ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy w doborze hamulcow
Autor Wiadomość
Majkelos 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   Pomocy w doborze hamulcow

Witam panowie
pomozcie mi dobrac jakies dobre i w miare spoko cenowo hample. Zwaliłem obecne hamulce bo poprostu niedawały rady hamowac , siedziały mechaniczne tarczowki i chce zmienic na hydrauliczne , rower wazy jak to elektryk okolo 20-30 kg moze ciut mniej i moja waga 78kg
silnik 1kw ale smigam z predkosciami 40+ i czasem trzeba szybko sie zatrzymac .
Czy brac pod uwage 4 tłoczkowe? avidy trials'y? sram guid rs?czy szukac jakies jedno tłoczkowe typu xt m8000 czy nawet m6000 ?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   

jeśli fundusze nie są ograniczeniem magura MT5-e lub tektro dorado zadbaj by dostały klocki ceramiczne a zadowolą cie
 
 
Majkelos 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   

Cytat:

jeśli fundusze nie są ograniczeniem magura MT5-e lub tektro dorado zadbaj by dostały klocki ceramiczne a zadowolą cie


kolego nad magurami sie nawet nie zastanawiałem czytałem ze moga poszczac plyn jakies rozczelnienia , a jesli brac juz pod uwage cos mocnego to moze jakies zee albo zainty w tej cenie miejwiecej , wiadomo chcialo by sie wydac jak naj mniej kasiorki a uzyckac jak najlepszy efekt , ale idac Twoim Inc0 tropem kolego widze ze lepiej rozgladac sie za jakimis 4 tłoczkowymi?
a Ty jakich hebli uzywasz ?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   

skoro kolega wie czego szuka to po co sie pyta? niekoniecznie 4 tłoczki musza byc dwutłoczkowe zaciski tez sie spisza tylko zwracaj uwage żeby średnica tłoczka była duza. U siebie mam na przód/tył zapodaną aurige e-twin/volans auriga e-twin jest specyficznym heblem bo jedna klamka napedza dwa zaciski wiec 4tłoczki i dwie tarcze daje rade !na tył nie jest wymagany /potrzebny mocny hamulec bo bedzie zbyt łatwo blokowac koło no chyba że o to włąsnie chodzi wiec brałem co mi w łapy wpadło a wpadło tektro volans
 
 
Majkelos 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   

Inc0 napisał/a:
skoro kolega wie czego szuka to po co sie pyta? niekoniecznie 4 tłoczki musza byc dwutłoczkowe zaciski tez sie spisza tylko zwracaj uwage żeby średnica tłoczka była duza. U siebie mam na przód/tył zapodaną aurige e-twin/volans auriga e-twin jest specyficznym heblem bo jedna klamka napedza dwa zaciski wiec 4tłoczki i dwie tarcze daje rade !na tył nie jest wymagany /potrzebny mocny hamulec bo bedzie zbyt łatwo blokowac koło no chyba że o to włąsnie chodzi wiec brałem co mi w łapy wpadło a wpadło tektro volans


Wiem i nie wiem bardziej nie jestem zdecydowany i nie wiem w zasadzie czy jest ses pakowac sie w 4 tłoczki , czy koniecznie musze zmieniac tarcze jak jezdzila na poprzednich mechanicznych ??
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 10 Sie, 2019   

odpowiedz na to pytanie zna uzytkownik ww e-bike spytaj go o to :P
 
 
Majkelos 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Śro 14 Sie, 2019   

dobra mam nadzieje ze rowiazalem dobrze problem z hamulcami , udalo mi sie kupic w absurdalnie niskich pieniazkach nowki sztuki zdjete z roweru avidy elixiry 9 trail carbon to sa 4 tloczkowe zaciski wiec chyba bedzie to sie juz dobrze zatrzymywac :D
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 17 Sie, 2019   

jaka może być przyczyna, że ktoś zdejmuje i sprzedaje absurdalnie tanio b. dobre hamulce hydrauliczne ? :shock:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Sie, 2019   

Przyczyną może być w tym ze nie są te Avidy oryginalne tylko chińskie. Niestety ale oryginalne Avidy trochę kosztują, dlatego trzeba uważać na to co się kupuje z drugiej ręki. Ja mam oryginalne Avidy BB7 MTB są to hamulce mechaniczne na linkę, fajna beznarzędziowa regulacja i bardzo dobra siła hamowania. W dużej mierze siła hamowania zależy też od dobranej tarczy do klocków, źle dobrane klocki do tarczy powodują, że tarcza się przegrzewa.
 
 
Majkelos 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

andypip napisał/a:
jaka może być przyczyna, że ktoś zdejmuje i sprzedaje absurdalnie tanio b. dobre hamulce hydrauliczne ?


nie mam pojecia podejrzewam ze siagane rowery z zagranicy i na czesci sprzedawane , akurat te trafilem a aukcji allegro

wiedzmin44 napisał/a:
Przyczyną może być w tym ze nie są te Avidy oryginalne tylko chińskie. Niestety ale oryginalne Avidy trochę kosztują, dlatego trzeba uważać na to co się kupuje z drugiej ręki. Ja mam oryginalne Avidy BB7 MTB są to hamulce mechaniczne na linkę, fajna beznarzędziowa regulacja i bardzo dobra siła hamowania. W dużej mierze siła hamowania zależy też od dobranej tarczy do klocków, źle dobrane klocki do tarczy powodują, że tarcza się przegrzewa.


kolego zobacz swoim okiem czy to nie chinczyki :)

https://zapodaj.net/a90865fb0993a.jpg.html

https://zapodaj.net/fecc066862dca.jpg.html

https://zapodaj.net/caca456b5d1fc.jpg.html

co prawda bez obejm ale mialem jakies stare a klocki wpadly nowe
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

andypip napisał/a:
jaka może być przyczyna, że ktoś zdejmuje i sprzedaje absurdalnie tanio b. dobre hamulce hydrauliczne ? :shock:
bo są trefnego pochodzenia czytaj z wędki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group