ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uziemiony BBS02 - program sam zmienia zapisywane dane
Autor Wiadomość
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   Uziemiony BBS02 - program sam zmienia zapisywane dane

Podłączyłem laptopa do bbs02 (bafang kupiony na wiosnę tego roku).
BafangConfigTool222 nie rozpoznał modelu kontrolera (w załączeniu screen), ale odczytał wszystkie parametry z kontrolera. Po wprowadzeniu zmian parametrów i próbie zapisu nastąpił problem.

Po naciśnięciu przycisku od zapisu nie ma żadnej reakcji programu, jednak mimo to program zapisuje dane do bafanga, tylko w zupełnie zmienionej wersji (!). Niektóre parametry nie są możliwe do zmiany, inne dostają losowe wartości.

Próbowałem przywrócić fabryczne nastawy i wgrać oryginalny niezmieniony plik, jednak program zapisał to również w zmieniony w sobie tylko wiadomy sposób i w rezultacie otrzymałem coś, co obecnie nie nadaje się do jazdy.

Próbowałem też Luna Config Tool, to samo.
Wydaje mi się, że mam jakąś nowszą wersję kontrolera i potrzebuję nowszego softu - jednak nie mogę takiego znaleźć.
Proszę o pomoc.

wsady.zip
Pobierz Plik ściągnięto 294 raz(y) 683 Bajtów

controler info.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 332 raz(y) 17,3 KB

 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

Jakieś śmieci odczytał, próbowałeś innym kabelkiem?
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

Nie mam innego kabla, ale testowałem go przez putty, wydaje się, że działa ok.
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

Innymi słowy to zapisuję do kontrolera:



Natomiast to potem odczytuję z kontrolera:



Ponadto zauważyłem, że gdy zmieniam pojedynczo wartość niektórych pozycji, w niektórych przypadkach powoduje to zmianę zupełnie innych pozycji, nawet z innych zakładek :?:

Na zakończenie siadłem na rower i ku mojemu zdumieniu okazało się, że jeździ się tak jak wcześniej na ustawieniach fabrycznych, no może ciut agresywniej. Wspomaganie jest na wszystkich poziomach asyst, zarówno przy pedałowaniu i na manetce.
Taki stan rzeczy przy odczytywanych obecnie z kontrolera zapisanych tam wartościach jest dla mnie zupełnie bez sensu, rower przecież nie powinien nawet uruchamiać wspomagania :?:
 
 
malin 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 36
Skąd: gdynia
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

"Ponadto zauważyłem, że gdy zmieniam pojedynczo wartość niektórych pozycji, w niektórych przypadkach powoduje to zmianę zupełnie innych pozycji, nawet z innych zakładek :?: "

znalazlem kiedyś taki watek że na bbs02 zmienając niektóre parametry nap 'pierwszej stronie' na nieparzyste wartosci np 19 A spowoduje dziwny objaw pojawienie się błędów w kolejnych oknach. Korzystaj tylko z parzystych wartosci może u Ciebie jest ten sam problem. Opisujący nie był wstanie stwierdzić czy to wina kabla czy konkretnego kontrolera bbs02. Spróbuj u siebie.
 
 
malin 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 36
Skąd: gdynia
Wysłany: Śro 10 Lip, 2019   

"Taki stan rzeczy przy odczytywanych obecnie z kontrolera zapisanych tam wartościach jest dla mnie zupełnie bez sensu, rower przecież nie powinien nawet uruchamiać wspomagania :?: "

Też tak uważam wiec wygląda na to że raczej nic /albo prawie nic/ nie zapisuje i wszystko źle odczytuje. Szkoda że jesteś tak daleko podłączylibyśmy mój kabel.
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Śro 10 Lip, 2019   

malin napisał/a:
Też tak uważam wiec wygląda na to że raczej nic /albo prawie nic/ nie zapisuje i wszystko źle odczytuje.


Twoja porada nie zadziałała, ani same parzyste, ani nieparzyste nie zmieniają sytuacji.
Wygląda na to, że nic innego nie wymyślę, tylko trzeba użyć innego sprzętu.

Czy znajdzie się może ktoś w okolicy, kto posiada albo kabelek, albo choć podobnego bafanga?
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 10 Lip, 2019   

dar.k napisał/a:

Na zakończenie siadłem na rower i ku mojemu zdumieniu okazało się, że jeździ się tak jak wcześniej na ustawieniach fabrycznych, no może ciut agresywniej. Wspomaganie jest na wszystkich poziomach asyst, zarówno przy pedałowaniu i na manetce.

To miałeś dużo szczęścia (nie będę cytował przysłowia :) ). Po otrzymaniu takich krzaków i bzdur o kontrolerze - max current 2A należało zrezygnować z programowania. Wygląda, że nic się nie zapisało.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Śro 10 Lip, 2019   

Niby się nic nie zapisało, ale plik z obecnego odczytu jest zupełnie inny niż odczytany przy nastawach fabrycznych. Nie rozumiem tego.

Może obecne nastawy są nie do przyjęcia dla kontrolera i ten zastępuje je nastawami fabrycznymi lub bezpiecznymi, coś jak tryb awaryjny w autach?
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 10 Lip, 2019   

dar.k napisał/a:
Niby się nic nie zapisało, ale plik z obecnego odczytu jest zupełnie inny niż odczytany przy nastawach fabrycznych. Nie rozumiem tego.

Może obecne nastawy są nie do przyjęcia dla kontrolera i ten zastępuje je nastawami fabrycznymi lub bezpiecznymi, coś jak tryb awaryjny w autach?

Może kontroler ma zablokowany zapis, albo Penoff zrobił zabezpieczenie programowe - błędne odczyty info brak zapisu. Musisz spróbować na innym kablu i konwerterze. Błędy odczytu mogą być losowe. Mogą być też uszkodzone wejścia do programowania/odczytu w samym kontrolerze.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
dar.k 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 31
Skąd: Mielec
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Nowy konwerter załatwił sprawę, elegancko programuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group