ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mongoose teocali comp 2014 TSDZ2
Autor Wiadomość
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 05 Paź, 2019   Mongoose teocali comp 2014 TSDZ2

Witam! Projekt elektryfikacji mojej endurówki dobiegł końca.

Przeznaczenie roweru to głównie jazda po okolicznych lasach, wertepach na górnym Śląsku i czasami jakieś podjazdo zjazdy i dluzsze wycieczki po gorskich szlakach w Beskidzie Śląskim itp.

Z początku była opcja przeróbki na huba by bardziej zrobić z tego roweru skuter (głównie jazda na manetce), ale stwierdziłem że na jazdę z manetki zbuduje coś innego a to będzie rower do pedałowania z zwiększonym dystansem i mniejszym wysiłkiem. Zdecydowałem sie na zakup zestawu middrive bafang bbs02 750W z aliexpress z wyświetlaczem 750c. Zestaw założony z kilkoma przeróbkami okolic suportu ( wycięcie mocowania napinacza, podpiłowanie wzmocnień mufy suportu).

Po złożeniu uruchomieniu, i kilku dni testowania, zauważyłem że jest problem z czujnikiem pas, spowodowanym konstrukcją mojej ramy, tzn pływającego suportu który podczas uginania, powoduje efekt wyprzedzania napedu wzgledem korby wynikiem czego sterownik wyłączał wspomaganie tak jakbym na ułamek przestał kręcić korbą. Ogólnie nie podobało mi się sztuczne wrażenie popychania roweru na czujniku pas niezależnie od obciążenia na korbie
Zamówiłem drugi zestaw tongsheng TSDZ2 48V 750W. Uruchomiony bez problemu, pierwsza jazda , strzał w dziesiątkę, efekt nóg RoboCopa przy zachowaniu naturalnego odczucia pedałowania :D Brak problemów z pracą wspomagania przy uginaniu zawieszenia. Oryginalny zestaw był z wyświetlaczem VLCD5. Jak dla mnie totalna lipa, lepiej jak by go nie było:p Zakupiłem KT-LCD3, przeprogramowałem wyświetlacz wraz z sterownikiem silnika na oprogramowanie w wersji 0.20. Jest bardzo duża różnica względem oryginalnego. Dodatkowo kilka trybów pracy wspomagania ( power , torque, cadence, emtb) dzięki którym każdy znajdzie cos dla siebie i ustawi pod swoje wymagania :)

Bateria wykonana na szybko w obudowie aluminiowej (kątowniki alu 20x20x2 oraz blacha 1.5mm) skręcona i oklejona. Pakiet 13s6p na ogniwach sanyo BL 3350mah, zamówiony w nexun i przez nich zgrzany. Podłączenie BMS i zabezpieczenie całego pakietu wykonałem juz sam. Miejsca wewnątrz ramy niema, za to dolna rura jest wysoko ulokowana co umożliwiło zrobienie skrzynki pod spodem tak aby nie było kolizji z kołem przy dobiciu amortyzatora przedniego. Skrzynka zamocowana jest do przykręconego profila konstrukcyjnego typu bosh za pomocą kości. Profil przykręcony do nitonakrętek bidonu oraz złapany opaskami. Dodatkowo usztywniony poxiliną. Całość dość dobrze się trzyma. Głównym celem dla mnie było możliwość demontażu baterii do ładowania w domu ( instalacja 24V w piwnicy). Ogólnie skrzynka nie jest idealna ale działa :)

Podzespoły roweru :

Rama : mongoose teocali comp 2014 skok 150mm
Amortyzator przód : Rock Shox Pike RTC3 charger 160mm 2014
Amortyzator tył: Rock Shox monarch R 200x57
Hamulce : shimano XT , okładziny metaliczne z radiatorem
Tarcze : Ice stop pływająca, 160mm i 180mm
Przerzutka tył: Sram GX 10s
Kaseta : Shimano CS HG500 11-42
Łańcuch : kmc X10EL
Koła: mach magma disc ,
Sztyca: regulowana mechaniczna Tmars (wcześniej miałem hydrauliczna lecz wywaliłem bo za bardzo awaryjna)
Siodełko: jakieś tam wygodne :D
Kierownica : Wake
Mostek: z aliexpress :p
Chwyty: T-ONE

Silnik : Tongsheng TSDZ2 48V z zębatką 42T
Wyświetlacz: KT-LCD3
Bateria: 13s6p sanyo BL 3450mAh

Zasięg: ok 130km nie oszczędzając baterii (średnio 250-400W mocy przy wspomaganiu).

W drodze z azji jeszcze sa czerwone kółeczka do przerzutki, klicki hamulcowe z czerwonymi radiatorami, zegarek w miejscu kapsla przy rurze sterowej, oraz wyprofilowanie i zatuszowanie farbkami tej brzydkiej poxiliny :)


_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group