ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie baterii
Autor Wiadomość
RoBor 
początkujący


Dołączył: 31 Sty 2020
Posty: 7
Skąd: Kopanka
Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   Ładowanie baterii

Proszę o pomoc w kwestii ładowania baterii. Kupiłem baterie 48V (13p6s) i ładowarkę 2A.

Do jakiego minimalnego napięcia mogę rozładować baterię, na wyświetlaczu mogę ustawić minimalne napięcie 40V, czy takie głębokie rozładowywanie baterii nie wpłynie na jej trwałość?

Do jakiego maksymalnego napięcia ładować baterię aby nie skrócić jej żywotności?

Czytałem też że co jakiś okres czasu baterie należy rozładować całkowicie (do jakiego napięcia?) oraz że potem należy naładować ją maksymalnie (do jakiego napięcia?) i pozostawić dalej podłączony zasilacz w celu wyrównania napięcia na poszczególnych ogniwach(???). Moja ładowarka w trakcie ładowania ma kontrolkę - przy jakich napięcia ta kontrolka ma zgasnąć ( naładowałem baterię do 54,4 V i dalej świeciła).
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   

czy bateria ma bms jesli tak to on dba o to żeby jej nie rozładować zbyt głęboko jak również chroni przed przeładowaniem. nie odpowiem precyzyjnie przy jakich wartosciach to sie dzieje bo to zalezy od bms a róznice miedzy poszczególnymi bms moga wynosic nawet 1V z zasady jest to dla 13s około 41-42Vdla rozładowania i około 54,6V górny próg odcięcia. jesli nie masz bms nie rozładowuj niżej niż 3,0V na cele, baterie li-ion nie wymagaja takich rzeczy bo nie maja tzw efektu pamieci w zasadzie dla pakietu zdrowsze sa płytkie rozładowania i czeste ładowanie do pełna niz rozładowywanie po trochu do dna przez kilka dni chodzi tu o utrzymanie równych poziomów napiecia cel.
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 337
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   

Cytat:
Kupiłem baterie 48V (13p6s) i ładowarkę 2A.

Pewnie chodzi o 13s6p

13x3=39V. Niżej już niezdrowo i negatywnie wpływa na trwałość

13x4,2=54.6V. to max choć telefony ładują do 4,3

Cytat:
Czytałem też że co jakiś okres czasu baterie należy rozładować całkowicie

Źle czytałeś

Cytat:
i pozostawić dalej podłączony zasilacz w celu wyrównania napięcia na poszczególnych ogniwach

Wg mnie bez sensu. Ale tu zdania na pewno będą różne.

Cytat:
przy jakich napięcia ta kontrolka ma zgasnąć ( naładowałem baterię do 54,4 V i dalej świeciła

Jak zgaśnie to będzie full.
 
 
Spartavus 
początkujący
Spartavus


Dołączył: 29 Sty 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

Rozładowanie 13S min.35V Ładowanie ładowarką CC-CV max. 58,5V.
_________________
Holenderskie Rowery Elektryczne
Sparta Batavus Koga ION
Baterie Li-ion
Sprzedaż Serwis
tel. 508 066 034
www.spartavus.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group