ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
TUNING silnika zwiększenie mocy, wydajności
Autor Wiadomość
soldier28 
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2019
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2020   TUNING silnika zwiększenie mocy, wydajności

Witam, jak wiadomo ograniczeniem silnika w jego wydajności jest nagrzewanie się w związku z tym mam pytanie do ludzi którzy testowali już podobne pomysły aby wycisnąć z silnika maximum mocy. Po rozmowie z ludzmi i naczytaniu się zrodził mi się pomysł aby wykorzystać w silniku takie rozwiązania:
- przewinięcie grubszą miedzią;
- zalanie silnika ferrofluidem;
- hubsinki;
- w środku silnika wentylator od PC aby lepsza cyrkulacja powietrza pomagała w równomiernym nagrzewaniu się silnka;
- czytałem też, że silnik można zalać specjalną farbą która pozwala na osiąganie wyższych temperatur przez silnik( czy ktoś wie co to za farba?) ;
- widziałem też że pewien pan na YT zrobił dwie dziury w obudowie silnika które są pokryte siateczką antykurzową w celu chłodzenia silnika i w razie mokrej nawierzchni te dziury są zakrywane;
Czy zastosowanie powyższych rozwiązań niekłóciłoby się ze sobą?
Czy ktoś wie coś na temat farby którą zalewa się silnik?
Czy ktoś zna jeszcze jakieś pomysły na podwyższenie wydajności silnika?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2020   

Hubsinki, ferrofluid, wiatrak maja na celu poprawę oddawania ciepła na zewnątrz z silnika bezpośrednio na moc silnika tym samym wpływaja ale w stopniu w najlepszym wypadku minimalnym. Jeśli ferrofluid to wiatraki raczej nie maja sensu , przezwajanie silna ma sens jesli chcesz zmienic jego charakterystykę aby lepiej go dopasować do zadań jakie przed nim stawiasz generalnie grubsza miedz nic ci nie da bo nie zmiescisz wymagana ilosć zwoji lepiej juz zastosowac miedz ale najwyzszej jakosci bo w chinczykach niekoniecznie takowa wystepowac musi podobnie jak stal i magnesyneodymowe z tad mój wniosek zamiast tuningowac słąbej jakosci silnik kup najwyzszej klasy produkt.
 
 
soldier28 
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2019
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2020   

Dziękuje za odpowiedź z tym przewinięciem silnika chodzi mi głównie o przewinięcie silnika mxus 3k turbo zmieniając miedź na polską z najwyższej pułki. Czy to poprawi wydajność silnika? Proszę pominąć koszty obchodzi mnie tylko czy choć troche poprawi się wydajność
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2020   

czystsza miedz nizsze opory = lepsza wydajnosc o ile ie pytaj mnie to wyzsza elektryka
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro 08 Kwi, 2020   Re: TUNING silnika zwiększenie mocy, wydajności

soldier28 napisał/a:
Witam, jak wiadomo ograniczeniem silnika w jego wydajności jest nagrzewanie się w związku z tym mam pytanie do ludzi którzy testowali już podobne pomysły aby wycisnąć z silnika maximum mocy. Po rozmowie z ludzmi i naczytaniu się zrodził mi się pomysł aby wykorzystać w silniku takie rozwiązania:
- przewinięcie grubszą miedzią;
- zalanie silnika ferrofluidem;
- hubsinki;
- w środku silnika wentylator od PC aby lepsza cyrkulacja powietrza pomagała w równomiernym nagrzewaniu się silnka;
- czytałem też, że silnik można zalać specjalną farbą która pozwala na osiąganie wyższych temperatur przez silnik( czy ktoś wie co to za farba?) ;
- widziałem też że pewien pan na YT zrobił dwie dziury w obudowie silnika które są pokryte siateczką antykurzową w celu chłodzenia silnika i w razie mokrej nawierzchni te dziury są zakrywane;
Czy zastosowanie powyższych rozwiązań niekłóciłoby się ze sobą?
Czy ktoś wie coś na temat farby którą zalewa się silnik?
Czy ktoś zna jeszcze jakieś pomysły na podwyższenie wydajności silnika?


Cześć Soldier, jaki masz nawoj tego silnika 3k turbo i ile volt ma bateria , oraz ile super z niej odbierasz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group