ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Rower elektryczny raty 0% sklep E-biker.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 1 KW plus Nuvinci 380%
Autor Wiadomość
andypip 
brygadzista

Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

1200 na aledrogo. zapleciony był w kole 28` dosyć markowym.

zarblend 
początkujący

Wysłany: Pią 06 Gru, 2019   

Hej,

Jak się sprawuje Rohloff? Faktycznie warto? Aktualnie jeżdżę na Alfine 8 ale w rowerze trekingowym i jest rewelacja. Chciałbym zamontować coś bezobsługowego w rowerze do jazdy po górach i Rohloff mi tutaj najbardziej pasuje, tylko cena zaporowa. Taniej wyjdzie kupić 6 zestawów Alfine albo NuVinci i co parę miesięcy wymieniać :)

andypip 
brygadzista

Wysłany: Pią 06 Gru, 2019   

witam.
Nowego speedhuba za 1k ojro bym nie kupił, ale używka którą nam, przyjemnie mnie rozczarowała.
Akurat widzę go idealnie do jazdy po górach. Dlaczego? Przekładnia jest generalnie 7 biegowa. Niemiec ją sprytnie rozszerzył dodając przełożenie typu multiplikator. Coś takiego jak w terenówkach biegi terenowe. Korzystam praktycznie z przełożeń "szosowych" 8-14. Te niższe niesamowicie ciągną pod górę czy w ciężkim terenie ale powoli. Moim 350 w silniczkiem na 1 trzeba ruszać z wyczuciem bo wyrywa siodełko. Miałem zamiar sprawdzić rower w Karpaczu, ale w tym sezonie jakoś to nie wyszło.
Nigdy nie jeździłem z alfine więc nie mam odniesienia czy rohloff odstaje zdecydowanie w górę od nich. Mnie skusiło: napęd 1 rzędowy, dowolność i łatwość zmiany biegów; idealny rozkład przełożeń. Dodatkowo zmienili system mocowania tylnej zębatki. Teraz są tańsze i szybko wymienialne. Można mieć większą, mniejszą i zakładać sobie w zależności od charakteru planowanej trasy.
Ja jestem b. zadowolony jak na razie.

Odpowiedz do tematu