ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBS02B nie wspomaga cały czas
Autor Wiadomość
tuxior 
początkujący
MarcinKo


Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: DolnyŚlask
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   Bafang BBS02B nie wspomaga cały czas

Witam wszystkich, jestem posiadaczem roweru elektrycznego od pół roku. Oryginalnego Herculesa z silnikiem Bosha w supporcie. Pojeździłem na nim około 200 km. I postanowiłem przerobić drugi rower. W tym celu zakupiłem silnik 48V 750W Bafang BBS02B silnik typu MidDrive
https://pl.aliexpress.com/item/32925991677.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.362c5c0fJo0r0q

Poskładałem wszystko i działa! Jazda tylko po asfalcie bo to rower szosowy jest. Ale problemy sa następujące:

1. Włączam wspomaganie np. 3. Rower przyspiesza, ja pedałuję cały czas a rower nie wspomaga cały czas, tylko skacze z 400W na 50W, lub wyłącza całkowicie wspomaganie a ja mam bardzo ciężko. Zatrzymanie pedałów i ponowne kręcenie znowu wspomaga przez chwile. Takie wahania są. W Boshu tego nie ma. Jak krece pedałami to wspomaga i tyle. W zależności od włączonej mocy albo jade lekko albo ciężej. A tutaj loteria. A na manetce jedzie cały czas bez problemu.

2. Druga sprawa to wspomaga tylko do 25 km na godzinę. Jak to przestawić? Licznik jest niedotykowy, on tylko pokazuje, przełączyć sobie można parę rzeczy z przełącznika plus/POWER/minus.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 01 Paź, 2019   

Nie napisałeś jaki masz wyświetlacz. Po zmontowaniu zestawu konieczne jest ustawienie średnicy kół i korekcja prędkości, jeżeli chcesz jeździć szybciej ze wspomaganiem. Możesz mieć fabrycznie ustawione 26 cali, do tego max 25 km/h i jeśli masz koła 28 to wspomaganie po ruszeniu bedzie symboliczne. Poszukaj instrukcji wyświetlacza i ustaw odpowiednio parametry.
Jeśli masz 3 przyciski - jednoczesne nacisnięcie + i - pozwala wejść do ustawień.
Radzę zapoznać się z instrukcją ew. tutorialem w necie.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
tuxior 
początkujący
MarcinKo


Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: DolnyŚlask
Wysłany: Śro 02 Paź, 2019   

Dziękuję za odpowiedź :) Wyświetlacz mam 850C. Nie było do niego instrukcji, więc nie myślałem że można z niego coś jeszcze wycisnać.
Już poczytałem, poogladalem i pogrzebałem. Rower chodzi jak złoto :)
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro 02 Paź, 2019   

to super :grin:
"dopieścić" bafanga można jeszcze podłaczając peceta za pomocą specjalnego kabelka. jest sporo różnych możliwości, lecz to trzeba przemyśleć b. rozważnie :shock:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group