ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria Haibike Yamaha - zamiennik
Autor Wiadomość
iksk2 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2020
Posty: 8
Skąd: wroclaw
Wysłany: Sob 23 Sty, 2021   Bateria Haibike Yamaha - zamiennik

Hej, mam silnik yamaha PW z wyswietlaczem i mocownaiem baterii, do pełnego kompletu nie mam baterii. Mam dostęp do oryginalnej baterii ale w tym rowerze nie chcę jej używać.

Chciałbym zasilać silnik inną baterią niż systemowa. Systemowa bateria ma trzy piny, naładowana do 100% podaje +40,1V +39,0V i 0v. Mam na półce baterię 48v, sprawdziłem miernikiem i wskazuje 51V, jest dwu pinowa.

Do czego są trzy piny w systmie Yamahy?, czy mogę zasilać silnik z baterii 2 pinowej?, PLUS z baterii podłączyc do dwoch pinow w silniku. czy muszę kupić 36v czy mogę spróbować z moją 48v?

Wygląd baterii (po prawej)
https://www.e-bikeshop.co..._comparison.jpg
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 23 Sty, 2021   

Witaj.
Chciałbym się mylić, ale wydaje mi się, że nie jest to takie proste. Systemy fabryczne są robione tak, żeby nabywca był na krótkiej smyczy. 3 pin w baterii jest pewnie po to, żebyś zamiennika nie podłączył. W baterii może być chip i pilnuje biznesu yamahy. Dlatego kochamy bafangi, bo one nie wybrzydzają. Podajesz napięcie i jedziesz. Gdzieś widziałem ogłoszenia firm regenerujących firmowe baterie. Podmieniają ogniwa przy zachowaniu istniejącej elektroniki. Można się domyślać dlaczego :sad:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Sty, 2021   

Trzeci pin jest na 99% do transmisji danych. A więc podłączenie dwóch pubów i to jeszcze o innym napięciu, nic nie da.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group