyświetlacza do sterownika oraz komunikacja czyli TX i RX. Na stykach TX i RX jest małe napięcie i jak trochę zaśniedzieją to wyświetlacz działa bo ma zasilanie ale nie ma sygnałów ze sterownika.
 
 
lessero 
młodzik
pigularz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 92
Skąd: Oberschlesien SBL
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019   

W tym kierunku rozwijają się tez watki na endless-sphere.

1. sprawdzić okablowanie - główna wiązkę, połączenia. Popatrzeć czy jakieś piny nie są przetrącone. Oczywiście na odpiętym zasilaniu.
2. Jeżeli kontrola i poprawa styków w połączeniach nie pomaga - spróbować podmienić wyświetlacz.
3. Jeżeli to nie pomaga spróbować podmienić napęd.
Były przypadki zarówno szwankujących wyświetlaczy jak i spalonych sterowników.

Z własnych obserwacji zauważyłem, że po odpięciu baterii, w układzie zostaje pewna "napięcia". [ładunku].
Jest on na tyle duży, aby przez 1 sekundę zasilić wyświetlacz.

Ciekawe jak to może wpłynąć na grzebanie w zestawie, kiedy odepniemy baterię ale nie rozładujemy pozostałego ładunku.
Czy w przypadku przypadkowego zwarcia może narobić szkód.
_________________
Moje ogłoszenia OLX
Mój Bikemap
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro 23 Sty, 2019   

I tu lassero ma racje,sprawa wygląda tak że kolega dołączył zasilenie i odczekal godzinę a potem chciał skrócić kabel ten wielofunkcyjny i poprostu to przeciął i na nowo polutowal a na wyświetlaczu pojawił się ten błąd wszystko pomierzone i wychodzi na to że spalony sterownik, nowy zamówiony.
Tak więc trzeba wszystko zawsze odlaczac bo to chwila i dupa blada.
 
 
Paweł R. 
początkujący


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Maj, 2019   

Wygląda na to, że mam podobny problem. Bez jakiegoś szczególnego powodu podczas jednej z jazd wyskoczył Error 30 czyli Communications Error.

Błąd nie ma charakteru stałego, co jakiś czas napęd się odłącza i na wyświetlaczu wyskakuje komunikat jak wyżej, później znów jakiś czas działa i tak dalej.
Co jakiś czas na silnik idzie pełna moc pomimo, że ustawiony jest jeden z niskich poziomów.

Sprawdziłem kable, odłączyłem wszystko, podłączyłem - to samo. Czujnik prędkości wydaje się działać ok. Odłączenie manetki nic nie zmienia.

Wyświetlacz czy kontroler? Czy jeszcze coś innego?

Może na forum jest ktoś z W-wy kto mógłby mi na chwilę udostępnić dowolny display żeby zrobić test?

z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi...

Paweł
 
 
michael44 
początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2020   

Hej Paweł, uporałeś się z tym problemem? Jeśli tak, to napisz, co było przyczyną. Mam dokładnie te same objawy i na razie planuję przeczyścić wszystkie styki, a potem ewentualnie dalszą diagnostykę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group