ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mały trójkąt ramy ,z jakich ogniw zrobić akumulator
Autor Wiadomość
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   Mały trójkąt ramy ,z jakich ogniw zrobić akumulator

Witam wszystkich.Buduje ostatnio fulla który ma mały trójkąt ramy i zastanawiam się z jakiś ogniw zbudować mu akumulator.Wybrałem albo VTC5A lub Samsungi 21700-40T które wydają się najlepsze w tej sytuacji.Na wykresach wychodzą lepiej niż Sony przy 10A bo brałem taki max prąd pod uwagę na jedno ogniwo ponieważ sterownik jest 45A a planuje zrobić 5-6p.Mam już aku w jednym sprzęcie 13s5p na VTC5A ze sterownikiem 38A ,rower jest lekki ,ja również i napięcie przy mocnym okręceniu dość sporo spada a w nowym projekcie jest qs205 i sterownik 1500GT 45A i chciałbym żeby spadek był jak najmniejszy.


Pozdrawiam
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

nie sugeruj sie notka katalogowa ogniw bo to wyniki badań w warunkach laboratoryjnych dla jednego ogniwa, ogniwa w pakiecie obciążone po 10A będą jak farelka sie grzac jedno od drugiego czym to grozi chyba dodawać nie trzeba wiec albo zejdz z mocy do 30A ( przy 5-6p wyjdzie 5-6A na ogniwo czyli w bezpiecznym zakresie) albo zastosuj ogniwa wysokopradowe vtc 3 lub vtc4 ofc niz za darmo bedzie to kosztem zasiegu. Inna opcja jest zrobic pakiet w dwa rzedy wówczas skrzynka bedzie szersza tak jak w konie Taby (youtuber gdyby ktos nie wiedział o kim mowa)ale zmieścisz 2x wiecej ogniw
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Witaj ,nie kierowałem się notą katalogową tylko testami użytkownika z forum zagranicznego ,wiem że noty producentów są inne niż w rzeczywistości.Te 10A wziąłem z grubszym zapasem w rzeczywistości będzie to jak pisałeś około 6A także ogniwa niezależnie czy sony czy samsung będą miały lekki życie.Podwójnego aku nie chce ponieważ nie podoba mi się tego wygląd ,te samsungi wydają się dobrym wyborem bo są trochę większe ale nieznacznie skrzynka będzie szersza.


https://drive.google.com/drive/folders/1AWbQruOkBVNrKAI6yU4kKdJfJe0-yQUt?usp=sharing
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Czw 14 Lis, 2019   

Ktoś doradzi ? :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group