ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik EC mobility G1 Serious mt. Cataract łożysko kierunkow
Autor Wiadomość
fala77 
początkujący


Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 09 Sty, 2021   Silnik EC mobility G1 Serious mt. Cataract łożysko kierunkow

W pierwszym wpisie przede wszystkim chciałem się przywitać.
Witam wszystkich 😁
Mam problem. Zakupilem uszkodzony rower Serious mt.cataract 27,5. Większość rzeczy już naprawiłem. Został mi silnik. Korba kręci się do przodu bez oporu nie ciągnąc łańcucha. Nie znam się na elektrykach. Czytając tu i tam wywnioskowałem iż zerwane jest łożysko kierunkowe lub jakiś rodzaj sprzęgła w zależności od silnika. Pytanie czy dobrze wnioskuję i czy ktoś rozkładał taki silnik? Dodam tylko nie wiem czy to istotne że po wciśnięciu trybu Walk silnik kręci i ciągnie łańcuch i koło. Dałem zdjęcie poglądowe.

IMG_20210105_192222.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 369 raz(y) 6,07 MB

IMG_20210109_135026.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 338 raz(y) 296,6 KB

 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 12 Sty, 2021   

Próbowałeś jechać tym rowerem? W silniku masz czujnik nacisku a z tyłu czujnik obrotów koła. Nie wiem czy tak "w powietrzu" taki silnik zadziała? Skoro ciągnie w trybie Walk, znaczy ma chęć do życia :-)
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
fala77 
początkujący


Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro 13 Sty, 2021   

Rowerem nie da się jechać. Może trochę to niezrozumiale opisałem ale nie da się jeździć nawet bez wspomagania elektryki. Korbą kręci się do przodu a zębatka stoi w miejscu.
Ogólnie nie mając odzewu postanowiłem sam być swoim przewodnikiem ;) Zależy mi poprostu na tym by niczego nie zniszczyć ale jak trzeba to ryzykuję. Narazie chyba nie jest źle. Ogólne silnik już mam cały rozkręcony. W środku w korbie/silniku jest klasyczny bębenek jak w tylnym kole tylko wydaje mi się nieco mniejszy. Wypadła zawleczka/sprężynka od zapadek i ją zmieliło. Na dniach będę się starał to wszystko poskładać i zobaczymy czy zadziała. Wolno to idzie bo bębenek da się rozkręcić ale jest od schowany pod 5 cm łożyskiem którego narazie nie chcę wybijać. Postaram się włożyć sprężynkę na zapadki bez jego wyciągania. Czy się uda nie wiem. Ogólnie jak saper bo jak mi wpadnie niżej na kulki to już tylko będą rozwiązania siłowe ;)

IMG_20210112_204803.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 348 raz(y) 6,97 MB

 
 
fala77 
początkujący


Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro 13 Sty, 2021   

Udało się. Rowerek działa :)
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 18 Sty, 2021   

To gratki :-)
Teraz tylko pogoda lepsza i do zobaczyska na trasie :-)
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Admmer 
początkujący


Dołączył: 25 Lip 2021
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Dzień dobry wszystkim! Mam pytanie do autora wątku, jak usunąłeś usterkę? Awaria nie wróciła? Mam rower z tym napędem i identycznym problemem..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group