ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik kilka pytań
Autor Wiadomość
Cyk 
początkujący
Pozdrawiam Tomek


Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: Rydzewo
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2019   Sterownik kilka pytań

Witam wszystkich forumowiczów, jestem na początku drogi z rowerami elektrycznymi i mam co do wyboru komponentów kilka pytań.
Pierwszy problem jaki napotkałem przy kupnie sterownika 48v 30A to taki że na jednym pisze 500w na innym 800w a jeszcze na innym 1000w i tak nasuwa się pytanie który wybrać bo niby volt i amperaż ten sam a wat się różni :???:
Ostatnio zmieniony przez Cyk Śro 18 Wrz, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
akcjonariusz 
początkujący


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 37
Skąd: Wlodawa
Wysłany: Wto 17 Wrz, 2019   

Sterownik musi byc zblizony moca do mocy nominalnej silnika.
 
 
Cyk 
początkujący
Pozdrawiam Tomek


Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: Rydzewo
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2019   

Silnik jaki posiadam to bionx drugiej generacji i z tego co wyczytałem to przyjmie na spokojnie 1500 wat.
Ja chciałbym mu dać 1000 wat i 30 A, ale znalazłem fajny sterownik 500 wat i 30 A, pełen sinus i zastanawiam się jaka jest różnica między tymi sterownikami skoro oba pracują na 48 v i oba mają 30 A,
oczywiście oprócz ceny.
 
 
akcjonariusz 
początkujący


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 37
Skąd: Wlodawa
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2019   

30A to max, nominalne jest o polowe mniejsze w kazdym sterowniku.Stosujac 500W bedziesz mial niewykorzystana moc jaka moze oddac silnik. W twoim przypadku najlepiej zastosowac 1000W sterownik/jeszcze zalezy gdzie bedziesz uzytkowac rower/ na sciezki rowerowe i tak za duzo. Czy 1500W silnika to moc szczytowa czy nominalna?. To bardzo wazne.
 
 
Cyk 
początkujący
Pozdrawiam Tomek


Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: Rydzewo
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2019   

Jak pisałem wcześniej silnik to bionx na tabliczce znamionowej jest napisane 36 volt 250 wat, rower będzie użytkowany po asfaltowych ścieżkach, boczne drogi raczej prosty tren czasem jakaś niewielka górka, powiedzmy jakieś 15-20 metrów wysokości ale 200-250 metry podjazdu
 
 
akcjonariusz 
początkujący


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 37
Skąd: Wlodawa
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2019   

Poslugiwac sie musisz danymi znamionowymi, w przeciwnym razie bedzie dochodzic do nieporozumien. W takim przypadku jak teraz tylko i wylacznie sterownik 36-48V, 250W
 
 
Cyk 
początkujący
Pozdrawiam Tomek


Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: Rydzewo
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2019   

Na jakiej podstawie tak sądzisz, widziałem i jeździłem na takim silniku, sterownik był 48volt 45 Amper i 1500 wat, silnik spokojnie wytrzymuje już od dwóch lat na takim zestawieniu i nic mu się nie dzieje.
Też dał bym mu taki sterownik ale bateria szybko mi ducha wyzionie przy takim amperażu.
Wracając do meritum jaka różnica jest między sterownikiem 48v 30A i 1000 wat a 48v 30A i 500 wat, czy ktoś może mi to wyjaśnić bo nie kumam.
 
 
Stachuuu 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2019   Sterownik

Witam wszystkich.
Zakupiłem sterownik z serii Kt 48V 60A podobno sinus lecz mam duże wątpliwości że to jakaś podróbka i z oznaczeń wynika że to kwadrat. Czy ktoś z tutaj obecnych miał do czynienia z takim typem sterownika MODEL:KT48ZWSRCKTD-SX05FX. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group