ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hulajnoga własnej roboty
Autor Wiadomość
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
  Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   Hulajnoga własnej roboty

Witam jestem tu nowy i pierwszy raz na forum tego typu i nie mogę się odnaleźć ale znalazłem dział konstrukcje własne i chciałem pokazać swój wynalazek w większości ze złomu, silnik od jakieś hulajnogi niby miała 250W kupiłem go na skupie złomu okazało sie że upalony prawdopodobnie przez zalanie ale nawinąłem go i podłączyłem w trójkąt był w gwiazdę ale że posiadam 3 biegi to pomyślałem ze lepiej wysokie obroty niz moment i zaplotłem go pod napięcie 24,6 6S 10P pakiet własnej roboty LI-ion na jednym ładowaniu ponad 100 max prędkość jaka miałem to 41km/h prosta droga bez wiatru i tak sobie pomyślałem że warto by przekroczyć te 100km/h więc zdobyłem silnik od pralki Direct Drive rzecz jasna przewinąłem go z tym ze podłączyłem w gwiazdę bo będzie on tzn taki mam plan bezpośrednio do tylnej zębatki (piasty) tak żeby nadal mieć 3 biegi ale bez łańcucha itp, silniki które sa w hulajnogach przeważnie są nawijane AaABbBCcC i gwiazdę w zależności od ilości ramion silnik od pralki jest nawinięty ABC i też w gwiazdę muszę tylko jeszcze zamontować magnesy neodymowe bo ferrytowe są za słabe pytanie czy jest to dobry plan :D Link do filmu z nawijania i uruchamiania
Pozdrawiam
_________________
Szczubel
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

nieźle rzeźbisz jak nawet silniki przewijasz. :) A osiagi imponujące. Oglądam filmik. Sporo pracy miałeś z tym odwinięciem. No i tytoń się pali. Fajnie. Ogladam dalej. Sporą masz wiedzę jeśli taki silnik przewijasz i osiągasz wymagane parametry
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

Skąd wiedziałeś jak przewinąć silnik?
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

Zaczęło się od głowic z magnetowidu, kiedyś silniki bldc outrunnery były drogie a że naprawiałem magnetowidy to wiedziałem ze tam sa takowe silniki 9 ramienne i więcej i postanowiłem ze zrobię z tego napęd wodnoodrzutowy rozwijałem te silnik i nawijałem na ich wzór ale innym drutem mniej zwojów, nawet zabrałem się za turbosprężarkę z silnikiem bldc ale muszę zdobyć jakieś dobre łożyska ceramiczne bo będzie ponad 150tys obr/m,
i tak kombinowałem rozwijałem nawijałem sprawdzałem jak to działa i czy da się ulepszyć,
a wracając do hulajnogi pokazały się na ulicach hulajnogi na minuty i tak sobie sprawdziłem koszt hulajnogi elektrycznej i pomyślałem że lepiej zrobić samemu i zrobiłem korzystam z niej codziennie od poniedziałku do piątku wożę nią córkę do przedszkola frajda dla dziecka i dla mnie :D hyhy
_________________
Szczubel
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

na filmiku widać ze masz dwie prawe ręce. Powiedz jeszcze na jakiej zasadzie ten czujnik zdalnie mierzy obroty? rysowałeś jakis znak na kole który on zlicza? I dlaczego druty nawijasz po kilka na raz? to tak jakby zwieksza ich przekrój?
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

To co napisałem na ramionach to było dla widzów chodziło o pokazanie sposobu nawijania czyli
za każdym razem w tym samym kierunku np "A" w prawo "a" w lewo zmieniając kierunek nawijania zmienia sie pole magnetyczne, hulajnogi typu xiaomi ma silnik nawinięty AaA BbB CcC 27ramion na 29magnesów i sa nawijane drutem 0,40 albo 0,35 x 7 x 7 co daje 49 do instalacji 36V przy podłączeniu w gwiazdę ma duży moment ale jest wolny, nawijałem 4x0.80 8 zwojów co daje 32 czyli zapas względem 24V gdybym puścił jeden drut musiałbym zrobić 32 zwoje ale drut 0.80 szybko by sie przegrzewał a tak jest zapas, regulatory modelarskie wyliczają przez nieaktywną cewkę w jakim jest miejscu a nieaktywna to ta która jest nie zasilana przykład A+ B- C nieaktywna , A nieaktywna B+ C- , A+ B nieaktywna C-
_________________
Szczubel
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Sty, 2021   

Fajnie to zrobiłeś, widać ze jesteś zorientowany w temacie i masz tez fajny warsztat.
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Sty, 2021   

Własnie wróciłem z warsztatu i jestem mile zaskoczony tak sobie sprawdzałem trochę nagrałem będzie filmik :P hmm jak załaduje w ten silnik neodymy to będzie rzeźnia :D
_________________
Szczubel
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 30 Sty, 2021   

szacun.
od razu widać że fachura ze starej szkoły, kiedy tech. elektroenerg. było jak dziś politechnika :smile:
a pojecie "nie da się" dotyczyło jedynie parasola i d,,, :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Lut, 2021   

Jednak będzie podłączony w trójkąt :D w gwiazdę mam 697obr/m w trójkącie 1172obr/m prądu nie sprawdzałem ale po manetce widać spadek do 22,5V jak go chciałem zatrzymać wiec się tym nie przejmuje magnesy wymienię wyważę go i będzie dobrze, po wymianie magnesów będzie mniej zjadał prądu i tak sobie wstępnie policzyłem 1172x1,6=1875,2 1875 metrów na minutę to jest 112,5 kilometra na godzinę na jałowym i to mam na 2 biegu skąd te 1,6 ? jest to obwód koła x ilość obrotów 2 bieg mam 1:1 muszę sprawdzić ile mam na 3 biegu, pierwszy bieg będzie do ruszania :D Film pomiary
_________________
Szczubel
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Mar, 2021   

Tak wiec do hulajnogi zamontowałem silnik od pralki wszystko pięknie ładnie nawet pojeździłem trochę i jestem mile zaskoczony bo jest power :) ale stało się to co podejrzewałem ;| ukręciła się oska spodziewałem sie tego bo torpedo było bardzo stare i miało już spore luzy ale jest moc nawet na ferrytowych magnesach :D zamówiłem neodymy i w sumie magnesy są z tej całej zabawy najdroższe i tak sobie myślę jak by tak zamontować torpedo 7 biegowe ale nie chce wydawać 500zł na zabawę w imię nauki i pytanie do was czy ktoś z was ma na odsprzedanie takowej piasty z biegami "wew" używka za jakieś małe bejmy :P
_________________
Szczubel
 
 
lucek11 
początkujący
lucek11


Dołączył: 27 Lut 2021
Posty: 2
Skąd: jarosław
Wysłany: Śro 03 Mar, 2021   

hej super sprawa, masz jakieś fotki czy filmiki?
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Mar, 2021   

Tak wiec pospawałem ośkę jest lipa działa tylko pierwszy bieg magnesy doszły ale brak czasu na robotę ustawiłem w reglu (regulator ESC) miękki start :/ filmik z jazdy Jazda testowa
_________________
Szczubel
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 17 Kwi, 2021   

Hyhy magnesy wymienione i jazda próbna już była szkoda tylko ze pierwszy bieg i w reglu ustawione na 70% mocy no i miękki start :(
_________________
Szczubel
 
 
Megamo.bike 
początkujący
Milord


Wiek: 38
Dołączył: 28 Sty 2021
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2021   

Filmik z jazdy już jest i pierwszy punkt karny dla syna za przekroczenie 20km/h ,hulajnoga rozpędza się do 41km/h zemną na pokładzie w bardzo szybkim czasie na pierwszym biegu 70% mocy i miękki start i połączenie w gwiazdę ,miękki start chyba zostawię pozostało mi jeszcze wymienić piastę i kupuje Piasta Shimano Nexus 7 przy tej mocy jaką ma będzie naprawdę fajnie jeździć, nie sprawdzałem ile prądu zjada ale po manetce przy ruszaniu na maxa spadek napięcia z 24,6 do 23.1 po rozpędzeniu 23.5 / 23,9 czyli jak na moje mało w sumie 24 pracujące cewki jednocześnie robią robotę do tego neodymy o wymiarach 30x15x5 49szt a magnesy 30x15x2 odsprzedałem bo za dużo klejenie bym miał a jeszcze by się odklejały i byłby problem, jeszcze jakiś przekaźnik ale już mechaniczny na lince albo cos wykombinuje co by nie brało prądu z aku i będzie przełączać z gwiazdy w trójkąt :mrgreen: bieg w biegu hehe Filmas
_________________
Szczubel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group