ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki silnik do fatbikea
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią 11 Paź, 2019   Jaki silnik do fatbikea

Cześć , ostatnio wpadłem na pomysł żeby przerobić fatbike na elektryka. Czy ktoś z Was koledzy mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie silnika bafang 750 w do fata? Zastanawiałem się tez bo chyba Tas pisal na swoim blogu ze mozna dac zwykly silnik np Mxusa 30h,tylko że trzeba dotknąć widelki. Mam z tylu rozstaw 170mm mierzony od wewnatrz widelek. Czy możecie napisać jak to zrobić od strony technicznej ,ciekawi mnie też czy długość osi w takim mxusie będzie odpowiednia?
 
 
R432 
brygadzista


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 223
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Paź, 2019   

Taaa, zegnij widełki ze 170 na 135.... Rama może się poddać już podczas zginania lub podczas jazdy przez duże naprężenia. Dwa będziesz miał wszystko krzywe, haki, mocowanie hamulca, przerzutki pod kątem.
Robiąc tak utrudnisz zaplot silnika, piasty i silniki pod obręcze fat są szerzej osadzone aby łatwiej się zaplatało.

Nie rób tak, poszukaj dedykowanego silnika na 165-170mm, Bafangi są na allegro i olx przekładniowe od 250 do 1000W, Rapid ma na 190 bezprzekładniowy.

Plusem bafanga będzie waga minusem hałas.
_________________
fietscycle.com

kontakt office@fietscycles.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group