ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
dobór roweru pod elektryfikację
Autor Wiadomość
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   dobór roweru pod elektryfikację

Witam,
na wstępie napiszę swoje predyspozycje co do samego roweru - 192 wzrost waga 95kg
a teraz co ja od Was chcę :)
Mianowicie mam zestaw rapid s-1000
https://www.e-biker.pl/ze...000,3,1068,1024
ale nie posiadam roweru pod konwersację
mam na oku model kross hexagon x2 disc
https://www.kross.pl/pl/node/34690
Zwróciłem uwagę w szczególności na ramę 23cale oraz hamulce tarczowe
Pytanie brzmi czy zestaw który już posiadam bez problemu nada się na przeróbkę tego roweru ?
Macie może jakieś swoje propozycje co do samego roweru.
Dzięki i pozdrawiam
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   Re: dobór roweru pod elektryfikację

pigmej181 napisał/a:
192 wzrost waga 95kg... ramę 23cale

przemyśl to, przymierz się przed zakupem

mam 188 i 95kg
i raz w życiu miałem 21"... i nigdy więcej - za duża :wink:
~19" jest w sam raz :wink:
 
 
pigmej181 
młodzik
BOOB


Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 98
Skąd: PGN
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2017   

na co dzień rower author compact na kole 28 i do tego rama 21cali
 
 
xpawelx777 
początkujący


Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2020   

Jako dziecko miałem rower z kołami 26 cali, amortyzator z przodu i w ramie - tylne koło. Na dodatek przedni był za twardy a tylny... nie uginał się wcale. Cóż, kupiony był w promocji. Jako dorosły średnio jechałem nim kilka km/h. Pewnego dnia kupiłem używany składany rower z kołami 20 cali, bez przeżutek. Jak na niego wsiadłem... zwykły, składany rower, tylko że - jak to składak z kołami 20 cali - mały i lekki. Nawet amortyzator z tyłu miał. Jak ja się zdziwiłem jak szybko można pedałować na rowerze który jest znacznie lżejszy niż mój full z dzieciństwa...
Potem kupiłem drugiego składaka z kołami 16 cali, żeby mieć przeżutki, zrobiłem z niego e bika z bafangiem 250W mid. Po szoku kiedy 1szy raz przejechałem się składakiem z kołami 20 cali, zacząłem myśleć nad zrobieniem ramy samemu.
Co mam do stracenia? 20 - 30 km/h i 250W mocy nie zrobi mi dużej krzywdy. Wystarczy kupić rury aluminiowe o różnej grubości (z tego samego gatunku a najlepiej stopu aluminium) i średnicy, miernik zegarowy, rurę (wszystkie tej samej długości) połozyć na cegłach po obu stronach, pod rurę miernik zegarowy, stoisz, a nawet skaczesz po niej i patrzysz o ile wygina się rura. Najlepij kupić wagę (no albo zrobić) i jeśli mniejsza rura ale grubsza wygina się podobnie jak większa z cieńszymi, jakby to powiedzieć ścianami, ważysz rury i bierzesz lżejszą. Ramę robisz taką jak w lekkich składakach - z tylko jedną rurą poziomą zamiast ramy w kształcie rombu jak w zwykłych rowerach.
Jak podniesiesz rower z silnikiem jedną ręką jak sztangę na siłowni to wtedy masz lekki rower. Miernik zegarowy kosztuje około chyba 100zł, za rury z przesyłką kurierem zapłacisz myślę że 100 - 300zł... i już nie potrzebujesz niczego innego niż mid 250W, chyba że jeździsz na manetce. No dobra, twoja waga jest tu bardzo ważna, ja ważę 60kg więc 350W u ciebie by się sprawdziło a może nawet 500W. Wystarczy znaleźć dobrego spawacza i sprawdzać gatunki aluminium bo są gorsze i lepsze.
Jak będę zdrowy i zniosą zakaz wychodzenia z domu zamówię rury i do spawacza.
Będzie i lekko, i legalnie. Może kiedyś będę miał coś pomiędzy 10s3p a 10s7p bo teraz mam 10s10p i 10s16p i przez całą dobę na bafangu 250W tego nie wyjeżdżę...
Acha, do tego piasta 36 szprych + obręcz 16 cali 28 otworów i zaplecenie tylko 14 szprych, bo ma być lekko, to nie sprzęt do podjeżdżania pod 10 centymetrowe krawężniki tylko rower do otwierania otworu gębowego pod wpływem zdania sobie sprawy jak lekki on... będzie jeśli go złożę...
 
 
t0rek 
początkujący


Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 7
Skąd: Wawa
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2020   

Wrzucę jako taką "ścieżkę przedmiotową" link do bloga o rowerach enduro o geometrii https://www.1enduro.pl/ge...eru-mtb-enduro/
 
 
mateok161 
młodzik
mateok987


Dołączył: 10 Maj 2021
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

A robił ktoś merida sub 60?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group