ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Testowanie pojemności ogniw połączonych równolegle
Autor Wiadomość
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pią 03 Sty, 2020   Testowanie pojemności ogniw połączonych równolegle

Witam,

Posiadam baterię 13s5p na Sanyo GA. Sprawuje się bardzo dobrze od 2 lat. Chciałbym jednak, wykorzystując okres zimowy, przetestować pojemność ogniw i sprawdzić, ile bateria siadła (tak z ciekawości). Oczywiście ogniw nie chcę rozlutowywać. Posiadam tester Liitokala Li-500. Myślałem, żeby odpiąć przewód balansera i wpiąć pojedyncze sekcje pod wyprowadzenia Li-500. Ciekawe, czy tak dało by radę ? Oczywiście pojemność trzeba by podzielić przez 5, i otrzymamy pojemność ogniwa. Tylko czy Li-500 da radę pracować z pojemnością około 15000mAh ?
 
 
lukasz 
początkujący


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 47
Skąd: slupsk
Wysłany: Pią 03 Sty, 2020   

nie lepiej oddać komuś kto ma tester?
 
 
miki 
młodzik
miki


Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 04 Sty, 2020   

Jeżeli masz układ 5P, bez odrywania blaszek możesz sprawdzić stan jednej grupy P. I to można zrobić stosunkowo prosto.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Sty, 2020   

Tylko 1S, nie wolno bys tą Litokala, mierzył jednoczesnie sąsiednie segmenty równolegle. !!!!
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
miki 
młodzik
miki


Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 05 Sty, 2020   

Miałem na myśli klasyczny pomiar z obciążeniem.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Nie 05 Sty, 2020   

Teoretycznie dla Liitokali podpięcie pod jeden kanał 5 ogniw połączonych równolegle, nie powinno jej zaszkodzić. Ładowarka przecież dalej zobaczy standardowe napięcie dla pojedynczego ogniwa.
 
 
sky 
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Krk
Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Ale widać, że jej coś nie idzie. Ja próbowałem ładować dwa pakiety 1s2p to trwało to wieki z napięcia 3,8V do pełna, gdzie dwa osobne ogniwa od 3,5V do pełna sporo szybciej się naładowały (sumując ich czas)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 08 Sty, 2020   

Mikkonen napisał/a:
Teoretycznie dla Liitokali podpięcie pod jeden kanał 5 ogniw połączonych równolegle, nie powinno jej zaszkodzić. Ładowarka przecież dalej zobaczy standardowe napięcie dla pojedynczego ogniwa.

Oczywiscie ze nie. Ja pisalem o zagrozeniu przy probie pomiaru jednoczesnego 2S i dowolne P.
Taka próba prawdopodobnie spali ładowarkę.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 08 Sty, 2020   

sky napisał/a:
Ale widać, że jej coś nie idzie. Ja próbowałem ładować dwa pakiety 1s2p to trwało to wieki z napięcia 3,8V do pełna, gdzie dwa osobne ogniwa od 3,5V do pełna sporo szybciej się naładowały (sumując ich czas)

2P ma dwukrotnie nizsze RW i system ladowania prawdopodobnie broni sie zmniejszając prąd. Drugi powod moze byc taki ze ogniwa sie różnią miedzy sobą i wtedy nastepuje 'pompowanie ' energii między nimi.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group