ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryfikacja roweru
Autor Wiadomość
cinek 
początkujący


Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 1
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: Śro 03 Lip, 2019   Elektryfikacja roweru

Na wstępie - jako, że to mój pierwszy post - witam Szanownych forumowiczów.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Napisałem email do działu technicznego sklepu nexun ale jakoś nie odpowiadają. Może są bardzo zajęci? Nie jestem typem gadacza więc nie chce mi się do nich dzwonić, a raczej typem pisacza więc piszę tu do Was.

Proszę o pomoc w sprawdzeniu/potwierdzeniu poprawnmości konfiguracji jaką bym chciał zakupić:

1.Silnik Mxus 30H kaseta (7x9 lub 10x6 jeszcze nie zdecydowałem)
2.Sterownik KT60 60V, 45A
3.Pakiet aku 60V 16s7p
4.BMS 4-16s LiPo/LiIon - 50A/5A
5.Wyświetlacz KT-LCD3 60V
6.Ładowarka 16s - 67.2V 8A 540W

Reszta wiadomo: jakaś podkładka pod tarczę, blokada osi, wtyki xt60, felga Jumbo eXtreme plus szprychy i zaplecenie.

Manetkę "gazu", czujnik PAS i czujnik hamulca już posiadam. Tak jak i torbę w ramę od em3ev (tymczasowe rozwiązanie, potem jakaś skrzynka).
Z polutowaniem BMSa chyba sobie poradzę, materiały do zabezpieczenia i opakowania baterii posiadam. Odpowiednia przewody także.
Rower do elektryfikacji to MTB HT(hard tail). Klasyczny trójkąt ramy, można powiedzieć, że już taki trochę retro sprzęt ale zadbany. Osprzęt Shimano klasy LX i XT. Hamulce hydrauliczne tarczowe. Koła 26". Ma służyc do zabawy i przyjemności z jazdy. Rower do jazdy rekreacyjnej po Mazowszu (okolice stolicy także płasko jak na stole).

Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.
 
 
damian9413 
początkujący


Dołączył: 03 Cze 2018
Posty: 27
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Z jakich ogniw akumulator?
Zdecydowanie 10x6 :)
Fajnie jak być miał ramę full skoro ma służyć do zabawy :)
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Ja bym sie zastanawiał nad dwoma nawojami 10x6 lub 7x9 przy 16s da to predkośc vmax odpowiednio około 65km/h i 50kmh z tytm że wolniejszy nawój )7x9)daje lepsze przyspieszenie niz szybki (10x6) a że deklarujesz teren płaski jak stół to oba sie sprawdza choc ze wzgledu na róznice w przyspieszeniu nieco inaczej ale to juz musisz sam wybrac i zdecydowac który ci bardziej bedzie lezeć.
co do samego pakietu 16s7p pzrzy zakłądanych 45-50A poboru pradu to predysponuje do budowy pakietu ogniwa wysokopradowe co pociaga za soba mała pojemnosć pakietu i w konsekwencji niezbyt imponujacy zasieg warto , moim zdaniem albo ograniczyc pobór pradu do 30A i wtedy mona sie pokusic o ogniwa wysokopojemne lub zwiekszyc pakiet do rozmiaru 16s10p i równiez zastosowac ogniwa wysokopojemne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group