ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto buduje ładowarki?
Autor Wiadomość
soad 
młodzik


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Lut, 2021   Kto buduje ładowarki?

Czołem! Szukam ludzi, którzy zajmują się składaniem ładowarek na zamówienie. W mojej usmażyło się trafo i uznałem, że więcej od chińczyka nie wezmę. Na polskim rynku jak wiadomo - nic nie ma ciekawego, szczególnie, że używam ładowarki o napięciu 87.6v i taki parametr też chciałbym uzyskać. Chyba, że ktoś ma taką na sprzedaż w dobrej cenie :P
Mnie interesuje czy jest możliwość zlecenia budowy ładowarki 87.6v o mocy 1500-2000w, najlepiej jeśli będzie możliwość regulacji.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Śro 03 Mar, 2021   

Zasilacz dużej mocy serwerowy i przetwornica. Ja ładuje zasilaczem Eltec kupiłem tanio kiedyś, teraz są drogie. To do skutera a do rowerków porobiłem z zasilaczy komputerowych plus przetwornica plus woltomierz. Też mnie chińczyki wkurzyły.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto 09 Mar, 2021   Kto buduje ładowarki?

i co nikt nie buduje ładowarek?
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   Re: Kto buduje ładowarki?

soad napisał/a:
Czołem! Szukam ludzi, którzy zajmują się składaniem ładowarek na zamówienie. W mojej usmażyło się trafo i uznałem, że więcej od chińczyka nie wezmę. Na polskim rynku jak wiadomo - nic nie ma ciekawego, szczególnie, że używam ładowarki o napięciu 87.6v i taki parametr też chciałbym uzyskać. Chyba, że ktoś ma taką na sprzedaż w dobrej cenie :P
Mnie interesuje czy jest możliwość zlecenia budowy ładowarki 87.6v o mocy 1500-2000w, najlepiej jeśli będzie możliwość regulacji.

Buduję na np. Meanwell'ach z modem toru prądowego + regulacja napięcia ok 15 %. Wyjdzie dość ciężka konstrukcja i dość droga ok 350 zł. Najlepszym pomysłem przy takiej mocy zdają się być wysokosprawne 2 zasilacze serverowe DELTA ELEKTRONICS (nawet 96% sprawności)
30 amperowe czyli 2,5kW dla obu to bodajże ESR-48/30G C. Mody prądowe są proste i regulacja napięcia (tu minimalnie w dół) również. Raz mi się udało to cudo kupić bodajże za 30 zł, ale zazwyczaj są po ok 100 za sztukę i to dobrze trzeba szukać gdyż sprzedający na allegro nie wiedzą co nawet sprzedają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group