ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja skutera po konwersji na ev
Autor Wiadomość
tomnow95@wp.pl 
początkujący
MadziaEV


Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 20 Maj, 2019   Rejestracja skutera po konwersji na ev

Cześć Wam.
Przy głównym projekcie (elektryczne mx-5) chciałbym zrobić projekt poboczny. Dokładnie mówiąc, chciałbym kupić skuter 50ccm i przerobić na EV. Jak ugryźć sprawę przeglądu itp? Żebym mógł się legalnie poruszać nim po drogach.
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Szybciej, łatwiej, taniej - kupić fabryczny skuter EV (z homologacją)

pierwszy z brzegu:

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6BUXSh.html

i pobawić się tuningi (bateryjka, sterownik, itd.) :wink:
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Rejestracja pojazdu zbudowanego samodzielnie tzw. typu SAM to głównie uzyskanie zaświadczenia z przeprowadzonego badania co do zgodności z warunkami technicznymi oraz dokumentu identyfikacyjnego (wystawianego przez okręgową stację diagnostyczną);
Co by powyższe nie znaczyło :roll: ja bym podszedł/podjechał na taką stację i zapytał co i jak :roll:
Zakładając dobry humor Pana Janka lub Zdzisia dokładnie poinformuje cię jak to ugryźć.

PS. Po zbadaniu tematu w necie stwierdziłem, że w tym kraju łatwiej umrzeć na SOR niż zarejestrować przeróbkę spalinowego na elektryka.
Pomysł ciekawy ale przepisy już nieciekawe, niestety
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Potrzebujesz zaświadczenie/faktury o wprowadzonych zmianach konstrukcyjnych w pojeździe - odpowiedni wpis w PKD to załatwia; rozszerzone badanie techniczne - niewiele stacji diagnostycznych to ma; tutaj nie jestem pewien ale chyba opinia rzeczoznawcy no i do wydziału komunikacji gdzie Pani Danusia nawet nie będzie widziała o co chodzi i może Cię z kwitkiem odesłać
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
tomnow95@wp.pl 
początkujący
MadziaEV


Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie nie chce robić na sama(dlatego planuje przerobić zarejestrowany skuter) i nie chce kupić gotowca i bawić się w tuningi. Wygodniej mi zrobić sobie pod siebie. Musi wjesc w podłogę jedna bateria z tesli po modzie z 6s74p na 12s37p, silnik pewnie będzie z alternatora a sterownik to prototyp, który aktualnie tworzę do swojej mazdy mx-5. Tak właśnie mi się wydaje, że przegląd rozszerzony trzeba i fakturę za prerobke.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 21 Maj, 2019   

To jest dobry pomysł i taki skuter wg mnie to fajna baza do przeróbki. Lecz urzędnik wie swoje. Skuter o ile wiem co 2 lata musi mieć przegląd, nawet te co maja wbite w dowodzie "bezterminowo". Teoretycznie pan Ziutek się przejedzie, sprawdzi światła i hamulce na koniec podbije dowód. Nie wiem, puścisz mu dźwięk silnika z odtwarzacza? :smile:
Zmiana napędu to inna bajka i tu mogą być schody. Oni nie mają pojęcia jak zrobić badanie i wypisać zaświadczenie. Do tego dochodzą potencjalnie niebezpieczne baterie. Mogą odsyłać od annasza do kajfasza bo każdy się będzie bał ponieść odpowiedzialność. Szczerze ci życzę powodzenia ale bądźmy realistami. Pl to republika biurkowa jest. :sad:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
krzych 
początkujący


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

tomnow95@wp.pl napisał/a:
Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie nie chce robić na sama(dlatego planuje przerobić zarejestrowany skuter) i nie chce kupić gotowca i bawić się w tuningi. Wygodniej mi zrobić sobie pod siebie. Musi wjesc w podłogę jedna bateria z tesli po modzie z 6s74p na 12s37p, silnik pewnie będzie z alternatora a sterownik to prototyp, który aktualnie tworzę do swojej mazdy mx-5. Tak właśnie mi się wydaje, że przegląd rozszerzony trzeba i fakturę za prerobke.


Ekhm, przerabiasz Mazdę MX 5 na elektryczną?!? Ja to chcę zobaczyć!!! :-D Swoją drogą, jak Ci idzie ze skuterem, zdawaj relację czasem, bo chętnie zarejestrowałbym swoją konstrukcję kiedyś...
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   

Jest możliwość zarejestrowania dowolnego elektryka. Szczegóły na priv.
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group