ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 750w awaria
Autor Wiadomość
Saint 
początkujący
Bafang 750w


Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018   Bafang 750w awaria

Cześć,

Właśnie się zarejestrowałem i zaczynam od prośby...
Posiadam centralny silnik Bafang 750W bbs02, mam na blacie 1500km.
Podczas przejażdżki (minimalne obciążenie) po prostu się wyłączył. Odłączyłem baterie, podłączyłem i przejechałem 10 metrów, po czym znowu się wyłączył. Teraz po restarcie, wyświetlacz włącza się na pół sekundy i wyłącza. Żadnej reakcji z manetki, dźwięku, dymu iskier czy czegokolwiek.

Nie jestem w stanie dojść, co jest przyczyną i nie wiem, od czego zacząć. Stąd moje pytanie.
Czy w poznaniu jest serwis zajmujący się tego typu urządzeniami?
Czy może na forum jest jakiś szczęśliwy posiadacz tego zestawu i pomógłby mi zidentyfikować problem ot choćby poprzez podłączenie baterii lub wyświetlacza by zawęzić pole poszukiwań?

Pozdrawiam
Arek
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018   

Czesc ,
Jest troche podobnych tematow w sieci.Pytanie czy masz doswiadczenie z elektroniką czy jest to dla ciebie czysta " czarna magia " . Jak opcje nr.2 to tylko serwis .Z twojego opisu wyglada jak by wyswietlacz nie mial komunikacji z Kontrolerem . Tam jest chyba taki zestaw startowy : podanie napiecia i proba komunikacji z kontrolerem w okresolonym czasie ... nie ma komunikacji to sie wylaczam sie . Mozna jeszcze probowac podpiac sie kablem serwisowym i zobaczyc czy dostaniesz połaczenie ... dokładny opis masz na forum.
Ja bym jeszcze poszedł taka droga : rozpiac wszytkie kable/zlacza ... zostawic tylko wyswietlacz + power on ... moze masz szczescie i gdzies ci sie jakas wtyczka/pin poluzowal.
 
 
Saint 
początkujący
Bafang 750w


Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Maj, 2018   

No z elektroniką to tak 3 po 3, w chcwilach wolnych czytam poradniki co i jak po kolei sprawdzać. Ogólnie możliwości są następujące:
Bateria
BMS
ładowarka
Kable
Sterownik
Uzwojenie silnika
Wyświetlacz
Ciężko coś wyeliminować na 100% przy pomocy prostego miernika. Dlatego liczę, że odnajdzie się ktoś z baterią 48V i/lub wyświetlaczem pasującym do bafanga, poprzez proste podłączenie pewnego sprzętu, wyelyminowałbym 2 rzeczy, później zamówiłbym częsci i w zasadzie sprawa rozwiązana... oby
jak narazie raz w serwisie mnie spławili, mówiąc żebym wrócił po sezonie bo mają w k roboty i nie chce im się rozdrabniać na serwis :roll:
 
 
Saint 
początkujący
Bafang 750w


Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

Chyba pozostaje mi spakować zestaw z baterią i gdzieś go wysłać do naprawy. Czy możecie polecić serwis w Polsce, który się zajmuje takimi rzeczami?
 
 
Saint 
początkujący
Bafang 750w


Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

Uzyskałem pomoc. nawaliła bateria.
Temat można zamknąć
 
 
Krakusik 
początkujący


Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Sie, 2019   

Mam ten sam problem, tylko silnik 1000W, napisz co nawaliło w baterii
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group