ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwarcie w instalacji - spalony Sabvoton?
Autor Wiadomość
adrian@owe.pl 
początkujący


Dołączył: 10 Lip 2018
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   Zwarcie w instalacji - spalony Sabvoton?

Witam,
miałem ostatnio niemiłą sytuacje, po przejechaniu spokojnie raptem 10 km rower po prostu zgasł.
Myślałem, że jakiś kabel po roku się po prostu urwał.

Po małym badaniu okazało się ze na pierwszej sekcji nie ma napięcia. Sprawa jasna kabelek się urwał, BMS odciął zasilanie.
Po wyjęciu baterii patrze i oczom nie wierzę, dosłownie poprzepalało się kilka połączeń z taśmy niklowej. Największe straty były przy minusie oraz połączeniu modułu 10s+10s (tu była moja wina bo były połączone tylko dwoma taśmami). Baterie naprawiłem, dodałem więcej taśmy niklowej. Podłączam sterownik i zwarcie, złączki spalone.

Sprawdzam więc Sabvotona 100A. Ma połączone + z -. Po rozebraniu sterownika nic nie widać spalonego. Czy mimo to mógł się spalić?
Jeszcze napiszę, że w trakcie spokojnej jazdy podskoczyłem rowerem na asfalcie, gdy opadałem tylne koło kręcąc się opadło na asfalt i rower się wyłączył. Stwierdziłem ze sterownik dostał porządnego kopa i zabezpieczenie sterownika go wyłączyło. Po wyłączeniu zasilania i podłączeniu (stacyjka) wszystko było ok.

Zestaw: bateria 20s17p, sabvoton 100A, mxus v3 wysterowany na 90A.
 
 
whitefox 
początkujący
whitefox


Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: gdynia
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019   

wersja z wyświetlaczem ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group