ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KONA FULL EBIKE 65km/h SANYO GA! TANIO
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   KONA FULL EBIKE 65km/h SANYO GA! TANIO

Witam. Ponieważ do oferty glebora wchodzą nowe silniki QS motor 35H, muszę zbudować 3 nowe bazy od podstaw, sprzedaję swoją obecną konę. Robiłem ją aby służyła przez kilka sezonów, ale po ostatnich problemach logistycznych utrzymanie terminów i pilnowanie 8-9 dostawców jest bezsensowne, do oferty wprowadzam tylko topowe silniki QSmotor 5T i 6T zamawiane od jednego producenta + sterowniki KUNTENG KT 48V 35A sinus oraz dla wymagających programowalny sabvoton z BT. W związku ze zmianami chciałbym stworzyć 3 rowery testowe odwzorujące 1:1 oferowane zestawy (bidon + sinus + 48V i QS 5T) oraz sabek + 60V 45A i ostatni mocniejszy sabek 45A 72V. Sprzętów do jazdy będzie pod dostatkiem i zdecydowałem, że kona szuka nowego właściciela.

Sporo naszych forumowiczów miało okazję pojeździć na zlocie w żyrardowie, przyspieszenie jest dość imponujące, gdyż silnik jest mocny a rower nadal dość lekki i mobilny. Im lżejszy rower tym lepiej można go wyczuć w lekkim terenie.
Rower na bazie świetnej ramy KONA DAWG SUPREME (FULL) z dobrym skokiem idealny do szybkiego przemieszczania się z domu do pracy i po mieście.

Na wyposażeniu znajdziemy:
- silnik BLDC bez przekładniowy mocniejszy niż 9C/MXUS 30H, silnik ma magnesy 35H tak samo jak QS motor -> odpowiednik zestawu S2500C dostępnego na wiosnę. Rower ma nieduży przebieg ok 1200km na elektryce, był używany głównie do testowania zestawów przez klientów, nie jest zniszczony. Lakier jest w idealnym stanie jak na konę, oryginalny, nic nie lakierowane. Rama nie posiada żadnych pęknięć, nigdy nie była naprawiana.
- mechanicznie przebudowany przód względem oryginału:
* amortyzator przedni monitou EXR PRO!
* hamulec HAYES na tarczy przód SLX 203mm tył standard 160mm blokuje koło bez problemów.
* PIASTA NOVATEC QR-9 różni się od zwykłej piasty tym, że szybkozamykacz jest na grubej 9mm osi a nie 5mm jak zwykły novatec. Fajnie, że są łożyska maszynowe, bo kulki się potrafią zagrzać i rozpłynąć, przy novateku maszynowym raczej przednie koło jest dożywotnie, raz na 15tys zalecam wymienić łozyska na SKF.
* wzmocnione szprychy z maxev.pl 2,3mm w sumie nie wiem po co wzmacniałem bo oryginalne też wytrzymają, ale jak już budowałem całe przednie koło, to i szprychy wzmocniłem :)
* obręcz przednia 22mm
* opony z kondzio-bike 2,5" z grubym bokiem bieżnik w lekki teren i do asfaltu się świetnie spisuje.
* korby zrobiliśmy na kwadrat (czujnik PAS jest zamontowany), a tryby 28/38/48z od roweru krosowego przedłużają przełożenia, żeby się dało pedałować przy 45km/h.
* szeroka kierownica 630mm powoduje, że rower jest bardziej stabilny, mnie zdecydowanie lepiej się jeździ.
* chwyty KLS z podparciem nadgarstka skręcane na śrubę żeby się nie obracały na kierownicy.

A teraz to, co najważniejsze, czyli elektryka :D
140 ogniw NOWYCH sanyo GA w konfiguracji 14S10P zgrzane w 3 płaszczyznach z podwojeniem taśmy tam, gdzie kamera flir one pokazywała, testowane PULSAREM 3 wszystkie sekcje idealnie równe, ale nie ma prawa być inaczej.
BMS z diodami balansującymi 10A ładowania i 60A rozładowania.
pakiet jest zabezpieczony od spodu 2 warstwami preszpanu 1mm (bardzo grubym) + porobuma na bokach powoduje, że pakiet jest idealnie sztywny.
* skrzynka zrobiona ze sklejki, jak dla mnie jest to najlepszy materiał, bo nie trzeszczy jak laminat, jest dość gruby a otwory pod łby śrub stożkowych wraz z podkładką są wsunięte milimetr w materiał, także nic nie wystaje wewnątrz skrzynki, nie ma możliwości, aby coś się przetarło, doszło do zwarcia itp. Sklejka obklejona folią carbon.

No i zestaw napędowy S2500C czyli mocniejsza wersja od rapida S2100 na podobnych podzespołach trochę wyższej mocy:
* silnik 35H nominalnie 1500W moc max do 3KW
* sterownik dobrany sinus serii KT 48V 45A który daje ok 2,5KW mocy maksymalnej.
* wyświetlacz LCD KT-3
* manetka kciukowa
* czujnik PAS zamontowany 8 magnesowy

Cóż dużo gadać VMAX w pełni naładowanej baterii pochodzi pod 70km/h aczkolwiek testowałem tylko raz. Zazwyczaj poruszam się ok 45-50km/h tym rowerem. 65km/h nie ma problemu, aby utrzymać na prostej aczkolwiek trzeba mieć mocne nerwy, żeby tak zapiepszać rowerem. Przy vmaxie nigdy zasięg nie spadł poniżej 70km zasięgu, przy pedałowaniu i ok 30km/h powinniśmy uzyskać przebieg ok 150-200km na jednym ładowaniu.

Przy wycieczkach ok 45-50km/h zazwyczaj zasieg oscylował w okolicach 120km przy lekkim posługiwaniu się manetką.

Rower był na zlocie i ukończony 3 dni przed zlotem (powstał na początku maja 2019r). Podzespoły w stanie świetnym baterie trzymają, nic nie zużyte i nie wysilone.

Cena za rower proponuję 9000zł.






_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

Podbijam nadal aktualne. Pewnie sprzeda się dopiero wiosną bez problemów, ale gdyby ktoś reflektował wcześniej, to zapraszam.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

kona nadal do wzięcia ;) Polecam, puki jeszcze jest ;)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
forest90 
początkujący
Taki tam..


Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Szanowny Panie,
jako że z Pana dobry fachman o żadne puki i stuki w pojeździe się nie obawiam.
Ja ze swojej strony mogę Pana polecić i póki oferta aktualna zachęcam resztę do zakupu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group