ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sinus KT 30A error 03
Autor Wiadomość
gamzaj 
początkujący


Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 9
Skąd: Puławy
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2020   Sinus KT 30A error 03

Witam. Zmieniłem sterownik który do tej pory używałam ( KT45A) na taki sam tyle, że z max prądem 30A, a to z względu na miejsce w skrzynce. Wszystkie przewody zostały podłączone 1:1 ale niestety coś jest nie tak. Jeśli wychylę manetkę delikatnie tzn. prędkość nie większa jak 9-10 km/h to koło się kręci ładnie natomiast jak chcę przyspieszyć to od razu koło się nagle blokuje i wywala błąd 03 na wyświetlaczu. Według instrukcji to błąd czujników halla. Próbowałem różnych wariacji połączeń przewodow ale tylko na jednej działa jakolwiek. Czujniki sprawne. Nie mam możliwości podmiany już sterownika na stary. Miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam
 
 
997 
początkujący
997


Wiek: 24
Dołączył: 31 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2020   

Może tak być, ponieważ sterownik z przebiegiem paraboliczy czy jak to mówią amatorzy sinusoidalnym nie nadaje się do silników BLDC l, jeśli nawet silnik ruszy zwłaszcza jeśli są Halle to znacząco spada sprawność napędu. Być może masz silnik na trzy przewody i zwyczajnie sterownik nie zgrywa się z fazami silnika. Podłącz sterownik o przebiegu prostokątnym a będzie wszytko ok.
_________________
Dyżurny KWP WRD we Wrocławiu tel. 997
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group