ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny z manetką
Autor Wiadomość
Schmeichel 
początkujący


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   Rower elektryczny z manetką

Cześć wszystkim,

Pierwszy post i od razu taki, być może już jest podobny, szukałem nie znalazłem, albo za słabo szukałem. A więc

Szukam roweru elektrycznego z manetką, nie mogę pedałować. Ktoś zaraz napiszę po co Ci rower jak nie możesz pedałować. Otóż spieszę z szybką odpowiedzią, jestem osobą niepełnosprawną, kiedyś jeździłem ale teraz nie dam rady. Rower świetne sprawa, mieszkam w Bielsku-Białej tu jest gdzie pojeździć. Chciałbym takim rowerem po górach też pośmigać, takich mniejszych górach, nie mówię tu o wypadach na Babią górą. To tak tytułem wstępu.

Mój budżet to miedzy 15-17 tys PLN

Co do zasięgu to min 60 km im większy tym lepiej

fajnie jak by można było sobie szybo i sprawnie akumulator w rowerze wymienić np w trasie ( O ile się da )

Co tu dużo pisać Jestem pełną gębą amatorem w tych sprawach.

I czy w ogóle to ma sens? być może nie, np napiszecie mi, że szybko padają akumulatory, lub zasięg mizernie niski będzie wtedy
Z góry dziękuje za pomoc
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

do nexuna zagadaj moze ci pomoga
 
 
Schmeichel 
początkujący


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Inc0 napisał/a:
do nexuna zagadaj moze ci pomoga


w wolnej chwili napiszę do niego, Dziękuje
 
 
Bolt-ebike 
początkujący
Bolt ebike


Wiek: 32
Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 22
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Możemy Ci pomóc coś dobrać.

Bolt ebike
 
 
Józef 
początkujący
Józef


Pomógł: 2 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 39
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro 31 Lip, 2019   

Używam roweru trek z modyfikacją rapid 1100. Jest tam tęż manetka której można używać. Oczywiście na manetce przejedziesz mniej. Ale dysponujesz wysokim budżetem więc drugą baterię można wozić w plecaku lub na bagażniku i tym samym pokonywać większe odległości. Sama modyfikacja nie jest trudna. Przejechałem już 1700 km-rewelacja. Przestrzegam tylko rower musi mieć dobrą tylną oponę . Ja już złapałem trzy kpcie. Używam go w górach. Więc naprawa kapcia dla osoby sprawnej jest nie trudna. Ale nadmieniasz, że że jesteś osobą niepełnosprawną więc taka naprawa może być kłopotliwa.
 
 
Schmeichel 
początkujący


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro 31 Lip, 2019   

Kilka dni na forum a człowiek wie znacznie więcej, biorąc pod uwagę, że nic nie wiedziałem. Kwestia teraz wybrania roweru pod konwersje i całą tą resztą.

Józef na szczęście potrafię zmienić koło w aucie, choć mi to zajmuje więcej czasu, to w rowerze też kapcia ogarnę. Najlepiej jednak, żeby w ogóle kapci nie łapać.

edit. Mam pytanie, mając rower elektryczny z manetką, będę potrzebował całego osprzętu w postaci przerzutek?
 
 
Józef 
początkujący
Józef


Pomógł: 2 razy
Wiek: 70
Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 39
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro 31 Lip, 2019   

Właście i tutaj jest pytanie. Korzystając z roweru tylko na manetce praktycznie nie potrzebujesz przerzutek. Ja korzystam ze wspomagania więc przerzutki jak najbardziej używam, dzięki temu ma jednym ładowaniu mogę przejechać 100km. Tylko też to ma wady, żeby przejechać taką odległość trzeba minimum kręcić cztery godziny. Lub rozłożyć to na cały dzień. (bolący tyłek od siodełka itp) Natomiast gdybyś jeździł tylko na manetce to przypuszczam, że silnik będzie się przegrzewał i nastąpi jego wyłączenie. Trzeba odczekać jak silnik się załączy ponownie. Ale to jest wszystko w założeniach teoretycznych. Sprawdzić to w praktyce. Wracając do kapci to podaję przykład. Jeździłem pedalakiem przez dziesięć lat i nie złapałem kapcia. A e-baikiem w ciągu trzech miesięcy trzy kapcie. Teraz dla Ciebie najlepiej żeby korba miała jedno przełożenie natomiast z tylnej przerzutki bym nie rezygnował mogła by mieć siedem przełożeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group