ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik z hoverboarda w hulajnodze - problem z ruszaniem
Autor Wiadomość
Apacz_13 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2019   Silnik z hoverboarda w hulajnodze - problem z ruszaniem

Witam. Zbudowałem swoją pierwsza elektryczną hulajnogę z użyciem części z niesprawnego hoverboarda. Silnik 350W 36V i taki sam sterownik + manetka kciukowa z woltomierzem i bateria z hovera.

Problemu z kręceniem silnika w stanie wolnym nie ma żadnych natomiast na hulajce przy mojej wadze 80kg silnik przy wcisnięciu manetki szybko się "wysprzęgla ?" buczy mocno. Udaje się ominąć ten problem gdy sam wpierw odepchnę się i nabiorę prędkości wtedy dużo łatwiej silnik nabiera pełnej prędkości.
Nie wiem czy winą jest sam silnik ? sterownik nieodpowiedni (chinol z ali) czy może manetka.

Umieszczam niezbyt zgrabny filmik na YT z odgłosem.
https://youtu.be/dfRuGP6eMrU
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2019   

Pewnie wina sterownika albo akumulatora ale nic o nich nie napisałeś wiec ciężko więcej powiedzieć.
Zrobiliśmy trochę różnych pojazdów na tych silnikach i nigdy nie było problemów.
 
 
Apacz_13 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 29 Wrz, 2019   

Sterownik 36v48v 250/350W 18A a bateria standardowa z hoverbord.
Sterownik dokładnie taki

https://allegro.pl/oferta/kontroler-sterownik-bldc-250-350w-36-48v-rower-el-7495433118
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 336
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Nie 29 Wrz, 2019   

A hallotrony podpięte? czy tylko 3 fazy?
 
 
Apacz_13 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   

Jest podpięte wszystko co możliwe. Próbowałem zmieniać "fazy" bez zmiany czujników ale od razu silnik pracował niestabilnie.

Skłaniam się już do kupna innego sterownika lub zabrać się za przerobienie drugiego koła.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   

sprawdziłeś wszystkie konfiguracje połaczenia hali i faz?
 
 
Apacz_13 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   

A gdzie znajdę wszystkie konfiguracje ? nie chcę przypadkiem uszkodzić silnika lub sterownika.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   

z silnika wychodzą 3 przewody fazowe to te grubsze i 5 od hali to te cienkie z tym że spośród przewodów od hali czerwony i czarny to "zasilające" podobnie jest od strony sterownika masz 3 grubsze od faz i 5 cienkich od halki i tez są wśród halowych przewodów czerwony i czarny i one muszą być połączone ze sobą zgodnie z kolorystyka czerwony z czerwonym czarny z czarnym pozostałe już niekoniecznie się tak ładnie zgodzą kolorkami . z tego wynika że do każdej kombinacji połączenia przewodów fazowych masz 3 kombinacje połączenia przewodów od hali w sumie to ledwie 9 kombinacji wypróbuj je i zostaw te na której działa jak należy .... no chyba że masz sterownik z samo nauka to jak nie połączysz sterownik sam sobie poukłada kolejność faz i hali
 
 
Apacz_13 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: Śro 02 Paź, 2019   

Ma samonaukę. Pomimo to gdy tylko będę miał czas sprawdzę te możliwości.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

ja nie odważyłem się odpinać silnika hoverboarda od wbudowanego sterownika. Pracuję nad tym aby wykorzystać zyroskopy którymi bedę ruszał mechanicznie za pomocą linek...
Zrobilem samochod dla dziecka z 2 silnikow no i stawia na dwa koła. Gdy sam na nim jezdziłem to rusza bardzo ostro.
 
 
Apacz_13 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 06 Paź, 2019   

Próbowałem z rożnymi połączeniami. Wyszło to samo.
Ale doszedłem do wniosków że ten model silnika nie lubi overvoltingu. Sterownik jest do 48V i myślę że trzeba go zamienić na 36V GDYŻ gdy napięcie z naładowanej baterii (41V) spada do 37-36V to silnik startuje od zera normalnie.



Mojemu 4-latkowi dziadek budował przez lato samochodzik z desek i jako silnik wkrętarkę ale projekt wygląda mizernie i są problemy z jazdą. Może kiedyś coś się zbuduje z tymi z hoverboarda z prędkością MAX 10km/h ale to jeszcze daleka przyszłość.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Paź, 2019   

Ciezko z hoverboarda by tylko 10kmh jechal. W moim przypadku na std kontrolerach kiedy dziecko jechalo w samochodzie a ja za nim bieglem z zyroskopem wlasciwie trudno bylo ruszyc bo nie wychodzil z poslizgu na suchym asfalcie. A gdy ja jezdzilem a waze 85 to potrafil stawac na 2 kola. Moc jest wielka. Moj pojazd ma okolo 100cm dlugosci
 
 
wnoto 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: sieci
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

jakie aku obsugiwało ten pojazd (Arbiter) ? Ta hoverboarda ?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

10s2p ale u mnie spialem 2 takie akumulatory
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

Ogolnie pojazd jezdzil 25kmh mial duze przyspieszenie gorzej z panowaniem istniejacymi kontrolerami nad predkoscia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group