ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sparta ION X -series XGT konwersja na uniwersalny kontroler
Autor Wiadomość
Daronsm 
początkujący


Wiek: 38
Dołączył: 18 Kwi 2020
Posty: 7
Skąd: ENSCHEDE
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020   Sparta ION X -series XGT konwersja na uniwersalny kontroler

Witam wszystkich ...na wstepie chcialbym wszystkich przeprosic ze to odrzewam kotleta ...ale chcialbym w tym poscie pomóc sobie "dzieki wam" jak i innym a wiem ze jest nas wielu . Mam taki problem, w tamtym roku kupiłem sobie uzywany rower Sparta ION X series taki sam jak ten https://elektrischefietsenkiezen.nl/testrapport/sparta/2009/ion-xgt byłem z niego bardzo zadowolony do czasu gdy na wyswietlaczu wyskoczył mi błąd e-0003 czyli uszkodzenie bateri , na domiar złego ukradli mi ładowarke, rowera nie bo był przypięty a ładowarka znajdowala sie w wspólnej piwnicy na rowery mieszkam w.niemczech przy granicy z holandia i to jest tu towar deficytowy jezdzi tego pełno niestety jak juz pewnie wiadomo bateria do tego rower kosztuje ok 430 euro tutaj a ze ukradi mi ladowarke to dodatkowo bedzie pewnie min ze 70 euro. TERAZ PYTANIE 1
czy jest jakis złoty środek by wymienic ogniwa na litowo jonowe i dokupic ładowarke do takiego zestawu --moze ktos z was potrafi cos takiego zrobić w jednym z postow czytalem ze komus sie udało ale niebyło zadych szczegółów i jaki bylby to koszt przy bateri tak okolo 15 Ah pozostajac przy orginalnym sterowniku
PYTANIE 2
Myślałem również nad konwersją rowera na uniwersalny kontroler ale chciałbym pozostać przy orginalnym silniku i tu moja prośba czy mogłby ktoś opisać w szczegółach jak zabrac sie do wyjecia z silnika orginalnej elektroniki i jak po tym zabiegu wyprowadzic kable z nigo pod uniwersalny kontroler np taki https://m.de.aliexpress.com/item/33043814209.html?pid=808_0003_0131&spm=a2g0n.search-amp.list.33043814209&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=6063amp-gdghJ2oH-uKHkg2bI8jD_A1587194763693&browser_id=e6f5d9d8151349c390ed20ed9bfd7c85&is_c=Y&gclid=null.
Czy po dokupieniu do takiego zestawu manetek do homulcow oczywiscie baterii bede cos jeszcze potrzebowal mam na mysli czy bedzie dzialac tak jak w orginale było wspomaganie czy tylko manetką bede mogl zalaczac silnik
PYTANIE 3
Czy taka bateria jest co kolwiek warta. https://m.alibaba.com/product/60749792631/Lithium-ion-brand-18650-cells-36V.html?spm=a2706.7835515.0.0.20344600QY55jq&__detailProductImg=https://sc02.alicdn.com/kf/HTB1GcyhipGWBuNjy0Fbq6z4sXXaM.jpg_300x300xz.jpg
Sa i tansze ale ta ma ladowarke i obudowe
A MOZE KTOS ZGRZEWA SAM I ZROBILBY TAKA KTORA WESZLA BY W MIEJSCE ORGINALNEJ ...JAKA CENA W TAKIM PRZYPADKU ZA 36V 15AH MIN


JESLI SAMI DOKONYWALISCIE KONWERCJI SWOICH ROWEROW LUB ROBICIE TO CZESCIEJ TO JAKIE POLECACIE ZESTAWY Z ALIEXPRESS CZY ALIBABY MAM NA MYSLI KONTROLER BATERIA ITD.
_________________
Rower ION
 
 
Spartavus 
początkujący
Spartavus


Dołączył: 29 Sty 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

Jeśli jeszcze sobie z tym nie poradziłeś to zapraszam do mnie po"złoty środek do ION-ów" (dobre hasło-kupuję to od ciebie :mrgreen: ) Bateria Li-ion nawet 21 Ah.
_________________
Holenderskie Rowery Elektryczne
Sparta Batavus Koga ION
Baterie Li-ion
Sprzedaż Serwis
tel. 508 066 034
www.spartavus.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group