ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaseta 10s pod bafang bbshd
Autor Wiadomość
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 21 Paź, 2019   Kaseta 10s pod bafang bbshd

Witam

Proszę kogoś kto przerabiał temat o podanie kaset 10s w których koronki można pozamieniać miejscami. Teraz mam shimano ale tylko 2 najmniejsze koronki są ściągane , reszta jest przynitowana razem.

10s dla tego że mam już taki napęd oryginalnie z przerzutką w swoim bajku. Zdaję sobie sprawę, że 8 czy 7s były by pewnie bardziej wytrzymałe i miały by grubszy łańcuch ale chcę by zostało to fabrycznie tak jak jest. Jedyne na czym mi zależy to zamiana miejscami tylnych koronek tak by uzyskać lepszą linię łańcucha.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 21 Paź, 2019   

nie bardzo rozumiem jak chcesz uzyskać lepsza linie łańcucha zamieniając koronki miejscami?? i co wtedy ze zmiana przełożeń wydaje mi sie że bedzie to słąbo działac , bo wózek przerzutki ma okreslony kąt pod którym sie porusza wzgledem osi koła, zmieniajac koronki miejscami moze sie okazac że bedzie wchodził w kolizje z koronka. linia łańcucha jest jaka jest masz defakto cos a'la 1x10 i pewnie wygina ci łąńcuch na najwiekszej koronce pamietaj o tym dajac w palnik pod stromizny i ofc skuwacz + piny i kilka ogniw zapasowych to absolutne "musisz mieć" ewentualnie zapodaj łańcuch 10rz ale z tych z wyzszej pułki np shimano hg95 lub sram pc1091 ale niewiem czy nie lepiej w tej kasie 2 niższej klasy dłużej nie pojeżdżą.
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Zamiana koronek miejscami daje bardzo dużo. Przy BBSHD nie trzeba ci 10s, wystarczy żeby 4-5 biegów wchodziło idealnie 11 do 36. Wózek nie ma nic do tego działa to bardzo dobrze a linia na wszystkich 4-5 jest idealna. Kiedyś na drodze spotkałem jegomościa w Rzeszowie, który tak sobie to zrobił i chodziło to idealnie. Nie wziąłem sobie niestety namiarów :(
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Ciekawy problem z mechanicznego punktu widzenia. Jeżeli kaseta ma pełne zębatki a nie tylko nitowane do pająka wieńce to taka operacja jest możliwa. Ale... skręcenie wszystkiego tylko na lock`a pozbawi ją sztywności. Żeby się nie okazało, że wieniec dużych T będzie miał tendencję do wyginania się. Po drugie kółeczko przerzutki trzeba ustawić 5 mm pod największą koronką. Przy zrzucaniu biegów w dół ta odległość sporo będzie wzrastać. Jeśli zredukujesz koronki do 5. pod najmniejszą może być ponad 20 mm. Czy to będzie działać i jak? Dysponujesz dużą mocą, to się może kończyć nie tylko na zgrzytach :?: Zaznaczam, że to rozważania czysto akademickie bo nigdy tego nie robiłem. :smile:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

Rok temu właśnie tak zrobiłem, pozamieniałem koronki i w rezultacie używam jedynie 3 biegów. Należy wspomnieć, że musiałem wyregulować małe kółka gdyż wadziły przy jednej koronce no i wyregulować tak przerzutkę aby pracowała jedynie na tych trzech koronkach. Celem było uzyskanie prostej linii łańcucha i jedynie w ten sposób można było to uzyskać. W tym roku to drugi sezon jak jeżdżę i jak do tej pory nie mam żadnych problemów.
 
 
maki1000 
młodzik


Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 77
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 01 Lis, 2019   

Właśnie o to mi chodzi, chciałem zrobić 4-5 użytecznych przełożeń. Jaka to kaseta ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group