ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań przed zakupem BBS02
Autor Wiadomość
DavePL 
początkujący


Dołączył: 12 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: mikołów
Wysłany: Śro 12 Sie, 2020   Kilka pytań przed zakupem BBS02

Cześć
Mam pytania przed zakupem(pewnie na pswpower) niektórzy sprzedawcy oferują różne zębatki, czym kierować się przy wyborze?
mam hamulce hydrauliczne, czy zadziała to u mnie? bo widzę że klamki się chyba podmienia na te z zestawu.
a i jeszcze jedna rzecz, który display wybrać ?
Dzięki
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 12 Sie, 2020   

Zębatkę dobierasz pod swoje preferencje jak w rowerze analogowym im większa tym szybszy potencjalnie bedzie rower im mniejsza tym lepiej w terenie sobie poradzi, heble hydrauliczne mozesz zostawic ale powinienes do nich zamontować czujniki co nie jestzbyt trudne.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 13 Sie, 2020   

Witaj.
Nie napisałeś jaką masz średnicę kół i tylną przerzutkę - ilość rzędów i zębów na najmniejszej zębatce, ew. waga jeźdźca. bez tego trudno coś sensownie napisać.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Junek56 
początkujący


Wiek: 68
Dołączył: 01 Lut 2021
Posty: 44
Skąd: Mielec
Wysłany: Pon 01 Lut, 2021   

Jako nowy forumowicz chciałbym wszystkich kolegów serdecznie pozdrowić i przywitać.

Sporo już tematów zdążyłem przeczytać z forum, lecz ten choć bardzo krótki, zwrócił moją uwagę i aby nie zakładać nowego pozwolę sobie jego kontynuować.

Otóż Bafang oferuje przednią zębatkę 44T co akurat odpowiada dokładnie największej u mnie lecz bardzo rzadko wykorzystywanej. Natomiast średnia 32T jest najczęściej używana przeze mnie.
Czy taką samą 32T dokupić ? Czy poczekać z zakupem ?
Ważę 67kg. Z tyłu mam kasetę 9 rzędową 11-34T. Czy to coś koliduje z wybranym napędem ?

Przymierzam się zakupić i dokonać konwersji mojego roweru Shockblaze z kołami 29”
https://www.bikko.pl/rowe...r6-29-2014.html
na elektryka z silnikiem Bafang BBS02B 36V 500W Mid Motor.

Skłaniają mnie głównie ku temu przebyte problemy zdrowotne, ostatnio endoproteza biodra (2018) i kolana (2019). Sporty młodości ;) Mimo to wróciłem do bardzo dobrej sprawności, jeżdżę sporo. Średnio to w sezonie 2 x po 20km dziennie, a chciałbym jeszcze więcej. W zimie trenażer. Ogólnie jestem bardzo „ruchliwy” sportowo, mimo wieku. Za dwa miesiące młody emeryt, czasu wolnego będzie dużo.

Na początek chciałbym ustawić, zaprogramować sterownik na przepisowe parametry 250W/25km/h, a w terenie leśnym i pagórkowatym gdzie głównie jeżdżę na deczko mocniejszy. Jazda zawsze bez manetki gazu.

Czy wybór silnika 500W i napięcia baterii 36V to dobry wybór ? Czy jednak 250W ewentualnie 350W ? Czy bateria 36V czy lepiej 48V i dlaczego ? Cenowo te wszystkie kombinacje to 1:1.
_________________
Pozdrawiam Jurek
żona Trek skye 27" BBS02B
mój Leader Fox 69er BBS02B
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group