ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgrzewanie vs lutowanie
Autor Wiadomość
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Nie ma wyglądać ma działać :)
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Wygląd jest dobry, jak się prowadzi dużą fabrykę. W przypadku budżetowym ważniejsza jest jakość, rezystancja i ogólne straty, niż wycięcie blaszki itp :) Mój pakiet też nie zapowiada się pięknie, ale wiem, że technicznie będzie bez zarzutu. Ciekawy ten pomysł z nacięciami, sam osobiście wymyśliłem patent by pobielone styki tak nacynować, by przy mocnym docisku w momencie stopienia, część cyny wyciekła, co daje sygnał, by zabrać kolbę :) Ogółem połowa sukcesu, pierwsze 12s7p gotowe, do 5 rano powinienem mieć złączoną połowę drugiej 12s, ale muszę przemyśleć połączenia przewodów od ładowarki i sterownika... Niestety są grube, a moje ogniwa są niekonwencjonalne. Przy dopuszczalnej szerokości ramy 140mm połączone na gotowo ogniwa powinny mieć około 155mm. Jutro powinienem mieć skończone, więc podeślę zdjęcia :) Uprzedzam, że pakiet będzie niezbyt estetyczny, ale ma dobrego kopa i jest zrobiony bardzo dokładnie
 
 
miki 
młodzik
miki


Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Sty, 2020   

Takie nacięcia są też robione w fabrycznych blachach do zgrzewania konkretnych modeli pakietów, mimo że są zgrzewane.
 
 
Michal88Wawa 
młodzik



Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 54
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 25 Lut, 2021   

A mam pytanie z innej beczki, na BMs, na płytce mam płaskie miejsca do miejsc balancera i idealnie pasuje tam taśma niklowa (tak skonstruowana bateria jak na wymiar) lutować czy można to zgrzewać ?
Tu link do tego zestawu, box razem z koszykami BMs itd:
US $36.66 6%OFF | Do akumulatora 18650 zawiera uchwyt i czysty nikiel można umieścić 104 sztuk ogniw e-bike obudowa baterii litowej
https://a.aliexpress.com/_uJAkyD
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021   

Otworki w blaszkach sugerują lutowanie. No i kwestia przewodności prądu połączenia.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group