ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Canyon Nerve XC na prąd.
Autor Wiadomość
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 20 Cze, 2020   

hektor napisał/a:
Wracam po dłuższej przerwie spowodowanej perturbacjami zdrowotnymi :wink:
Nie podjąlem decyzji co do napędu, dalej mam zagwozdki. i nie wiem na co się zdecydować.
Silnik mid
Tylko czy popularny BBS02 czy może TSDZ2.
Czy jest na sali jakiś "góral"? Który jeździ na elektryku gdzieś w któryś beskidach/bieszczadach? Po płaskim nie interesuje mnie zasięg, ale w górach, jak mi taki kloc 24kg klęknie to koniec:D. Nie interesuje mnie jednorazowa wspinaczka na 1 górę i zjazd w dół do bazy, tylko wypad cross-country. Dlatego chciałbym uzyskać zasięg ok 80km


Ja bym brał TSDZ2 bo ma lepszy bardziej naturalnie działający system pass ( czujnik nacisku)
Chcesz na midzie robic po 80km w górach to licz sie z tym ze bateria będzie ważyć z 10kg a i tak nie masz gwarancji że tyle przejedziesz bo dużo zależy od stylu jazdy i ukształtowania terenu czytaj ilości i wielkości stromizn ) większość hardcorowych górali nie jeździ na midach tylko bryka na customach typu falcon czy spark i maja tam wyłącznie huby o mocach co najmniej 4-8kw oraz baterie które ważą więcej niż to co planujesz zbudować będzie ważyć brutto więcej na takich potworach maja przebiegi na jednym ładowaniu grubo ponad 100km w najtrudniejszym terenie no ale ich maszyny to juz bardziej motocross niz rower ;)
P.S gdy już złożysz swojego mida i wyjedziesz na górski szlak nie zapomnij o skuwaczu i pinach do łańcucha bo ryzykujesz pchanie 24kg kloca z bynajmniej nie pusta baterią do bazy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group