ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki silnik potrzebuję? Moment? Średnica koła? Prędkość?
Autor Wiadomość
ptrq 
początkujący


Dołączył: 26 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2019   

Mam takie pytanie, bo widzę że temat jest bardzo ogólny.
Takie mam założenia które pewnie mocno rozminą się z tym co odpiszecie. Chciałbym dać do ramy jakiegoś cross silnik elektryczny.
Silnik miałby być na środku nie w piaście. Średnica Koła z tylu 19cali, prędkość max 110km/h. Moment obrotowy spodziewany/oczekiwany 30Nm.
Jaki to musiałby być silnik? Ile potrzebuje ogniw, ile to wszystko będzie ważyć? Czy jest ktoś w stanie mi tak ogólnie powiedzieć?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 01 Paź, 2019   

Życzę powodzenia a przede wszystkim szczęścia i zdrowia. Najłatwiej info na ten temat można znaleźć na stronie dla kandydatów do nagrody darwina :cool:
tutaj raczej o rowerkach typu żółw i ślimak pisujemy :sad:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Clipo66 
początkujący


Wiek: 58
Dołączył: 06 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 06 Mar, 2020   

Witam, nowy na forum, postanowiłem przerobić swój rower na ebika, ale cała wiedza w tym temacie mnie przeraża.
Mój rower koło 29 rama 21
https://www.kross.pl/pl/node/35896
Zamierzam jeździć tylko po asfalcie w terenie płaskim, odległość od miejsca zamieszkania w promieniu 25 km czyli razem max 60 km, myslę że prędkość 25-30 km/h by mnie zadowoliła.
Z tego co ustaliłem silknik z oprzyrządowaniem by mnie kosztował na allegro ok 2400 zł.
Bateria ok 1600 zł. Razem ok 4 tys. zł.
W ogóle poradźcie co wybrać, i czy można zejść z kosztów, za każdą odpowiedź będę wdzięczny, pozdrawiam
 
 
mes93 
początkujący


Dołączył: 29 Lut 2020
Posty: 13
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

Zejdziesz z kosztów dość sporo jeśli zamówisz silnik z oprzyrządowaniem z AliExpress lub innych stron. Ja zamówiłem z pswpower gdzie z dodatkowym czujnikiem oraz nowym wyświetlaczem wyniosło mnie to 405$.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

Za ca 2700 kupisz na ali zestaw mid +bateria 15Ah. Z zapasem zaspokoi twoje oczekiwania.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Aubrey 
początkujący
Aubrey


Wiek: 28
Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 21 Lip, 2020   

Jaki BLDC montowany w kole ma największą moc/moment już od dołu(nie prędkość), jest w miarę łatwy do dostania i ma dość sensowny stosunek jakości do możliwości?
https://www.usonicig.com/...oil-for-flavor/
 
 
tojara_pl 
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: Mszana dolna
Wysłany: Śro 05 Sie, 2020   

Witam wszystkich!
Nosze się z zamiarem konwersji mojego hardtaila. Rower ma mi służyć do rekreacyjnej jazdy po górach, głównie Gorcach. Koła 29 cali i za bardzo nie chce ich zmieniać. Jaki silnik i sterownik będą najodpowiedniejsze? Co myślicie o Mxusie 45H v3 3K-Turbo 3000W (16x4)? A może szukać jakiś silnik przeķładniowy?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 10 Sie, 2020   

myślę że przekładnika w typie q128 500W najlepiej "wolna" ze wzgledu na koła 29" o silnikach bezprzekłądniowych w tej srednicy koła to raczej zapomnij no chyba że lubisz zapach spalonej izolacji cewek o poranku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group