ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z "wolnobiegiem" w silniku BBSHD 1000W
Autor Wiadomość
janusz_b 
początkujący



Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Mar, 2020   Problem z "wolnobiegiem" w silniku BBSHD 1000W

Witam. jak w tytule, najpierw lekkie przeskoki na korbach, zwiększające się ( ponad 5000 tysi przejechane:). Rozebrany silnik od strony tarczy, czyszczenie, diagnoza- zaokrąglone zapadki, po założeniu nowych zapadek bębenkowych shimano (bo innych pod ręką nie było).... zaorało wewnętrzny pierścień i wydłubywanie metalowych wiórów... Znalazłem tylko całą obudowę pod adresem https://www.greenbikekit.com/bafang-8fu ... ement.html Czy Szanowni Koledzy mają takie doświadczenia?
Pozdrawiam Janusz

bafang.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 331 raz(y) 49,18 KB

 
 
janusz_b 
początkujący



Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 06 Mar, 2020   Problem rozwiązany

Problem rozwiązany... w poniedziałek zamówienie, czwartek dostawa i montaż :mrgreen: Zamówienie w niemieckim sklepie, za prawie 80 €... mam nadzieję że bez koronavirusa w pakiecie :wink:

bafang1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 313 raz(y) 740,16 KB

 
 
malin 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 36
Skąd: gdynia
Wysłany: Pon 09 Mar, 2020   

Powiem Ci szczerze, że obserwując różne fora i zdjęcia na nich nigdy nie widziałem aby ktoś zużył tę dużą zębatkę w BBSHD. Pewnie silnik nie ma lekkiego życia u Ciebie. Napisz proszę jak to się stało jako przestrogę dla mnie i innych. A czy nie było może tak że coś źle złożyłeś i mała zębatka nie poruszała się centralnie po tych zębach z dużej zębatki i dlatego tak się stało ? Może zmieniając zapadki sprzęgła na nieorginalne powstał dystans który spowodował to uszkodzenie ?
 
 
janusz_b 
początkujący



Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

dla kolegi "malin" zużył się wewnętrzny pierścień po którym zasuwają zapadki... Po pewnych doświadczeniach..... osobistych OSTRZEGAM użytkowników BAFANG BBSHD 1000 W przed kombinowaniem z innymi zapadkami... W nowej obudowie (czytaj nowy pierścień po którym śmigają zapadki;) Zapadki typowe do wolnobiegu (po 2 zyble za sztukę) wymiarowo idealne... skończyły się po 130 km... zaokrąglone... przeskakiwało, a po lesie nie katowałem... no może ze 30 km ;( u kolegów z serwisu dobrałem 3 identyczne (pomierzone suwmiarką elektroniczną) zapadki znanej firmy Japońskiej.... 233 km lasy i nie ma zmiłuj... co będzie to... następne koszty (wczoraj dotarł z Państwa środka, lub okolic) "oryginalny pierścień z zapadkami" za jedyne 20 E, oczywiście z przesyłką ;) dnia dzisiejszego, czas na przegląd i PONOSZĄ EMOCJE... wygląda że już podcięte lekko są trzy ząbki.... bez komentarza.... NEXT PART IN COMING......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group