ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy smarować przekładnie planetarna
Autor Wiadomość
Michał1986 
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2018
Posty: 11
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   Czy smarować przekładnie planetarna

Dzień dobry Koledzy, odkrecilem dziś silnik po sezonie celem zobaczenia czy trzeba przesmarowac przekładnie. Czy możecie mi doradzić czy taka ilość smaru która tam jest jest wystraczajaca ?nie wszystkie ząbki tej przekładni są posmarowane.Chcualem jeszcze zapytać jaki tam jest rodzaj smaru , bo wydaje mi się że on jest i do lozysk tych zębatek i do samych zębatek. Nie wiem czy jest to jakiś grafitowy ? No i ostatnie pytanie jakimi smakami wy smarujecie swoje przekładnie w silnikach .Pozdrawiam.
 
 
Michał1986 
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2018
Posty: 11
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   

Oto przekladnia

20181215_091412.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1370 raz(y) 3,28 MB

 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   

Smar grafitowany raczej nie stosuje sie do smarowania przekładni zębatych wiec obstawiam że albo oryginalny smar jest tak zasyfiony ze jest czarny albo ktoś faktycznie posmarował przekładnię tym co miał pod ręką.
 
 
Michał1986 
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2018
Posty: 11
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   

A jaki smar w takim razie zastosować?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

Ten smar który widać na zdjęciu wygląda tragicznie, czyżby fabryka takim smarowała? Ponieważ współpracuje ze sobą plastyk i metal to może lepszy jest silikonowy z dodatkiem PTFE oznaczony Pulsar AS-4T i sprzedawany w tubkach po 20ml.
 
 
Michał1986 
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2018
Posty: 11
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

A czy taki smar do przegubow czarny febi by się nadal?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

W fabrycznych silnikach sporykamy smar bialy i niebieski. I chyba nie wiemy jaki zamiennik jest im najbliższy. Poniewaz to dotyczy elementów z tworzywa i jednoczesnie metalu, to odradza się smary której reaguja z tworzywem czyli pochodnych ropy naftowej.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Michał1986 
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2018
Posty: 11
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

Gdzieś na Youtube widziałem jak ktoś używał smaru mobilgrease 28taki czerwony, ale on jest drogi .
 
 
piwko7 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 107
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 17 Gru, 2018   

Ktos wrzucał na forum ze smarował przekładnie smarem molibdenowym, i chyba jest cąłkiem niezły do tego. Chociaż wspominał że jest nieco "rzadki"
_________________
Wykonam baterie Li-ion w dowolnej konfiguracji.
Szczegóły na PW.
 
 
kamaro50 
początkujący
kamaro50


Dołączył: 02 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

Smary wysokotemperaturowe są bardzo dobre do przekładni zębatych, przynajmniej tak słyszałem.
 
 
SST-90 
młodzik


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 50
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 14 Cze, 2020   

Gdzieś wyczytałem , że Molykote PG-21 jest super , ale sprzedają go tylko w dużych i drogich opakowaniach .

Coś się zmieniło od ostatniego czasu? Zna ktoś dobry i niedrogi smar do przekładni planetarnych?
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2020   

SST-90 napisał/a:
Gdzieś wyczytałem , że Molykote PG-21 jest super , ale sprzedają go tylko w dużych i drogich opakowaniach .

Coś się zmieniło od ostatniego czasu? Zna ktoś dobry i niedrogi smar do przekładni planetarnych?

Do przekładni planetarnych TYLKO smar syntetyczny bo on nie wchodzi w reakcję z tworzywami sztucznymi.Tryby w przekładni są z poliamidu a w miarę tani smar syntetyczny jest w tubkach ok.100gr. dostępny w C......ramie po ok.30zł Do nasmarowania wystarczy odrobina po wierzchu zębów bo nadmiar i tak zostanie wyciśnięty na boki i już nie będzie brał udziału w smarowaniu.
 
 
inforobert 
początkujący
inforobert


Dołączył: 18 Paź 2020
Posty: 1
Skąd: GOP
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   Re: Czy smarować przekładnie planetarna

Michał1986 napisał/a:
Chcualem jeszcze zapytać jaki tam jest rodzaj smaru , bo wydaje mi się że on jest i do lozysk tych zębatek i do samych zębatek. Nie wiem czy jest to jakiś grafitowy ? No i ostatnie pytanie jakimi smakami wy smarujecie swoje przekładnie w silnikach .Pozdrawiam.


Do przekładni planetarnej dobry jest smar EP-1 Vecolit
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group