ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana KT-LCD3 (coś nie tak)
Autor Wiadomość
Arthe 
początkujący


Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Maj, 2019   Wymiana KT-LCD3 (coś nie tak)

Cześć, jakiś czas temu kupiłem rower elektryczny, 10 dni później pechowo przy odpisaniu roweru przewrócił się i idealnie cały rower oparł się wyświetlaczem o kant słupka. Wyświetlacz ogólnie tego nie przeżył, więc kupiłem nowy, taki sam z tego samego miejsca. Odłączyłem stary, podłączyłem nowy. Nie było szansy na błędy bo to 1 unikalny zatrzask. Jednak po wsadzeniu baterii i próbie włączenia, wyświetlacz się włączył na ułamek sekundy, po czym już więcej się nie zapalił nawet na chwile. Sprawdziłem wszystkie wtyki, czy coś się odłączyło poluzowało może, wszystko wyglądało OK. Baterie próbowałem odpiąć + podpiąć, nie dało to żadnych efektów (bateria jest gdzieś naładowana do połowy).

Ma ktoś może pomysł co z tym może być nie tak? Jak dalej zbadać co może być nie tak?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 19 Maj, 2019   

Wniosek jest jeden,nie dochodzi napięcie do wyświetlacza (albo przerwana żyła albo oberwana wewnątrz wyświetlacza,zimny lut?). Te wyświetlacze są dość "prostacko" wykonane,musiał byś rozebrać wyświetlacz i sprawdzić j/w.
 
 
Arthe 
początkujący


Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 19 Maj, 2019   

Ogólnie sprawdziłem przewody, wszystkie wyglądają nietknięte, żadnych zadrapań / uszkodzeń nie widać. Zastanawiam się czy mogło się stać coś ze sterownikiem jak się wyświetlacz uszkodził.
W końcu za pierwszym razem wyświetlacz się zapalił na ułamek sekundy przy włączaniu, później już w ogóle.
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Pon 20 Maj, 2019   

Pisząc "wyświetlacz" masz na myśli kompletne urządzenie z obudową czy samo szkło LCD?

Sam wyświetlacz to urządzenie wyjściowe więc ze zbitym, rozlanym, uszkodzonym rower powinien normalnie działać.
Nie napisałeś czy rower działa czy nie.
 
 
mac79 
początkujący


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw 23 Maj, 2019   

Sprawdź czy masz napięcie w kostce (od strony sterownika), między przewodem czarnym i czerwonym.
 
 
krzychu666 
początkujący
krzychu666


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 36
Skąd: Wiskitki
Wysłany: Czw 23 Maj, 2019   

jak masz uszkodzony lcd to rower nie będzie działał .trzeba odłączyć lcd i we wtyczce przy kontrolerze zewrzeć odpowiednie piny/1i2/ /3i5/.rower będzie działał na uśrednionych parametrach /pas i prędkość/
 
 
Arthe 
początkujący


Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Maj, 2019   

Po rozkręceniu wyświetlacza wyszło, że to szkło LCD się uszkodziło - pękło i się rozlało. Okazało się, że mac79 trafił w sedno, zatrzaski na zasilaniu (czerwony) coś nie stykał zawsze. Zadzwoniłem tam gdzie kupiłem żeby to zgłosić, to powiedzieli mi, że to często się zdarza, że jakieś metale w tych zatrzaskach się luzują. Ogólnie dało się włączyć nawet z uszkodzonym wyświetlaczem tyle, że musiałem wszystko na czuja kontrolować bo nic już się nie wyświetlało.

Zlutowałem te dwa przewody od zasilania na stałe, wymieniłem wyświetlacz i wszystko śmiga jak powinno. Temat uznaje za zamknięty. Dzięki wszystkim za sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group