ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza przeróbka - projekt na 2021
Autor Wiadomość
marcinoc 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Zabłocie, ślaskie
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   Pierwsza przeróbka - projekt na 2021

Witam, to mój pierwszy post tutaj, do tej pory próbowałem znaleźć nieco informacji na temat przerabiania roweru na elektryczny ale ogrom Waszej wiedzy i informacji na forum nieco mnie przytłacza, poza tym ta technologia dość szybko się rozwija i wiele konstrukcji jest już chyba nieaktualna lub znalazła następców nowszej generacji.
Zacznę od tego, że nie mam wygórowanych oczekiwań, chciałbym przerobić rower trekkingowy 28" na wspomagany elektrycznie, jako, że jestem aktywnym modelarzem rc to podstawową wiedzę na temat napędów elektrycznych i ogniw lion mam raczej opanowaną.
Moje pytanie to jaki niedrogi zestaw na początek polecacie, ewentualnie gdzie szukać dostawców sprzętu lub na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu zestawu do przeróbki.
Rower raczej do spokojnych - spacerowych wypadów po płaskim terenie
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   

Witaj. pojęcie niedrogi jest elastyczne jak guma w majtkach wieloródki :smile:
Amerykanie twierdzą, że tylko b. bogatych stać na kupno tanich rzeczy.
jako modelarz z pewnością masz wiedzę, że idea: tanio=dobrze jest iluzoryczna.
A teraz konkretnie: polecam mida bafang 36v 350W. Może to inwestycja nie najtańsza, ale zwróci się parametrami i jakością. Zawsze możesz też łatwo zmienić rower /przenieść napęd do innego/ lub odsprzedać na rynku wtórnym po demontażu lub w całości. Zakup bez ryzyka na aliexpres, do czerwca bez vatu.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
marcinoc 
początkujący


Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Zabłocie, ślaskie
Wysłany: Pon 15 Lut, 2021   

Kieruję się postępując jak w modelarstwie względnie tani nie oznacza najtańszy na rynku tylko w dolnym przedziale cenowym.
Rower - podobnie jak moje modele nie będzie jedynym przerobionym - mam drugą połowę i dzieciaki więc ma to być wstęp do tematu przeróbek na elektryki - na gotowy i działający egzemplarz na pewno znajdzie się chętny/a.
Konkretnie co do ceny to spróbuję się zamknąć w 2000 - myślę że to dosyć realna kwota
Następne po silniku co mnie interesuje to sterownik + wyświetlacz, nie potrzebuję żadnych wodotrysków i chciałbym mieć możliwość zamontowania własnej baterii aku więc żadne szyny z wbudowanymi kontrolerami chyba nie wchodzą w grę, wolałbym korzystać z własnych wypróbowanych złącz i okablowania ale wyświetlacz podający napięcie baterii i dystans km czy aktualną moc byłby wskazany.

p.s.; gdybym chciał zbudować rower tani i dobry to musiałbym zrobić dwa - jeden tani a drugi dobry ;-)
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 18 Lut, 2021   

zerknąłem na aliexpress. na dzień dzisiejszy możesz zakupić mid bafang 36v 350w za ca 1500 zł. dostawa z europy. w komplecie dostaniesz silnik z zabudowanym sterownikiem, przednią tarczę, wyświetlacz cz-b, manetkę, czujnik prędkości i czujniki hamowania, elementy mocujące, kable. wszystko co potrzebne z wyjątkiem baterii.
za mniejszą kwotę to pozostaje szukać silnika typu hub- do tylnego koła i resztę klamotów do niego. w tym temacie ja nie mam żadnego doświadczenia.
PS. napęd do tylnego koła widziałem w cenie 700-800 zł, ale za co tam jeszcze trzeba dopłacić tego ci nie powiem.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group